Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországon elő Muszlimok,...

Magyarországon elő Muszlimok, ti mit gondoltok a magyar keresztényekről és azokról akik ateisták?

Figyelt kérdés

Belebotlottam egy véletlen kérdésbe, és rajöttem, hogy még soha nem beszéltem Muszlim vallasú emberrel így soha nem is kérdeztem erről a véleményét, viszont érdekelne.

Alapvetően tisztelem a vallást, én személy szerint Keresztény vagyok.


22F



2022. júl. 28. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Nehéz egy ilyen kérdésre olyan választ adni, amivel nem általánosítunk.


Keresztények közül azokról mint emberekről nagyon jó véleménnyel vagyok, akik adakoznak, szelídek, békések, tényleg igyekeznek szeretetben élni.

Egyszer írt itt egy keresztény hölgy a gyakorin, hogy munka után mindig ruhát varr a szegényeknek... engem Ő nagyon meghatott ezzel.


Azokat a keresztényeket nem kedvelem akik összekeverik a vallásukat a politikával.

Akik nem úgy akarnak keresztények lenni, hogy ruhát varrnak valakinek, hanem úgy hogy a társadalmat akarják alakítani saját ízlésükre.


Azt sem szeretem amikor az Iszlámot ócsárolják egyesek, Allah ķüldöttéről (SAW) tiszteletlenül beszélnek.


Ateistáknál azokat szeretem akik szabadon, nyitottan és HUMÁNUSAN gondolkodnak.


Azokat nem, akik azt képzelik hogy a természettudományok révén majd ők bebizonyítják hogy nincs Isten...ez abszolút primitív elképzelés.

2022. júl. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Ha valaki VALÓBAN olyan életet igyekszik élni keresztényként ahogyan a Megváltó Jézus Krisztus a Biblia szerint élt... nos én az ilyen igazi keresztény embert nagyon tisztelem !
2022. júl. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Itt a szeretet elvűségre, elfogadásra és egymás tiszteletére gondolsz legfőbbképpen?


Köszi az eddigi válaszokat is, szuper volt olvasni

2022. júl. 28. 22:02
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#3: Például igen. Ha a bibkiai Jézus Krisztust követik a mindennapi életükben, és nem csak szavakban ! akkor én tisztelem őket.


Sajnos itt rengeteg hitvita volt a fórumon, de ez NEM jelenti azt hogy én nem tartom fantasztikus embernek aki munka után ruhát varr a szegényeknek.


Nem kéne ellenségnek beállítani a muszlimokat, és rágalmazni Mohammedet (SAW) mert ez már politikai uszításra történik.

A bibliai Jézus Krisztus sem tett ilyet sohasem.

2022. júl. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

Ez mind szépen hangzik, addig amíg valaki a saját bőrén nem tapasztalja, hogy nálad milyen könnyű kimeríteni a "rágalom" fogalmát.

Nekem is sikerült, annak ellenére, hogy annyira nem érdekel a politika, hogy legutóbb szavazni sem voltam. Olyankor már téged nem érdekel, hogy a másik mit csinál, adakozik-e vagy sem, meg egyebek, amiket te elvileg annyira méltatsz. Az tiszteleted és elfogadásod erősen feltételes. Könnyű átsiklani afelett a megjegyzéseden: "Allah ķüldöttéről (SAW) tiszteletlenül beszélnek", holott ezt a kategóriát már annyival is kilehet érdemelni, hogy valaki leírja, hogy szerinte Mohamed nem próféta.


Persze ez nem minden muszlimra igaz, de Abdulláhra pont igen.

2022. júl. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én katolikus keresztényként tértem át az iszlámra.

Amióta muszlim vagyok, sokszor voltam katolikus misén elhunyt családtagért, vagy keresztelésen, és értelemmel, úgymond kritikusan hallgattam a miséket, nem pedig részt vettem és folytam az eseményekkel.

Én úgy vettem észre, hogy Jézus neve és személye olyan koncepcióba lett helyezve, mintha Ő maga lenne az Isten. Amikor keresztény voltam, ez sosem tűnt fel ennyire (de akkor is furcsállottam), bár lehet azért, mert sosem figyeltem a szavakra, a valós értelmezésre. Tudom, hogy a Szentháromságban az Atya-Fiú-Szentlélek alkotja az Isteni létet, viszont olyannyira központi személy lett Jézus, hogy már szinte őt magasztalják, őt imádják, az igazi Isten helyett. Itt természetesen a katolikus miséről beszélek és a szülővárosomban található templomokról, lehet, hogy ez változik felekezetenként és városonként is, ezt nem tudom, így nem is szeretnék ítélkezni, vagy bármi.

Egyébként, ahogy Abdullah mondta, én is tisztelem a keresztényeket és tisztelem az ateistákat is, több vallást és az ateizmust is tanulmányoztam, míg megtaláltam az iszlámot. Én sem szeretem, ha Mohamedet élből elutasítják, mint próféta, vagy ha a hírekből hallott rémtörténetek alapján ítélik meg az iszlámot.. Illetve ha szóba kerül a vallásom, akkor az első kijelentésük az, hogy "na majd meglátod, hogy a férjed burkába csavar és elveszi az útleveled, meg aztán megöl és elad 20 tevéért". :D

Üdv, Acelya

2022. júl. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy a Szentháromságban az Atya-Fiú-Szentlélek alkotja az Isteni létet, viszont olyannyira központi személy lett Jézus, hogy már szinte őt magasztalják, őt imádják, az igazi Isten helyett."

Érdekes, amit írsz. Ezek szerint te sosem értetted igazán, hogy mi a háromságtan és mit hisznek a keresztények. Ezt nem bántásból írom. Csak nem csodálom, hogy áttértél az iszlámra, ha a kereszténység lényegét sosem értetted meg. Gondol a férjed miatt is könnyebb volt az ő vallását követni, mint azt amit nem is igazán értesz.

Ha ez számít valamit, én nem élből utasítottam el Mohamedet. Olvastam a Koránt és tanulmányoztam az iszlámot és Mohamed életét is. Szóval alapos megfontolást követően mondom, hogy szerintem nem volt próféta. A muszlimokkal semmi bajom, egyszerűen a vallásuk lényeges pontjai közül többet sem tartok igaznak, ahogy pl. a buddhisták esetében sem. Az Egy Isten rész rendben van, csak sosem tudnám Mohamedet az Ó prófétájának nevezni. Ettől még vannak rendes muszlim férfiak és nők, ahogy minden vallás követői között vannak értékes, jó emberek.

Sokszor inkább az a baj szerintem, (ezen az oldalon válaszolgatók között, legalábbis tipikusan az szokott lenni) hogy a muszlimok képtelenek magukat elkülöníteni Mohamedtől, az iszlámtól, annyira, hogyha már valaki bármiféle kritikát megfogalmaz Mohameddel kapcsolatban, azt személyes sértésnek veszik, még akkor is, ha róluk szó sem esett, csak pusztán a vallásokról folyik a beszélgetés. Egyszerűen nem viselik jól a legkisebb kritikát sem, amit valaki megfogalmaz a vallásukkal kapcsolatban. Abdullah tipikusan ilyen.

Amit te írtál az teljesen más: "na majd meglátod, hogy a férjed burkába csavar és elveszi az útleveled," Ez már nem vallás kategória, ez már vallási hovatartozás alapján történő előítélet vagy diszkrimináció. Ez más. De, az hogy a szunna hagyománya szerint Mohamed az X hádíszban mit mondott, vagy a Korán itt vagy ott mit ír, vagy mit tanít az iszlám vallás erről vagy arról, már színtiszta vallási téma kellene hogy legyen.

2022. júl. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7

Igen, ebben igazad van. Sosem értettem a kereszténységet igazán, és ezt nem is tagadom. Amikor megismerkedtem a férjemmel, ő sokáig buzdított arra, hogy foglalkozzak a vallásommal, a kereszténységgel, ezért olvastam a Bibliát, több fordításban is, eljártam misékre, beszélgettem a papokkal, de egyszerűen nem ment. Ezután kezdtem érdeklődni az iszlám felé, és ott valahogy azonnal megértettem és éreztem mindent. Lehet, hogy én nem voltam eléggé kitartó és elkötelezett a kereszténység felé, de mindenesetre örülök, hogy muszlim vagyok, mert megtaláltam a kapcsolatot újra Istennel, és nekem csak ez számít. :)

Igen, vannak kevésbé nyitott és jobban nyitott muszlimok, de ez talán minden vallásban így van. Ha azt mondanám, én nem érzem Jézust abban a kontextusban Isten fiának, mint ahogy egy keresztény gondolja, valaki nekem menne, valaki pedig elbeszélgetne erről.

Egyébként ha megosztanád (akár itt, akár privátban), szívesen elolvasnám, hogy szerinted miért nem volt Mohamed próféta.

2022. júl. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8:


Assalamu Aleykum Acelya,


Én csupán akkor szoktam kiakadni amikor Allah küldöttét (béke legyen vele) például pedofil rablóvezérnek írják le itt...erre írja kedves fórumtársunk:


"Egyszerűen nem viselik jól a legkisebb kritikát sem, amit valaki megfogalmaz a vallásukkal kapcsolatban. Abdullah tipikusan ilyen."


Nem szeretnék itt méltatlan vitába bonyolódni, csak jelzem neked hogy itt ilyen szinten megy az úgynevezett "kritika" egyesek részéről, amit szerinte nekem szó nélkül kéne hagynom.


Allah áldjon Téged !

2022. júl. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Waalaikum assalam Abdullah!

Természetesen nem Rád gondoltam, amikor a nyitott és kevésbé nyitott muszlimokról írtam fentebb, hanem általánosságban válaszoltam az előző hozzászólónak, el is siklott a szemem afelett, amikor megemlítettek Téged.

Sajnálom, ha úgy tűnt, hogy Téged minősítelek vele, nem állt szándékomban.

Igen, követem a legtöbb iszlámmal kapcsolatos kérdést, és valóban van elég sok a durva komment, ami engem is sokszor felbosszant, főleg a megalapozatlan negatív hozzászólások.

Üdv, Acelya

2022. júl. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!