Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudom, hogy követtem e...

Honnan tudom, hogy követtem e el olyan bűnt, amit már sose bocsát meg Isten? Ha követtem el ilyet, hogy fogadjam el, hogy elkárhozok?

Figyelt kérdés
Az gondolkodtatott el, hogy az utóbbi időben több kommentet olvastam, amik arról szóltak, hogy ha valaki egyszer hívő volt, de utána visszatért a bűnös életéhez, akkor az többé nem üdvözülhet. Nekem is volt ilyen időszakon, sőt azt is kívántam már, hogy bárcsak nem születtem volna meg, vagy bárcsak ne létezne Isten. Ezeket már hiába bánom meg?

2022. júl. 14. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez a világ olyanra van teremtve, hogy nagyon könnyen hibázhass.

A Teremtő a végtelen szeretetében és jóságában mindent megbocsát, de olyan van, hogy olyan szőrnyű dolgokat cselekedtél, olyan elképesztően ártottál a többi emberenek, hogy ezt a saját lelked nem tudja egyszerűen megbocsátani, és ekkor a lélek egy gyógyítási folyamatban vesz részt a test halála után.

2022. júl. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ami embereknél lehetetlen, az Istennél lehetséges.

Amúgy inkább bánd meg, nemde?

2022. júl. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"olyan elképesztően ártottál a többi emberenek"

Az megbocsátható, nézd meg a Bibliát.

Az nem bocsátható meg, ha szándékosan elfordulsz az istentől.

Istennek is maga felé hajlik a keze.

2022. júl. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha Istennek megvallod és őszintén megbánod, akkor minden bűnödet megbocsájtja

ha ezerszer csinálod ugyanazt, ezerszer megbánod, akkor is

3 tévedés, az istentől való elfordulás is megbocsátható

2022. júl. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Onnan tudod,hogy megnézed a 10 parancsolatot,és ha onnan valamelyiket,vagy többet is megszegtél,akkor neked bizony reszeltek a halálod után.
2022. júl. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Honnan tudom,hogy követtem e el olyan bűnt, amit már sobocsát meg Isten?


Onnan tudhatod hogy nem követtél el ilyen bűnt hogy ezen gondolkozol, aki elkövetett ilyen bűnt az nem gondolkozik róla.



Ha követtem el ilyet, hogy fogadjam el, hogy elkárhozok?


Ez a kérdés hasonló ahhoz mint amikor a kórházi beteggel közlik, hogy ön gyógyíthatatlan beteg és meg fog halni ennyi időn belül vagyis az orvosok eldöntötték a sorsát amit a beteg megváltoztathatatlan tényként elfogad és beletörődik a sorsába.

De a hívőknél nem így van Isten be tud avatkozni a lehetetlen helyzetekben is pl ebben az esetben csak az emberen múlik mennyire engedi megnyilvánulni Istennek jelenlétét és a gyógyításra vonatkozó igazságait.

A te esetedben pedig ne a kárhozatot hanem az üdvösséget fogadd el, mert Isten hűséges és megtartja az ígéreteit gondja van a beszédére és azért beszédéből nem veszik el egy pont és egy vessző sem.



Az gondolkodtatott el, hogy az utóbbi időben több kommentet olvastam, amik arról szóltak, hogy ha valaki egyszer hívő volt, de utána visszatért a bűnös életéhez, akkor az többé nem üdvözülhet. Nekem is volt ilyen időszakon, sőt azt is kívántam már, hogy bárcsak nem születtem volna meg, vagy bárcsak ne létezne Isten. Ezeket már hiába bánom meg?


Ezeket a kommenteket vallásos és törvénykező emberek írták akik nincsenek tisztában azzal az Újszövetségi kegyelemmel amiben részesített bennünket Isten ilyen esetben az üdvösségét nem veszíti el az ember de hozhatja magát olyan helyzetbe,hogy kiszolgáltatja magát az ördögnek, ő pedig végzi a munkáját az ember démonizálodhat, megbetegedhet, átkok jelentkezhetnek az életébe, de a jó hír az hogy Isten is végzi munkáját és van szabadulás Jézusnál ezekből a dolgokból mert működik a kegyelem. Képezd magad a Bibliából és Igei tanítások által amelyek erről a témáról szólnak el lehet jutni arra a szintre amikor már az ember nem azért nem vétkezik nem követ el bűnt nehogy megbüntese őt Isten hanem engedi megnyilvánulni magából a szellemét vagyis az ujjá teremtett belső embert amely tökéletes,tiszta szent és bűntelen eközben pedig a bűnös természet nem fog megnyilvánulni mert halott állapotban van ez a valódi szabadság.


Andrew Wommack Bibliai tanításai a segítségedre lehetnek a youtube található több témában.

2022. júl. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
2022. júl. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nos, ha lenne ilyen bűn, az ellentétben állna a Katolikus Egyház tanításával, mely szerint a püspököknek és papoknak minden bűnt hatalmában áll megbocsátani az Atya a Fiú és a Szentlélek nevében. (A Katolikus Egyház Katekizmusa 1461)

Ha visszatértél a bűnös élethez, még akkor is van kiút, mint az alábbi eset is mutatja:

"De van egy kifogásom ellened, az, hogy kezdeti szeretetedtől eltértél. Gondold meg, honnan süllyedtél ide! Térj meg, és térj vissza korábbi cselekedeteidhez! Mert elmegyek és elmozdítom helyéről gyertyatartódat, ha nem tartasz bűnbánatot." (Jel 2,4)


Ha teljesen elfordultál a keresztény hittől, akkor lehet, hogy magasabb szintű feloldozásra lesz szükséged.

2022. júl. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Technikailag nincs ilyen dolog.


Tudod a keresztények feltaláltak maguknak egy kiskaput.

Ha hiszel istenben és úgy vétkezel, akkor így is úgy is meg lesz bocsátva.

2022. júl. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!