Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidóság hogy viszonyul a...

A zsidóság hogy viszonyul a reggeli szexhez? Milyen szabályok vonatkoznak rá?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt főleg azt, hogy konkrétan ébredés után (vagy helyett, közben... :D ), még felkelés előtt, hiszen azt tudom, hogy a napi első három lépés előtt hálát kell adni azért, hogy túléltük az éjszakát, az áldás szövege szerint azért, hogy visszakaptuk az éjjel az Örökkévaló kezébe került lelkünket, majd mosdóhasználat után rituális kézmosás, de akár helyette is, a spirituális mocsok lemosásáért, hiszen úgyis minden bizonnyal erkölcstelent álmodtunk, ugye, alapértelmezetten.


Persze tudom, hogy csakis házasságon belül eshet szó házaséletről, nem ez a kérdésem lényege, hanem ha ráadásul sokáig tart a házasélet reggel, melyik pillanatban kéne hálát adni az éjszaka túléléséért, illetve emiatt tiltja-e valami forrás a reggeli nemi életet, és ha igen, pontosan hol és mi és hogy?


Az én párkapcsolatomban mindig a férfi ébred korábban, ráadásul mindig akciókészen a nemi életre, a nő meg még félig alszik is az aktus kezdetekor.


A spirituális nézőpont és a vallási előírás érdekel engem a leginkább és nem találtam netszerte választ a kérdésemre.



2022. júl. 24. 13:58
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, és persze tudom azt, hogy pápa hiányában gyógyszer reklámokhoz hasonló szöveget szokás az ilyesmi kérdésekre válaszolni, csak épp kezelőorvosa vagy gyógyszerésze helyett a rabbiját kérdezze meg mindenki, ahol persze kiválóan működik a két zsidó három véleménye leosztás, ám mivel nekem nincs olyanom, ezért kérdezem mindenkitől, pláne írásos hivatkozásokat is remélve hozzá...
2022. júl. 24. 17:50
 2/3 pcpsx ***** válasza:
16%
T.Kérdező,ha elöbb olvastad volna a Bibliát,nem tettél volna fel ilyen szamár kérdést.Az együttlét nincs időhöz kötve,lehet a nap bármely szakaszában.A zsidóknál sajnos ez nem igy van,de mi nem is a zsidókat akarjuk követni,ha nem jézust.pál apaostól ezt mondja- Mindent szabad,de nem minden használ...... Nem kéne a zsidókra hallgatnod,ök leragattak még az Ószövetségben.......
2022. júl. 28. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezõ!

Van honlapja az EMIH-nek, MAZSIHISZ-nek, MAOIH-nak (magyar ortodoxia), de néhány kisebb hitközségnek is. Mindegyiken van olyan menüpont, hogy "kérdezd a rabbit", vagy hasonló.

2022. júl. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!