Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok, ti mit szoktatok...

Muszlimok, ti mit szoktatok csinálni szabadidőtökben? Bulizni járhattok?

Figyelt kérdés

Már régóta olvasgatok a vallásról és nagyon tetszik, hogy a muszlimok többsége (a keresztényekkel ellentétben) nagyon hithű emberek, és betartják a szabályokat és azok szerint is élnek.

Viszont ami érdekelne, nem unalmas néha?

Gondolok itt arra, hogy például maga az alkohol is tiltott. Tehát bulizni lehet egyáltalán így nektek? Vagy teljesen mást jelent egy party nektek? Mert ugye alapból nem is tudjátok milyen a mámorság érzése, így nincs mihez viszonyítani.

Ha például nem jártok bulizni, akkor mit csináltok helyette például pénteken vagy szombatonként este?

Persze most nem az alkoholra hegyezem ki a kérdést, hanem úgy an block mit csináltok szabadidőtökben?



2022. júl. 28. 12:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/129 anonim ***** válasza:
50%
Akiket én ismerek mindannyian hallgatunk zenét. De igen vannak olyanok akik szerint meg van hogy pontosan milyen zenéket és hangszereket lehet hallgatni.
2022. júl. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/129 anonim ***** válasza:
77%

És mondjuk ilyenekre hogy videojátékok, filmek, animék, sorozatok, memek stb. vannak külön szabályaitok?


Azt tudom hogy az öltözködésre meg arra hogy melyik étel halal vannak.

2022. júl. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/129 anonim ***** válasza:
8%
Nem járok bulizni még úgy sem hogy alkoholmentes italt iszom. Nem helyes ilyen helyekre járni muszlimok számára. Igen, vannak egyes muszlim országok ahol engedik az alkoholfogyasztást mint Törökország tehát valóban láthattál ilyet, de ez az iszlám szempontjából nem helyes. Ahogy Abdullah testvérem is írta, sok minden mással el lehet tölteni a szabadidőt. Nekem úgy tűnik nem igazán tudod elképzelni bulizás és alkoholizálás nélkül az életet. Jó látom?
2022. júl. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/129 anonim ***** válasza:
98%

"Miért ülnék le oda ahol alkoholt fogyasztanak ? Nekem ez nem szórakozás, nincs hiány érzetem, megvetem az ilyesmit."


Érdekes, hogy lepontozták ezt a válaszodat (én zöldet adtam rá). Apám nem muszlim, nem is érti a vallásokat, idegenkedik is tőlük, mégsem ül be soha kocsmába, nincs is olyan ismerőse akivel beülne. Tehát az alkohol és annak hatásainak megvetése nem muszlim "kiváltság", ateisták között is van ilyen.

Őszintén, én sem igazán kedvelem sem az alkoholt, sem a részeg embereket. Haverokkal is csak addig jó a buli, amíg a második rund el nem fogy, utána már kezdenek hangosak lenni és hülyeségeket beszélni. Olyankor szoktam kihúzni magam valamilyen ürüggyel, és más elfoglaltság után nézni.

2022. júl. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/129 anonim ***** válasza:
75%
Én sem ülök azokhoz, akik alkoholt isznak, pedig nem vagyok muszlim. Szerintem semmi furcsa nincs ebben. Engem taszít az alkohol íze és szaga is.
2022. júl. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/129 anonim ***** válasza:
98%

"Miért ülnék le oda ahol alkoholt fogyasztanak ? Nekem ez nem szórakozás, nincs hiány érzetem, megvetem az ilyesmit."

Bár muszlimokhoz szól a kérdés, én keresztényként erre reagálnék. Hozzád hasonlóan jellemzően én se járok, jártam ilyen helyekre, azon 2-3 alkalommal, amikor gimis osztálytársak elvittek sok unszolás után, egy korty alkoholt sem ittam. (A dohányfüst marta a szemem is.) Tehát meg tudom érteni, hogy téged se vonz.


Talán annyi a különbség, hogy én nem vetem meg se magát a bulizást, azokat sem, akik csinálják. Egyszerűen különbözőek vagyunk mindannyian, kinek inkább erre van igénye, kinek arra. A túlzásba vitt ivászatot viszont nem helyeslem, mert a keresztény hit szerint bűn a részegeskedés (kis mértékben fogyasztva nem bűn).

2022. júl. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/129 anonim ***** válasza:
73%

Kerdezo!


"nagyon tetszik, hogy [...] (a keresztényekkel ellentétben) nagyon hithű emberek, és betartják a szabályokat és azok szerint is élnek."


Megkérdezhetem, hogy te keresztény vagy? meg vagy keresztelve?

Mi tart vissza téged, hogy betartsd a keresztény szabályokat és aszerint élj?

Ha ez nagyon tetszik?

2022. júl. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/129 anonim ***** válasza:
78%
Nem értem, #11-et miért pontoztátok le. Abdullah a kérdésre válaszolt, egyértelműen, minden él nélkül, senkit sem megbántva. Nem mindig értek vele egyet, de még SOHA nem írt semmi sértőt. Kifejezetten toleráns, sok válaszoló tanulhatna tőle. (Rom. kat. f.)
2022. júl. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/129 anonim ***** válasza:
36%
Mert a kedves keresztények automatikusan lepontozzák a muszlim válaszolókat.
2022. júl. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/129 anonim ***** válasza:
100%

#19

Ez csak rosszindulatú muszlim rágalom, keresztény vagyok, általában nem értek egyet vele, de nem pontoztam le most sem. Téged viszont igen, mert válaszaid mindig fröcsögnek a gyűlölettől és gonoszságtól, jól tükrözik lelked állapotát.

2022. júl. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!