Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudhatom, hogy van még...

Honnan tudhatom, hogy van még esélyem arra, hogy visszataláljak a helyes útra?

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé eltávolodtam Istentől az utóbbi időben. Krisztusban újászületett hívő vagyok egyébként, de a hitem mostanság eléggé megingott. Sajnos elég sok megpróbáltatással kellett szembenéznem az elmúlt hetekben, hónapokban és sokszor úgy érzem, hogy annyira eltávolodtam Istentől, hogy már ha beleszakadok se leszek képes visszatalálni hozzá.

Eléggé elvagyok kenődve emiatt mostanság.

Az a helyzet, hogy szeretném elhagyni minden bűnömet és igyekszem arra, hogy csak Istennek hagyjak helyet a szívemben, de sajnos mostanra eléggé belefáradtam ebbe.

És emiatt az utóbbi 1-2 hétben alig fordítottam időt a hitem ápolására, ehelyett inkább a régi bűneimbe menekültem.

Szerintetek ki lehet még ebből jönni?


2022. jún. 25. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Mi a helyes?
2022. jún. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Krisztus követése a helyes, és az Igazságban való járás a helyes.
2022. jún. 25. 20:59
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Persze hogy ki lehet, ha akarod, és esély mindig van!
2022. jún. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Arról Isten dönt, hogy kinek ad új esélyt és hányat, van olyan állapot, amelyből nincs visszaút, de éppen ma hallgattam egy prédikációban pár mondatot az Ezékiel könyvének egyik legismertebb részéről, arról, amikor a teljesen száraz csontvázakra Isten húst, inakat, izmokat húst és bőrt tesz, és felélednek a csontvázak. Érdemes lehet elolvasnod Ezékiel 37:1-14. Ez a példázat a reményvesztett izraelitákhoz szólt, akik rabszolgák voltak Babilonban, és nem bíztak már abban, hogy ez az állapotuk megváltozhat. A Babiloni rabszolgaság a egyiptomi rabszolgaság után jött, Egyiptomból Mózes által megmentette őket az Úr. A bűnnel hasonló a helyzet, egyfajta rabszolgaságban tartja az embert. Egyszer megszabadultál belőle (Egyiptomból kijöttél), és most úgy tűnik, Babilonba kerültél. Az Ezékiel 37-ből azt a következtetést vonhatjuk le, hogy olyan helyzetekből is van visszaút Istenhez, amely emberileg már nagyon reménytelennek látszik. Csontvázaknak nem szokták azt mondani, hogy "na szedd össze egy kicsit magad, és mozdulj meg!". Ezékiel a Szentlelket hívta egyébként, és őtőle éledtek fel a csontvázak. Szerintem ilyen helyzetben, amikor teljesen kimerültél a megpróbáltatások miatt, neked is kérned kell Istent, hogy adjon a Szentlélekből (v. más szóval Szent Szellemből). A Szentlélek nélkül nem lehet keresztényként élni, és ahogy egy autóból is kifogy a benzin, ha használják, nekünk is újból és újból érnünk kell, hogy feltöltődjünk Lélekkel. Itt egy bátorító idézet, a Lk 11:11-13 "Melyik apa az közületek, aki fiának kígyót ad, amikor az halat kér tőle, vagy amikor tojást kér, skorpiót ad neki? Ha tehát ti gonosz létetekre tudtok gyermekeiteknek jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ad mennyei Atyátok Szentlelket azoknak, akik kérik tőle."

üdv, Stefán

2022. jún. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
újból és újból kérnünk kell
2022. jún. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Isten tudja hogy az emberek hibáznak, de ha látja rajtad hogy felismerted a hibád, megbántad és meg akarsz térni akkor ad esélyt
2022. jún. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

Énekelj dícséreteket... [link]

[link]

[link]


Isten a dícséretek között lakozik.


Keresd Isten országának működését...

pl. Menny az otthonod


[link]


Áldjon az Úr és őrizzen szüntelen Tégedet !

2022. jún. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Amúgy a bűnök abbahagyásához még a Szentlélek sem kell. Hiszen mind Keresztelő János, mind Jézus elvárta a megtérést már akkor, amikor még nem adatott a Lélek. Szóval a bűnöket egyszerűen hagyd abba, mint amikor a kereszténnyé válásodkor abbhagytad (feltételezem). A szóhasználatodban maga a "menekülés" szó is abszurd, ugyanis amikor valaki szándékosan és folyamatosan bűnöket kezd elkövetni a megtérése után, az olyan, mint aki egyre közelebb merészkedik egy gyilkos vadállathoz, amely egyszer korábban már súlyosan megmarta, pl. egy éhes oroszlánhoz. Ez nemhogy nem menekülés, hanem a menekülés ellentéte, vakmerőség.

Tudjuk, és bízunk benne, hogy Isten nagyon türelmes és kegyelmes, de azt is tudjuk, hogy az Úr napja úgy jön el, mint a tolvaj. Senki sem tudja biztosan, mikor jön el eletének utolsó napja, ezért bármikor késznek kell lennünk elszámolni az életünkkel Isten színe előtt.

Egy keresztény hívőkből álló közösség is nagy segítséget jelenthet, a Biblia sokat ír arról, hogy a közösség elengedhetetlenül szükséges egy hívő életében.

üdv, Stefán

2022. jún. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Szia,


a bűnöket nem kell előbb "abbahagynod" azért, hogy a hitedet ápold. Minden keresztény követ el bűnt, minden nap. Ha azt szabod magadnak feltételül, hogy nem követsz el semmilyen bűnt, vagy egy konkrét bűnt, akkor nagyon megnehezíted a dolgodat.

Ha vissza akarsz térni Istenhez, akkor kezdj el imádkozni.

Kérj rendszeresen bocsánatot a bűneidért (ha katolikus vagy, gyónd meg), és bízz Isten igéreteiben. Megbocsátja minden bűnödet, és el is felejti. Kérj erőt ahhoz, hogy ne kövesd el azt a konkrét dolgot, de ha nem megy, vagy még nem megy, attól még lehetsz ugyanolyan keresztény, mint bárki más.

2022. jún. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#4


"van olyan állapot, amelyből nincs visszaút"


Ez igy fer? Orokre elkarhozik es nem tud tole megmenekulni??? Aranytalan a buntetes

2022. jún. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!