Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jársz gyülibe vagy templomba?...

Jársz gyülibe vagy templomba? Ha nem.miert? Hogyan gyakorlod a hited?

Figyelt kérdés
2022. jún. 11. 18:35
 1/3 anonim válasza:
Nem járok mert nem vagyok hívő, nem gyakorlom a hitem.
2022. jún. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Az Isten, a ki teremtette a világot és mindazt, a mi abban • van, mivelhogy ő mennynek és földnek ura, kézzel csinált templomokban nem lakik."

Csel 17,24


"De ama Magasságos nem kézzel csinált templomokban lakik, • mint a próféta mondja:

A menny nékem ülőszékem, • a föld pedig az én lábaimnak zsámolya; micsoda házat építhettek nékem? azt mondja az Úr, vagy melyik az én nyugodalmamnak helye?

Nem az én kezem csinálta-é mindezeket?"

Csel 7,48-50


"A mi atyáink ezen a hegyen imádkoztak; és ti azt mondjátok, hogy Jeruzsálemben van az a hely, • a hol imádkozni kell.

Monda néki Jézus: Asszony, hidd el nékem, hogy eljő az óra, a mikor sem nem ezen a hegyen, sem nem Jeruzsálemben imádjátok az Atyát.

Ti azt imádjátok, a mit nem • ismertek; mi azt imádjuk, a mit ismerünk: mert az idvesség † a zsidók közül támadt.

De eljő az óra, és az most vagyon, amikor az igazi imádók lélekben, és igazságban imádják az Atyát: mert az Atya is ilyeneket keres, az ő imádóiul.

Az Isten lélek: és a kik őt imádják, szükség, hogy lélekben és igazságban imádják."

Ján 4,20-24

2022. jún. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A hitet nem hétvégenként a templomban kell gyakorolni, hanem hétköznap a mindennapokban.
2022. jún. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!