Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok, ti mit szoktatok...

Muszlimok, ti mit szoktatok csinálni szabadidőtökben? Bulizni járhattok?

Figyelt kérdés

Már régóta olvasgatok a vallásról és nagyon tetszik, hogy a muszlimok többsége (a keresztényekkel ellentétben) nagyon hithű emberek, és betartják a szabályokat és azok szerint is élnek.

Viszont ami érdekelne, nem unalmas néha?

Gondolok itt arra, hogy például maga az alkohol is tiltott. Tehát bulizni lehet egyáltalán így nektek? Vagy teljesen mást jelent egy party nektek? Mert ugye alapból nem is tudjátok milyen a mámorság érzése, így nincs mihez viszonyítani.

Ha például nem jártok bulizni, akkor mit csináltok helyette például pénteken vagy szombatonként este?

Persze most nem az alkoholra hegyezem ki a kérdést, hanem úgy an block mit csináltok szabadidőtökben?



2022. júl. 28. 12:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/129 anonim ***** válasza:
66%

Családommal töltöm az időt, olvasok sokat, utazom, kirándulok, kertészkedek, esetleg kondizok.. ide írogatok. :D


Sohasem bulizom, nem is tudok táncolni, és már soha nem is tennék ilyet.

2022. júl. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/129 A kérdező kommentje:
Értem, de például az is kizárt, hogy haverokkal, barátokkal - akik közt pl.van keresztény is - elmentek egy kocsmába és addig te üdítőt iszol, vagy már egy sör sem fér bele, mert haraam?
2022. júl. 28. 12:50
 3/129 anonim ***** válasza:
34%
Nálam kizárt.
2022. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/129 A kérdező kommentje:
A sör vagy, hogy egyáltalán elmenj egy ilyen jellegű szórakozásra?
2022. júl. 28. 13:00
 5/129 anonim ***** válasza:
52%
Miért ülnék le oda ahol alkoholt fogyasztanak ? Nekem ez nem szórakozás, nincs hiány érzetem, megvetem az ilyesmit.
2022. júl. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/129 A kérdező kommentje:
De úgy alapból létezhet ilyen? Mert én például egyetemi éveim alatt is láttam rengetegszer, hogy muszlim diákok simán lejöttek bulizni, és szürcsölgettek valamilyen alkoholmentes koktélt vagy sima üdcsit. Sőt amikor Törökországban voltunk, ott konkrétan rengetegen (és nem a turisták) itták a sört meg bort is, velük mi a helyzet? Egyébként itthon is láttam egy muszlim diákot inni sört.
2022. júl. 28. 13:10
 7/129 A kérdező kommentje:
És hozzáteszem az egyetemi bulis részhez, hogy észrevehetően jól érezték magukat azok a diákok
2022. júl. 28. 13:11
 8/129 anonim ***** válasza:
12%

Az biztosan nem én voltam.


De ha mindent ennyire jól tudsz akkor minek írsz ki kérdést ?


Én biztos nem ülök le senkivel aki piázik.

2022. júl. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/129 A kérdező kommentje:

Nem is írtam hogy te voltál. :D

Engem simán csak érdekel, hogy mennyire elfogadott dolog ez. Ennyi.

Nem célom a kötekedés vagy ilyesmi, szóval nem értem a felháborodásodat.

A fő kérdésem amúgy sem ez volt, arra már kaptam választ amit köszönök is.

2022. júl. 28. 13:16
 10/129 anonim ***** válasza:
84%
Kedves Abdullah! Az igaz, hogy nem szabad zenét hallgatnotok, vagy ez már túlkapásnak számít? Van olyan keresztény ismerősöm, akinek a vallása tiltja a táncot, tehát ez elképzelhető. (Nem a kérdező vagyok).
2022. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!