Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok, ti mit szoktatok...

Muszlimok, ti mit szoktatok csinálni szabadidőtökben? Bulizni járhattok?

Figyelt kérdés

Már régóta olvasgatok a vallásról és nagyon tetszik, hogy a muszlimok többsége (a keresztényekkel ellentétben) nagyon hithű emberek, és betartják a szabályokat és azok szerint is élnek.

Viszont ami érdekelne, nem unalmas néha?

Gondolok itt arra, hogy például maga az alkohol is tiltott. Tehát bulizni lehet egyáltalán így nektek? Vagy teljesen mást jelent egy party nektek? Mert ugye alapból nem is tudjátok milyen a mámorság érzése, így nincs mihez viszonyítani.

Ha például nem jártok bulizni, akkor mit csináltok helyette például pénteken vagy szombatonként este?

Persze most nem az alkoholra hegyezem ki a kérdést, hanem úgy an block mit csináltok szabadidőtökben?



2022. júl. 28. 12:30
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/129 A kérdező kommentje:
#116 igen, ott tényleg válaszoltál, ezt aláírom! :)
2022. júl. 30. 19:37
 122/129 A kérdező kommentje:

#120

Ez igaz! Csak ugye teljesen más a két vallás! Nem csak a tiltott dolgokra és alkohol/bulikára értem, hanem úgy an block mi az amit lehet/nem lehet szabadidőben csinálni. :)

2022. júl. 30. 19:39
 123/129 anonim ***** válasza:

#122:


Nézd, attól függ mennyire veszed szigorúan az előírásokat. Ami mindenképpen tiltott, az a szerencsejáték, az alkohol, mint mondtam én nem szoktam táncolni sem.


Dohányozni egyesek szerint haram, mások szerint csak erősen elkerülendő cselekedet.


Sportolni egyáltalán nem tilos sőt ha jól tudom vannak hadíszok, amiszerint a Próféta (Allah dicsérje és üdvözítse) kifejezetten ajánlotta a testmozgást/testedzést.


Általában véve például igyekezni kell úgy viccelődni, hogy az ne más megbántását eredményezze.

2022. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/129 A kérdező kommentje:

Aha értem, nagyon köszönöm a választ (bárcsak csak ilyet kaptam volna eddig). A szabadidőj kívül lenne még kérdésem: most olvastam hogy elméletileg a tetoválás is haram, azonban sok muszlimon láttam már, akkor annyira nem súlyos dolog? Például van egy német rapper akit nagyon kedvelek, ő arab származású muszlim és szét van varrva :DD Az ilyen helyzetet hogyan látják a muszlimok? Gondolom nem főben járó bűn.

A rapper egyébként Massiv.

2022. júl. 30. 21:06
 125/129 anonim ***** válasza:

Nagyon sok muszlim akinek tetoválása van, betért muszlim, tehát ő maga döntött az Iszlám mellett élete folyamán.


Ilyen Mike Tyson egykori világklasszis bokszoló is.

Szóval sok tetoválás a múltból ered, amikor még nem voltak muszlimok.


Allah teremtését a saját testünket, nem szabad megváltoztatnunk...a tetoválás kapcsán úgy látszik egyesek úgy érzik ez még nem a testük megváltoztatása, vagy egyszerűen figyelmen kívül hagyják ezt a tilalmat.

2022. júl. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/129 A kérdező kommentje:
Mike Tyson muszlimmá válása után tetováltatta az arcát! :) Egyébként Massiv is tőzsgyökeres arab szóval nem hiszem, hogy ő betért muszlim. Úgy látszik őket nem nagyon érdekli ez a tilalom. :D
2022. júl. 30. 23:08
 127/129 anonim ***** válasza:

#126:


Akkor ezt a bűnüket viszik majd magukkal a Feltámadás napjáig, ahol Allah majd ítélkezni fog felettük.


Egyébként az hogy valaki arab nem jelenti azt feltétlenül hogy muszlim is egyben.

2022. júl. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/129 A kérdező kommentje:

Nem persze, de ő tuti muszlim családban született, mondta egy interjúban ha jól emlékszem.

Pakisztáni származású egyébként, Gázából.

2022. júl. 30. 23:27
 129/129 anonim ***** válasza:
Értem.
2022. júl. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!