Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reisinger Jánosról mik a...

Reisinger Jánosról mik a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
2022. júl. 26. 13:37
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
49%

Jó előadó, művelt ember, de adventista.


A Jelenések könyve magyarázata lényegében a Katolikus Egyház elleni harcról szól.


Tagadja az evolúciót, szó szerint értelmezi a 6 napos teremtést.


Régen adventista voltam, szóval jól ismerem.


(Egy ateista)

2022. júl. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
38%

Szia,

Reisinger János jó barátom, nem mellesleg irodalomtörténész doktor, egy nagyszerű ember aki az egész életet a Szentírás népszerűsítésére szánta.

Csodálatos könyvei vannak a Biblia és a művészetek - azon belül is elsősorban nyilván az irodalom - témájában, csodálatosan szép művészeti albumokat köszönhetünk neki, és én emberileg nézve is csak jókat tudok mondani róla. Bármikor találkoztunk sose engedett el üres kézzel, mindig volt jó szava hozzám, soha nem sajnálta az idejét és energiáját hogy segítsen.

A második hozzászóló vádjaival szemben szeretném felhozni, hogy nagyon sok katolikus barátja van, katolikus körökben is népszerű előadó, nyilván a mindenki számára is jól ismert kritikákat nem rejti véka alá, de a katolikus embereket is testvéreknek tartja és nem egyszer hangsúlyozta hogy Istennek minden egyházban vannak őszinte keresői és követői, és nem az ő tiszte bárkit is megítélni az alapján, hogy melyik felekezethez tartozik.

A Teremtésről nyilvánvalóan a konzervatív keresztény nézetet vallja, mint minden normális konzervatív keresztény, de ezt nem kirekesztő és nem bántó módon ezért elég furcsa dolog pont ezt a szemére vetni.

Egyszóval János igazi keresztény ember aki nem csak a szavaival, de életével is bizonyítja a Krisztus követés lényegét, bátran ajánlom mindenki számára aki hiteles képet szeretne kapni a Bibliáról és Krisztusról.

Múltkor valaki az egyik legnagyobb magyar prédikátor jelzővel illette, csak osztani tudom a véleményét.

Ha érdekel az említett albumok közül talán a legszebb, akkor online is elérhető a Biblia honlapján:

[link]

Üdv. Péter

2022. júl. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
45%

Péter, hogy én tényleg vádaskodom-e, (nem, nem csinálok olyat) azt nagyon egyszerű leellenőrizni. Majd mindjárt elmondok néhány adventista, illetve Reisinger János tanítást, aztán döntse el mindenki, hogy kinek van igaza.


Előrebocsátom, hogy mivel lehúztam egy kis időt a Keresztény Advent Közösségben, majd annál is több időt, mint megkeresztelt tag a Hetednapi Adventista Egyházban, nagyon jól ismerem az adventistáknak azt a hozzáállását, hogy a katolikus híveket igyekszenek elválasztani az Egyháztól.


Ettől függetlenül tény: a Katolikus Egyházat sátáni szervezetnek tartják. Egy hithű katolikustól tehát meglepő számomra az adventistákkal való barátkozás, figyelembe véve, hogy miként vélekednek az Egyházról, amit az ő hite szerint Krisztus alapított.


Na, de akkor jöjjenek a Reisinger - és a hagyományos adventista - tanítások:


- a Jel 2-3. fej-ben lévő hét gyülekezeti levél hét egyháztörténelmi korszak. Ebből a pergámumi levél (Nagy Konstantin fordulat) az, amikor betétte a Sátán a lábát a kereszténységbe.

- A thiatírai levélben Jézabel a "hatalmi kereszténységet" (katolikus)

- hét pecsétes látomás: fekete, sárga (hullaszínű) lò ugyanaz, mint pergámum és tiaríra

- ötödik pecsét: a keresztény mártírok (protestánsok, pl. valldensek) akiket a Katolikus Egyház megölt.

- Jelenések 13 - a tengerből feljövő vadállat, akinek a Sárkány (Sátán) adja a hatalmát. 18 vers, 666 jelentése = Vicarius Fiili Dei = Isten fia helyhatója = Pápaság.

Jel 17 - parázni asszony = Pápaság

A parázna lányok, a Pápasággal szövetkető protestánsok.


Belemehetünk még Dániel könyvében is, kezdve onnan, hogy a 7. fejezetben megjelenő "kis szarvat" a Pápasággal azonosítjátok.


Katolikusoknak: lapozzátok fel Dániel 7-et, hogy meglássátok, mit hisznek rólatok az adventisták.


A fentiek alapján nem tudom, hogy támadhatod le, hogy az hagyományos próféciaértelmés a Katolikus Egyház elleni harcról szól. Ha ehhez teszünk még pár Ellen G. White idézetet, még egyértelműbb a dolog.


A hetednapi adventista egyházban annak idején volt egy olyan sorozat, ahol inkább lelkileg értelmezték a Jelenéseket, és így az antikatolikus magyarázat nem hangzott el. De olvastam a Jel 13,11 jegyzetét, ahová az volt írva, hogy a 666-ot a Pápaságra van magyarázva. Szóval csak nem került szóba.

2022. júl. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
52%

*A fentiek alapján nem tudom, hogy tagadhatod le


(Elnézést a többi helyesírási hibáért).

2022. júl. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
37%

Jel 13-ra még annyit, - ezt kifelejtettem - hogy a tengeri vadállat a hagyományos adventista magyarázat szerint a Pápaság.


Még valami:


"A Teremtésről nyilvánvalóan a konzervatív keresztény nézetet vallja, mint minden normális konzervatív keresztény, de ezt nem kirekesztő és nem bántó módon ezért elég furcsa dolog pont ezt a szemére vetni."


Mondjuk úgy lehet a szemére vetni, 2022-őt írunk, amikor a gimnáziumi biológiakönyvekben külön fejezet van az evolúció bizonyítékairól. Eléggé elfogultnak kell lenni tehát ahhoz, hogy a modern természettudomány korában valaki még abban higgyen, hogy úgy alakult ki a világ, ahogyan az a Bibliában le van írva szó szerint. Nem, nem úgy alakult ki.


A földrajz és a biológia tankönyvekben van leírva az igazság.

2022. júl. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
32%

Sziasztok,

Hát szomorú, hogy egy kiábrándult és az egyházat elhagyó exadventista ilyen harcos ateistává válik, nekem nagyon furcsa, hogy valaki ennyire ki tud fordulni magából, és megtagad mindent ami értek volt az életében. A modern természettudományt is emberek írták és tudjuk hogy az emberek nem tévedhetetlenek, az igazság pedig olyan dolgokban mint a világ keletkezése vagy az élet létrejötte a valóságban csak feltételezések halmaza. Ez a te igazságod, és legyen benned annyi gerinc még, hogy ezt legalább elismered.

Nincs olyan, hogy “hagyományos adventista tanítások” ezt azért jó ha tisztázzuk, az adventisták 28 hitelvet vallanak - ennyi közös, az összes többi csak egyéni értelmezés kérdése, nagyon szomorú, hogy exadventistaként ilyen hülyeségeket terjesztesz rólunk. Reisinger János amúgy nem tagja egyik adventista egyháznak sem, neki teljesen szabad bibliaértelmezése van, amit folyamatos tanulással egyre jobban finomít.

Üdv. Péter

2022. júl. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
32%

Csak, hogy ne a levegőbe beszéljünk:

[link]

“November 15-én Reisinger János irodalomtörténész tartott előadást Ady Endre istenes verseiről.”

[link]

“A hetednapi adventisták méltányosan szeretnének viszonyulni másokhoz, ezért miközben emlékezetünkben tartjuk a történelmi feljegyzéseket, és ragaszkodunk a végső időkkel kapcsolatos felfogásunkhoz, elismerjük azt, hogy napjaink katolicizmusában vannak pozitív változások, és hangsúlyozzuk azt a meggyőződésünket, miszerint sok római katolikus keresztény van, akik testvéreink a Krisztusban.”

Üdv. Péter

2022. júl. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
37%

#6


Péter, a személyes érzelmeket félretéve, itt nem a kiábrándultsáról van szó, hanem tényekről. Feltettek egy kérdést, én válaszoltam. Ennek semmi köze a harcos ateizmushoz.


Az első állításom az volt, hogy Reisinger János tanításai szerint a Jelenések könyve a Katolikus Egyház elleni harcról szólt.


Te magad is tudod, hogy a 7 levél, 7 pecsétes könyv magyarázatában Reisinger egy olyan egyháztörténelmet vázol fel, ahol "a hatalmi kereszténység" (katolikus) negatívumként van beállítva szemben Luther Mártonnal és a protestáns mozgalmakkal, akiket az Isten embereinek tart. Azt meg nem kell magyaráznom, hogy Reisinger szerint a tengeri vadállat - akinek a Sátán adja az erejét - a Pápaság. És ugyanez igaz a parázna asszonyra is a Jel 17-re is, ahol szintén a Pápaságot véli felfedezni.


Ezek az adventista tanítások kicsit hasonlóak a Jehova tanúi tanításaihoz, tehát ha egy katolikus az Őrtorony Társulat tanításait nem favorizálja, feltehetően Reisinger próféciamagyarázatait sem fogja. De nyugodtan hallgassa meg Reisinger előadásait, olvassa el a könyveit az, aki nem hisz nekem.


A második állításom Reisinger evolúciótagadása volt, ami 2022-ben teljesen értelmetlen.


Ezt írod:


"A modern természettudományt is emberek írták és tudjuk hogy az emberek nem tévedhetetlenek, az igazság pedig olyan dolgokban mint a világ keletkezése vagy az élet létrejötte a valóságban csak feltételezések halmaza. Ez a te igazságod, és legyen benned annyi gerinc még, hogy ezt legalább elismered."


A modern természettudomány semmit nem vesz ténynek, szemben a vallással - de most szűkítsük ezt a területet az adventizmusra. A természettudományban vannak feltételezések, és vannak EGZAKT magyarázatok, amelyek bizonyítékokkal vannak alátámasztva, ami az adventizmus bizonyos állításait cáfolja. Az, hogy a világ nem 6 nap alatt keletkezett, tény. Szó sincs arról, hogy ez az én igazságom lenne, ez a tudomány igazsága, aminek az elvetéséhez lényegében a földrajztudományt kell tagadnod.


Az evolúciót illetően ma már annyi bizonyíték gyűlt össze, hogy már a gimnáziumi biológia tankönyv is tartalmaz egy olyan fejezetet, ami felsorolja középszinten ezeket a bizonyítékokat. Reisinger és az adventizmus állításai tehát áltudományosak.


Hagyományos adventista tanításokon meg azt értem, amiket Ellen White és a kortársai tanítottak, pl. a tengeri vadállat = Pápaság magyarázat ilyen lehet.


"Reisinger János amúgy nem tagja egyik adventista egyháznak sem, neki teljesen szabad bibliaértelmezése van, amit folyamatos tanulással egyre jobban finomít."


Mikor én voltam adventista, akkor a Keresztény Advent Közösségben tevékenykedett, amit nem csodálok, hiszen a Wikipédia alapján az Egervári-csoportban keresztelkedett meg:


[link]

2022. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
45%

#7


“A hetednapi adventisták méltányosan szeretnének viszonyulni másokhoz, ezért miközben emlékezetünkben tartjuk a történelmi feljegyzéseket, és ragaszkodunk a végső időkkel kapcsolatos felfogásunkhoz, elismerjük azt, hogy napjaink katolicizmusában vannak pozitív változások, és hangsúlyozzuk azt a meggyőződésünket, miszerint sok római katolikus keresztény van, akik testvéreink a Krisztusban.”


TUDOM, hogy mit gondoltok.


De ettől függetlenül azt is tanítjátok, hogy a Katolikus Egyház egy antikrisztusi hatalom


Hozzak néhány adventista idézetet?

2022. júl. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
27%

Tessék, itt van egy Ellen White idézet (ő az adventisták szerint próféta volt):


"A 13. fejezetben (1-10. v.) egy másik fenevadról esik szó. Ez a fenevad a "párduchoz" hasonló, és a sárkány neki "adá az ő erejét... és az ő királyi székét és nagy hatalmát". Ez a szimbólum, ahogy azt a legtöbb protestáns is hiszi, a pápaságot jelképezi, amely az ősi római birodalom egykori erejét, helyét és tekintélyét örökölte. János a leopárdszerű fenevadról ezt mondja: "Adaték néki nagy dolgoknak és káromlásoknak szóló szája... Megnyitá azért az ő száját Isten ellen való káromlásra, hogy szidalmazza az Ő nevét és az Ő sátorát, és azokat, akik a mennyben laknak. Az is adaték néki, hogy a szentek ellen hadakozzék, és őket legyőzze; és adaték néki hatalom minden nemzetségen, nyelven és népen. " Ez a prófécia, amely majdnem azonos a Dán 7. fejezetében foglalt kis szarv jellemzésével, tagadhatatlanul a pápaságra mutat."


Forrás: [link]


Reisinger rendszerint ajánlja a könyveit.


Nagyon szép tehát, amikor az adventisták a keresztény testvériségről beszélnek, bár szerintem ezek a más felekezetből való testvérek nem tudnak mindent a tanításaikròl. Pl. ezt amit fentebb idéztem, meg azt sem, hogy a vasárnap az adventizmus szerint a jövőben a fenevad bélyege lesz.

2022. júl. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!