Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valakinek megpecsételődött...

Ha valakinek megpecsételődött a lelkiismerete, akkor annak nincs már lehetősége arra, hogy visszaforduljon Istenhez és üdvözüljön?

Figyelt kérdés

2022. júl. 12. 10:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Amíg él, van.
2022. júl. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

„Simon Péter háromszor tagadta meg Jézust, amíg meg nem szólalt a kakas. Pál apostol addig üldözte a keresztényeket, amíg le nem esett a lováról a damaszkuszi úton. Ha ők megmenekülhettek, mindannyian megmenekülhetünk.”


/Legyetek jók, ha tudtok c. film/

2022. júl. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2-es

Persze. Csak azt ne feledjük, hogy ők az Igazság megismerése előtt vétkeztek.

2022. júl. 12. 16:50
 4/13 anonim ***** válasza:
Közelebb voltak ők az igazság forrásához, mint bárki közülünk.
2022. júl. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

...Pál maga mondja a levelében,(hirtelen nem tudom melyikben, de tudom, hogy írt ilyet) hogy azért nyert bocsánatot, mert tudatlanságból vétkezett. Vagyis nem volt még vele a Szentlélek, ami ráébreszthette volna a teljes igazságra mielőtt leesett a lóról és megjelent neki Jézus. Legalábbis nekem ez így jött át.

Szóval ezt így nem mondanám, hogy ők közelebb voltak az igazság forrásához.

De persze ez csak az én véleményem.

2022. júl. 12. 17:11
 6/13 anonim ***** válasza:

Péterről nem mondanám, hogy az igazság megismerése előtt vétkezett.

Pálnál egyértelmű, hogy igen. Az igazságot a damaszkuszi úton ismerte meg, előtte üldözte a keresztényeket.

2022. júl. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6-os

Igen, ezen a Péteres dolgon én is gondolkodtam, de az Apostolok cselekedeteiben meg olvashatjuk, hogy a Szentlelket csak később, Krisztus feltámadása után kapta meg, ha lehet így fogalmazni. És hát tulajdonképpen a Szentlélek feladata az, hogy ráébressze az egyént az Igazságra.

Szóval ő is tudatlanságban vétkezett, annak ellenére, hogy ismerte a Mestert.

Én legalábbis ezt így értelmezem.

2022. júl. 12. 17:21
 8/13 anonim ***** válasza:
7. elgondolkodtató, de akkor az első pünkösdig senki nem vétkezhetett az Igazság ismeretében? (bár nekik előtte ott volt a Törvény- ez is igaz)
2022. júl. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor viszont senki soha többé nem vétkezhet, aki megismerte a tanítást, mert "megpecsételi a lelkét", és örökre kizárja magát? Akkor azt hiszem, nem nagyon léteznének keresztények, szóval kétlem, hogy ez így menne.


Pál arról beszél, hogy ha folytatta volna a keresztények üldözésétmiután megismerte az igazságot, azaz tudatosan dlutasította volna a kegyelmet, akkor nem nyerne bocsánatot. Ez a Szentlélek káromlása, a lelkiismeret halála. De amíg van lelekiismeret, addig remény is van. Kiváltképp, ha szenvedünk miatta.

2022. júl. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9-es

Igen, én is hasonló állásponton vagyok és nem rémlik, hogy írtam volna bármi olyasmit, ami ellenkezik az általad leírtakkal. Nem azt írtam, hogy ha az igazság megismerése után egy-két alkalommal bűnt követünk el, akkor nincs számunkra bocsánat.

2022. júl. 12. 19:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!