Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn más haláláért imádkozni?

Bűn más haláláért imádkozni?

Figyelt kérdés
Szegény dédnagyim már nagyon beteg, jó formán azt se tudja hol van, kik vannak körülötte. Nem tud kikelni az ágyból, ez így már nem élet. Bűn azért imádkozni, hogy az Úr végre magához szólítsa?

2022. jún. 4. 23:48
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem
2022. jún. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
Bűn, s ha belegondolsz, rendkívül gonosz cselekedet is. Remélem, hogy van azért neki rendes unokája is, aki tényleg szereti, s nem a halálát kívánja.
2022. jún. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Te nem a halálát szeretnéd, hanem hogy ne szenvedjen tovább.
2022. jún. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Így nem bűn. Ne szenvedjen. Ez így már nem élet. Nekem volt egy 90 éves nagynéném. A temetesen meg a lánya is azt mondta, "jobb neki igy".
2022. jún. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Ha ez kétséges számodra, ne a haláláért imátkozz, hanem hogy ne szenvedjen... és úgy általában a lekéért.

Ezen kívül vizsgáld meg őszintén a gondolataidat és az érzéseidet.

Ezeket mind a jelen körülmények és a rokonok véleménye formálta benned.

Nehéz dolog, ilyen állapotú emberrel törődni. Ez most a ti felelősségetek. Sok energia és idő, és hát ugye nem sok értelmét lehet már találni....

Nem kis részt ezért várjátok a halálát. Magatokat sajnáljátok.

Szóval imádkozhatsz saját szenvedéseid megszünéséért is...

... csak az a kérdés melyik istenhez? És mit vársz majd olyan istentől, aki segít neked kiszökni az élet feladatai és leckéi elől.


Ez lecke mindig, minden ittmaradónak. Eslősorban tanulj belőle saját lelkedről.

2022. jún. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Nem szabad halálát kivánni lehet ha meghal pokolra kerül és akkor örökké szenved és nem volt neki elég öreg korában szenvedni szoval minél jobb ha az ember tovább és tovább él
2022. jún. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ha úgy fogalmazol, hogy Isten pls haljon már meg a nagyi, akkor igen. De ha megkéred Istent, hogy vessen véget a nagyi szenvedéseinek, ahogy ő azt jónak látja, mindazonáltal legyeb meg az ő akarata, ne a tiéd, akkor nem.
2022. jún. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom felfogni, hogy miért kell a haláláért imádkozni. Én ha szeretem, egész biztos, hogy azért imádkoznék, legyen jobban, legyen neki könnyebb a szenvedés (már ha vannak neki tényleges fájdalmai, mert a demencia önmagában nem az). Ha még ennél is jobban szeretem, akkor papot is hívnék hozzá, hogy elvégezhesse a gyónását, áldozhasson, megkapja a betegek kenetét is.
2022. jún. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
Igen
2022. jún. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!