Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mózes felesége, Midián papjána...

Mózes felesége, Midián papjának lánya, Cippóra tényleg fekete bőrű volt? Milyen vallású volt Mózes felesége?

Figyelt kérdés

Olvastam több helyen, hogy fekete volt Mózes felesége, illetve a midianiták is feketék voltak sőt. Mi volt a vallása Mózes feleségének, illetve a midianitáknak? Azt tudom, hogy ők is Ábrahámtól származnak, pontosabban a második feleségétől, gyermekeit pedig a sivatagnak engedte.


Igaz, hogy Mózes felesége néger, legalábbis fekete bőrű volt? Milyen vallást követtek a midianiták?



2022. júl. 21. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Mózes felesége nyilván attért az izraelita vallásra.
2022. júl. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Annyit tudni, hogy Mózesnek volt egy etióp vagy kushita felesége (Szám 12:1). Hogy ez Cippórával volt-e azonos, nem tudom. De az etiópok/kusiták valóban fekete vagy elég sötét bőrűek, bár nem az a szubszaharai csoport, akiket általánosan "négerként' azonosítunk, vonásaik erős közel-keleti és egyiptomi hatást mutatnak.


Etióp nők:

[link]


[link]


Szudáni (kusita) nők:


[link]


[link]


nyilván akkoriban nem feltétlenül így határolódtak el ezek a rasszok, ezért is lehet, hogy a különböző fordítás hol etiópnak, hol kusitának írják Mózes feleségét.

2022. júl. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt el felejtettem mondani, csak érdekességként, hogy Etiópiában máig létezik egy nagyon ősi zsidó kisebbség, akik már Jézus idejében is már évszázadok óta ott éltek (tehát nem a diaszpórával kerültek oda), és ők az egyetlen zsidó irányzat, amelyik monasztikus hagyományokkal bír (tehát apátságaik és szerzeteseik vannak).


[link]

2022. júl. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#2.

Kusita volt? Nem is tudtam... Köszi! :-)


De hogy találkozott vele?


A kusiták, és a núbiaiak ugyanazok, vallásuk, kultúrájuk, társadalmuk, életmódjuk rettenetesen hasonlított az egyiptomihoz, ugyanolyan fejlett nép volt, tudósaik, hieroglifáik (az övéket a mai napig nem fejtette meg senki, pedig próbálkoztak) stb. volt. Viszont a bőrük sokkal feketébb volt a mai etiópokénál, szudániaknál, szinte korom feketék voltak:

[link]

[link]

[link]

Mai leszármazottaik:

[link]

[link]

[link]


Aztán sokszor keveredtek egyiptomiakkal, volt núbiai származású egyiptomi fáraó is, meg keveredtek arabokkal is, és más nem ennyire látszanak az eredeti vonásaik, a kultúrájuk is szinte feledésbe merült, néhány kisebb csoport (a koptokhoz hasonlóan) őrizte meg identitását.

2022. júl. 21. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!