Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mióta van harangszó a kereszté...

Mióta van harangszó a keresztényeknél ? Mióta vannak harangok a templomaitokban ? Mohammed próféta (béke legyen Vele) életében már voltak ?

Figyelt kérdés

2022. júl. 13. 19:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
98%
2022. júl. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
98%
1. vagyok: Nyugaton már szokás volt Mohamed életében.
2022. júl. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim válasza:
2022. júl. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
100%

A déli harangszó nem ugyanaz, mint általában a harangozás.


1.

2022. júl. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi gyors válaszokat... nemrég idéztek nekem egy hadíszt miszerint a harang a Sátán hangszere... elkezdtem utánanézni, de egyenlőre úgy látom, hogy inkább "csengőről" és nem harangról szól a hadith.
2022. júl. 13. 20:05
 6/78 anonim ***** válasza:
39%

#5

Valószínűleg azért alakult ki ez az elképzelés, mert amikor muszlimok rontottak védtelen falvakra, városokra, akkor egyből harangozni kezdtek. Bár lehetne mondani, hogy például Istentől vártak segítséget, stb... De a praktikus oka az volt, hogy figyelmeztették, felverték a lakókat és a környező településekre is elhallatszott a figyelmeztető harangzúgás.


Nem véletlen az sem, hogy a Nándorfehérvári, muszlimok felett aratott diadallal kötötték össze a déli harangszót. Amikor meghalljuk délben a harangot, akkor egyúttal erre is emlékezünk, még ha sokan nem is tudják.

2022. júl. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 A kérdező kommentje:

#6:


Nem szerintem ez egy fordítási hiba... egyik keresztény fórumtársunk írta nekem. De csengőről lehet szó, például van egy hadith miszerint ha egy karaván csengőt visz magával akkor biztos hogy az angyalok nem követik őket.


A nándonfehérvári dolgot én is tanultam de ugye Allah küldötte (Allah dicsérje és üdvözítse) 632-ben halt meg keresztény időszámítás szerint.

2022. júl. 13. 20:18
 8/78 anonim ***** válasza:
91%

ha egy karaván csengőt visz magával akkor biztos hogy az angyalok nem követik őket


Ennek mi a magyarázata?

2022. júl. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
97%

"A nándonfehérvári dolgot én is tanultam de ugye Allah küldötte (Allah dicsérje és üdvözítse) 632-ben halt meg keresztény időszámítás szerint."

Igen, tudom, hogy a 7. században halt meg, azt nem is arra értettem. Harangozás már akkor is volt, Nándorfehérvár után egyszerűen plusz jelentést kapott a déli.

2022. júl. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 A kérdező kommentje:

"A csengő a Sátán fúvós hangszere"


"Az angyalok nem mennek be egy olyan házba amelyikben kis csengő vagy csengő/harang (??) van, és az angyalok nem kísérnek olyan társaságot akiknél csengő van"


Nasa'i 5222


"A csengő a Sátán hangszere"


Muslim 2114


"A csengő a Sátán fúvós hangszere"


Dawud 2556


'Minden csengővel együtt van egy Sátán"


Dawud 4230


Nem folytatom tovább újabb és újabb hadithokban ismétlődik, ráadásul különböző gyűjteményekben is megtalálható.

Nem tudok rá magyarázatot, de nem hiszem hogy befolyásolni fogja az életem, nem írja sehol hogy bűn lenne csengőt kirakni csak nem ajánlott szerintem.

2022. júl. 13. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!