Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reisinger Jánosról mik a...

Reisinger Jánosról mik a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
2022. júl. 26. 13:37
1 2 3 4
 11/39 tgt ***** válasza:
16%
Láttam Reisengernek egy-két videóját, hát szegényke nem túl okos ember.
2022. júl. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
40%

Sziasztok,

Sajnálom tgt, hogy egy irodalomtörténész doktort “nem túl okosnak” gondolsz, hála Istennek a doktori címet nem a te véleményed alapján adják.

Visszatérve az adventista tanításokra, és a 8-10 hozzászólásokban felhozott vádakra. Az adventista hitvallás szerint E.G. White nem volt próféta, sőt ő magát sem tartotta annak.

Még egyszer: a prófécia magyarázatok nem tartoznak az adventista hitvalláshoz, ez mindenkinek az egyéni ügye, hogyan magyarázza a bibliai próféciákat. Egyébként a próféciák ugyanúgy megítélik a ma elő adventistákat mint a múltban a katolikus egyház által elkövetett visszaéléseket - lásd az általad felhozott 7 levél azon belül is a Laodiceai levél - most akkor miről is beszélünk?! Akkor Reisinger János ezzel az erővel adventista ellenes is! Nyilván ez hülyeség, János nincs senki ellen, ezzel szemben te imádom szítani a feszültségeket!

Az evolúciót senki nem tagadja - Reisinger János sem - ez egy létező folyamat amit a mai nap is megfigyelhetünk, nyilván ennek köszönhető a fajok változatossága a Földön, azonban az hogy az ember évmilliók alatt fejlődött ki egy egysejtűből nem valós tény, és semmilyen bizonyíték nincsen rá.

Amikor te voltál adventista még úgy is volt, csakhogy azóta nagyon sok víz lefolyt a Dunán érdemes lenne tájékozódni, mielőtt kijelentesz valamit.

Az, hogy a jövőben mi lesz, egyikünk sem tudja. Azt viszont igen ami most van! Most pedig az van, amit le is írtam, hogy minden Krisztust követő embert keresztény testvérünknek tekintünk függetlenül attól, hogy melyik felekezetbe tartozik, ezért teljesen felesleges a feszültséget szítanod itt, ez nem csak keresztény szempontból elítélendő és káros, de mint ember sem elfogadható dolog. Kérlek gondolkozz el ezeken, és tartózkodj az ilyen viselkedésétől. Köszönöm.

Üdv. Péter

2022. júl. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
0%

Péter, te most tulajdonképpen a saját tanításaidat tagadod le.


Vádakról beszélsz, holott amiket mondtam, azok nem vádak, hanem adventista tanítások, amiket szombati istentiszteletekből, adventista irodalomból, adventistákkal való beszélgetésből, stb. bárki ellenőrizhet.


De lássuk csak kicsit közelebbről, miket mondasz!


1. Azt mondod:


"Az adventista hitvallás szerint E.G. White nem volt próféta, sőt ő magát sem tartotta annak."


>Ez ebben a formában nem igaz. Te is nagyon jól tudod, hogy a (Jel 12,17) szakaszt a maradék egyházzal azonosítjátok, ahol "prófétaság ajándéka" (vö. 19,10) az adventista tanítás szerint Ellen G. White életében nyílvánul meg. White látomásait hitelesnek tartjátok, 9 kötetes Bizonyságtételét a Biblia mellett aktívan használjátok (tehát a Sola Scriptura csak elméletben létezik nálatok). A hitvallásban eléggé rafinált módon fogalmaztok.


Idézem a saját keresztségi levelem:


"8. Elfogadom a lelki ajándékokról szóló bibliai tanítást, és hiszem, hogy a prófétaság ajándéka a maradék egyház ismertetőjegye."


A megfogalmazás meglehetősen homályos, de aki jártas az adventizmusban, nagyon jól tudja hogy itt Ellen G. White-ról van szó, vagy legalábbis részben róla. Aki szerint a munkássága többet foglal magában, mint a prófétaság.


És most idézem Háló Sándor lelkészt:


"Én 100%-ban megbízható és hiteles forrásnak tekintem Ellen Gould White írásait.

Mi adventisták ugyanis Ellen Gould White írásainak nagyobb jelentőséget tulajdonítunk, mint egy átlag író művének. Mi Őt Istentől adott prófétaként fogadjuk el, akinek a küldetése az Adventista Egyházban teljesedett ki. Természetesen nem várjuk el a más egyházhoz tartozó emberektől, hogy hozzánk hasonlóan szintén prófétaként fogadják el, mi azonban annak tekintjük. Hitünk szerint Isten elsődlegesen az Adventista Egyház támogatására hívta el és adta Ellen White-ot."


Forrás: [link]


Tehát "White testvérnő" az adventizmusban prófétaként van számon tartva.


2. "Még egyszer: a prófécia magyarázatok nem tartoznak az adventista hitvalláshoz, ez mindenkinek az egyéni ügye, hogyan magyarázza a bibliai próféciákat."


>Attól, hogy a hitvallásba nem raktátok be a Dániel és Jelenések kommentárokat, az adventizmusban még intenzíven magyarázzátok ezeket a próféciákat, és bizonyos szakaszoknál konszenzus is van köztetek.


Lássuk mit mond a szombatiskolai tanulmány. A többieknek mondom, hogy ez a világ adventistáinak hittani kis könyve, amely negyedévenként jelenik meg, amit hetente vesznek át a szombati alkalmakkor. Ez azért érdekes, mert az adventista kommentárt idézi:


"„A kis szarv jelképezi Rómának mindkét szakaszát, a pogány, majd a pápai Rómát. Dániel először a pogány, császári korszakát látta, amint a zsidó nép és a korai keresztények ellen hadakozott, majd látta annak pápai szakaszát is, egészen a mi napjainkig, sőt a jövőbe menően is” (The Seventh-day Adventist Bible Commentary, 4. köt., 841. o.)."


Forrás itt: [link]


A feni tanulmány 2020-as, szóval nem olyan régi, így viszonylag friss álláspont. És ezt tanulják az adventisták világszerete, mivel egy globális hittani olvasmányról van szó.


"Az evolúciót senki nem tagadja"


>Az, hogy elismeritek, hogy fajon belül lehetséges a mikroevolúció, még nem fogja rólatok levenni a tudománytagadó jelzőt.


Az evolúciós fejlődés ugyanis azt jelenti, hogy a fajok folyamatosan változnak, és a felhalmozódott apró változások egy idő után új faj keletkezéséhez vezetnek. Ezt viszont tagadjátok, nem ismeritek el, például azt, hogy az ember alacsonyabb létformákból fejlődött ki.


"azonban az hogy az ember évmilliók alatt fejlődött ki egy egysejtűből nem valós tény, és semmilyen bizonyíték nincsen rá."


>A fosszilis leletekből tudjuk, hogy az élet korábban egyszerűbb volt, majd az idő múlásával egyre bonyolultabbá vált. Ez már cáfolja az adventizmust. Bár szerintem az nagyon elfogult embereknél a bizonyítékoknak sincs jelentősége.

2022. júl. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
20%

Még valami:


"Amikor te voltál adventista még úgy is volt, csakhogy azóta nagyon sok víz lefolyt a Dunán érdemes lenne tájékozódni, mielőtt kijelentesz valamit."


Annyira sok víz azért nem folyt le, mert 2018-ban jártam utoljára az adventista egyházban. Szerintem a fentiek alapján már (talán) látod, hogy mennyire jól ismerem az adventizmust. Felesleges ebben vitázni velem, mert járatos vagyok a témában, nagyon jól tudom, hogy miket tanítanak az adventisták. A 2009-2010-es Terézvárosi gyülekezetben elhangzott idealista típusú Jelenések magyar magyarázat egyedi volt. A fenti szombatiskolai biblatanulmány - az egész világban azt tanulták az adventisták, mert tudomásom szerint az aktuális szombatiskolai tanulmány globálisan minden nyelven megjeleik - nagyon jól mutatja, hogy az adventizmus nem vetette el az antikatolikus próféciamagyarázatát (amúgy 2019-es az a tanulmány, nem 2020-as). Nem is teheti, hiszen akkor Ellen White magyarázatát is el kellene vetni, aki szerint a két fenevad szövetsége hozza majd el a konfliktust, ami vasárnaptörvény erőltetését illeti. Ami az adventista vegidei forgatókönyv szerves része.


Kedves Péter, neked kellene tehát tájékozódni, vagy legalábbis nem szembemenni a saját egyházad tanításaival. Mert jelenleg kb. azt csinálod, mint a Jehova tanúi, akik ha jól tudom, maguk is hajlamosak letagadni a saját tanításaikat.

2022. júl. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
48%

Sziasztok,

Szerintem hadd ítéljem meg én, mint 30 éve gyakorló adventista, hogy felesleges-e ebben vitázni veled, vagy sem. Nos amiket írsz azok a saját kis világodban lehet, hogy igazak, de a való világban ahol én élek abszolút nem. Nemrég jöttem haza Bózsváról, ahol egy 160 fős ifjúsági táborban voltam csoportvezető. Több mint 20 évig voltam a Kerakban szombatiskola tanító, elvégeztem a Sola-t, 5 éve csatlakoztam a HNA-ba, ahol jónéhány igahirdetést tartottam, jelenleg is ifjúsági vezetőként tevékenykedem.

Szerintem te egyáltalán nem vagy jártas az adventizmusban, mert ha az lennél akkor tudnád, hogy mennyire sokszínű az egyházunk.

Azok a bélyegek amiket nagyon szeretnél ránk ragasztani közönséges hazugságok. A rafinált fogalmazás sokkal inkább jellemző rád, ahogyan görcsösen próbálod bizonygatni a saját antiadventista nézeteidet kiragadott idézetekkel, és beállítani minket antikatolikusoknak.

Bármilyen hazugságot is terjesztesz rólunk, azt egyetlen épeszű ember sem fogja elhinni, nevezetesen azért sem mert nekem is több katolikus barátom is van, mint ahogy többünknek is, és ez már önmagában cáfolja a képtelen állításaid.

A világ keletkezése és az ember létrejötte pedig mindig is hit kérdése marad, te abban hiszel hogy nincs Isten és nem volt Teremtés sem, én ezt el tudom fogadni, a szememben te ettől nem leszel sem jobb sem rosszabb ember, az viszont nagyon szomorú, hogy visszafelé nem működik ez a tolerancia, mert aki adventista, az már csak egy buta hívő a szemedben, aki nem a valóságban él. Hát tudod ez a szomorú és szánalmas.

Üdv. Péter

2022. júl. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
27%

"Kedves" Péter, nem tudom, hogy feltűnt-e neked, de a #13-as kommentben adventista forrásokból idéztem.


Ennyi erővel nem engem tartasz hazugnak, hanem az általam idézett h.n. adventista szombatiskolai tanulmányt, benne a The Seventh-day Adventist Bible Commentary-val, a keresztségi levelemet, meg Háló Sándor lelkész urat, akinek a szavait a saját weboldaláról ideztem. Korábbi kommentekben "White testvérnő" egyik művéből ideztem.


Idézhetnék még Vankó Zsuzsától, vagy Jacques Doukhan-tól, vagy a Google archívumából elővehetnék egy kritikai weboldalt az adventizmuskutatas-t, ahol szintén forrásokkal vannak alátámasztva a dolgok. Nem én vagyok tehát az adventizmus ellensége, hanem a saját forrásaitok. Te akarsz engem ellenséggé tenni, és most már rendkívül örülök annak, hogy otthagytam az adventistákat, mert végső soron nem vagytok ti jobbak más neoprotestánsoknál.


Nevetséges, hogy kiragadottnak tartod az idézeteimet, amikor megadtam a teljes forrást, szóval ha szerinted önkényesen ragadtam ki mondatokat, akkor az eredeti forrásban simán le tudnád ellenőrzni, hogy hol ferdítek. Ha egyáltalán ferdítenék, mert szerintem Háló Sándor lelkész szavin nincs mit félreérteni. Feketén-fehéren elmondta, mit gondolnak az adventisták, és ezzel engem igazolnak a szavai. Nem terjesztek én tehát hazugságot, a visszautasítom a vádaskosásod. Te vagy az, aki úgy látszik, nem őszinte.


Arra pedig már nehezen mit tudok mit mondani, hogy te a világ keletkezését, és az ember létrejöttét hit kérdésének tartod. Vagy ferdítesz, vagy pedig nincs tudásod. Ha legalább a gimnáziumi természettudományos ismeretekkel tisztában lennél, akkor (talán) belátnád, hogy tévedsz, bár a vallásos mentalitásod alapján aligha tennél így, mert akkor az adventizmust is el kellene vetned.


A világ (Világegyetem) keletkezését már megoldotta a természettudomány, ugyanis amikor a kozmikus mikrohullámú háttérsugárzást felfedezték, eldőlt, hogy a statikus Világegyetem modell tévedés, és a Világegyetem egy forró Ősrobbanásból (Nagy Bumm) keletkezett. Ha meglesz a gravitáció kavantumelmélete, még többet fogunk megtudni a korai állapotokról. Szóval eléggé le vagy maradva.


Az ember létrejöttén meg nincs mit magyarázni, mert annyi fosszília, és genetikai kutatás van már, hogy tudjuk rekonstruálni az egészet. Azt is tudjuk, hogy Homo Sapiens keveredett a Neandervölgyi emberrel, így vannak olyanok, akik ma is hordoznak neandervölgyi géneket. Ez egészen más story, mint Ádám, Éva, Kain, Ábel, amit már a felvilágosultabb keresztények sem vesznek szó szerint.


A stílusod egyébként eléggé "Nagy Gergelyes", bár ezzel most nem dicsérlek téged.


"te abban hiszel hogy nincs Isten"


>Nem igazán. Az ateizmus a hit hiánya, nem foglalkozik vallási kérdésekkel a mindennapokban.


Még valami, hogy korrigáljam magam:


Az általam hivatkozott Dániel könyve szombatiskolai bibliatanulmány 2020-as:


[link]

2022. júl. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
27%

"mert aki adventista, az már csak egy buta hívő a szemedben"


Nem igazán. A butaság ugyanis orvosolható tanulással, ti azonban sajnos neoprotestánsok vagytok, akik rendkívül elfogult módon ragaszkodtok olyan dolgokhoz is, amiről már tudjuk, nem tartható fent.


De most inkább az volt a baj, hogy a saját tantásaitokat mondtam vissza, forrásokkal alátámasztva, és van mereszed engem hazugsággal megvádolni, úgy, hogy beidéztem a lelkészed szavait is. Miután otthagytam az adventistákat, azon a véleményen voltam, hogy azért egy Hit Gyülekezeténél vagy Jehova tanúnál jobbak vagytok, de most már tudom, hogy nem.


Egyébként ezen nem lépődöm meg, mert amikor olvastam - még adventistaként - az adventista kritikai oldalt, már ott láttam belőle egy picit, hogy miként viszonyul az adventizmus a kritikához. Mondjuk ezen sem csodálkozom, hiszen az önazonosságotok szerint, ti a "végidő maradék egyháza" vagytok. Ezek után nem is kellene csodálkoznom a reakciódon.

2022. júl. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
39%

"Bármilyen hazugságot is terjesztesz rólunk, azt egyetlen épeszű ember sem fogja elhinni,"


>Akkor most rövidebben.


Antikatolikus adventista próféciamagyarázat:


"„A kis szarv jelképezi Rómának mindkét szakaszát, a pogány, majd a pápai Rómát. Dániel először a pogány, császári korszakát látta, amint a zsidó nép és a korai keresztények ellen hadakozott, majd látta annak pápai szakaszát is, egészen a mi napjainkig, sőt a jövőbe menően is” (The Seventh-day Adventist Bible Commentary, 4. köt., 841. o.)."


Teljes Forrás itt: [link]


Ellen White prófétasága:


Idézem a lelkész szavait most rövidebben:


"Mi Őt Istentől adott prófétaként fogadjuk el, akinek a küldetése az Adventista Egyházban teljesedett ki. Természetesen nem várjuk el a más egyházhoz tartozó emberektől, hogy hozzánk hasonlóan szintén prófétaként fogadják el, mi azonban annak tekintjük. Hitünk szerint Isten elsődlegesen az Adventista Egyház támogatására hívta el és adta Ellen White-ot."


Teljes forrás itt: [link]


Tudományos tényekkel kapcsolatban meg a gimnáziumi természettudományos könyveket ajánlom. Illetve a laikusoknak írt ismeretterjesztő irodalmat.


Szóval most már be lehet fejezni a vádaskodást. Mert én nem terjesztek hazugságot.

2022. júl. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
0%
*gimnáziumi természettudományos tankönyveket
2022. júl. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
48%

Sziasztok,

Hát nagyon sajnálom, hogy 3 kommentnél kevesebbel soha nem éred be, ebből is látszik a kényszeres bizonyítani akarásod. Nem tudom, hogy ki vagy és honnan szalasztottak, de az biztos, hogy emberileg sem normális amit itt művelsz. Széttrollkodod ezt a topikot vádaskodsz, majd amikor ezt szóvá teszem visszaborítod rám. A gimnáziumi természettudományos tankönyvekkel jössz mint bizonyítékokkal, amiket folyamatosan átírnak az aktuális politikai és vezetői igények szerint, és ezeket mint tényeket tálalod.

Nos barátom, ezek nem tények, a világ keletkezésének és az ember megjelenésének teóriái állandóan változnak. És a normális tudósok sem csinálnak ezekről vérre menő vitákat, tiszteletben tartják egymás álláspontját.

Az pedig hogy mi Háló Sándor véleménye E.G.White-ról, az ő egyéni hitvallása. Idézted már az adventista hitelvet, amely pedig ezt így nem mondja ki. Ezt próbálom már tegnap óta magyarázni, hogy a hitelv számít, az összes többi idézeted nem! Nyilván vannak az egyházon belül olyanok akik annak tartják, és nagyon sok olyan aki nem. Mi mégsem csinálunk ebből ügyet. Idézhetsz te bárkitől bármit, ez a tényeken nem változtat!

Nyomatékosan szeretnélek megkérni, hogy ne terjessz rólunk hazugságokat. Köszönöm. Kérlek tartsuk tiszteletben egymást. A minősítgetés nem vezet sehova.

Üdv. Péter

2022. júl. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!