Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha létezik Jézus és meghallgat...

Ha létezik Jézus és meghallgatja az imáim akkor miért nem segít?

Figyelt kérdés

A családom állapota évek óta egyre rosszabb. Mindenki tele van gyűlölettel és frusztráltsággal. Hosszú lenne most részletezni ezért inkább hagyjuk.


Hosszú évek óta útkereső vagyok de végül keresztény "lettem". Azért csak "lettem" mert nem vagyok megkeresztelve.


Visszatérve a problémához. Minden konfliktust próbálok úgy felfogni, mint egy próbatételt, hogy vajon a cselekedeteimbe is megnyilvánul-e a hitem. Úgy Gondolom többnyire sikerül de persze sokszor nem. Ilyenkor bocsánatot is szoktam kérni imában mert utólag tisztafejjel sokszor másképp látom.


Mindenesetre sokszor meginog a hitem és ezért sokszor kértem már bármiféle jelet vagy csak valamit, hogy hogyha az teljesül akkor biztosabb legyek a hitemben illetve, hogy nyilván jó legyen. Ilyenkor mindig hozzáteszem a végén, hogy: "legyen meg a Te akaratod".


Valamiért eddig még sosem működött de ami lényegesebb, hogy lefekvéskor mindig ugyanazért imádkozom. Azért, hogy erősítsen meg engem és minél több embert a hitében illetve, hogy segítsen a családomnak, hogy mindenki kiegyensúlyozott és harmonikus legyen. Ennek ellenére egyik se sikerült még.


Ha Isten vagy Jézusnak fontos, hogy higgyjünk benne ráadásul úgy, hogy én már megelőlegeztem azt akkor miért nem segít? Persze az afrikai gyerekeknek még ennél is rosszabb de nem értem.



2022. aug. 2. 21:27
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
59%
Lehet arra megy ki a játék, hogy elköltözz otthonról.
2022. aug. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
44%
Na látod, egy etióp kisgyereknek nincs mit enni, nincs mit inni, te meg ilyen dolgok miatt aggódsz.
2022. aug. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Az nem nagyon tudna megvalósulni. Nem vagyok még elég idős ahhoz maradjunk annyiban.
2022. aug. 2. 21:56
 4/32 A kérdező kommentje:

#2

Igen ez az igaz erre én is gondoltam és hálat adok minden nap az Istennek emiatt de hidd el borzasztó, hogy egymás vérét szívjuk mindig mindenkor ha nyaralunk ha történjen bármi. Szerintem a mennyországba is így egymásnak lennénk feszülve feltéve ha oda jut bármelyikünk.

2022. aug. 2. 21:58
 5/32 anonim ***** válasza:
44%
Ami idő alatt ezt a kérdést leírtad, addig kb. 140 keresztény afrikai gyerek halt éhen. Amíg én eme válaszom írtam a kérdésedre, újabb 25 keresztény afrikai gyerek halt éhen. Szerinted?
2022. aug. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Jó, hát azért itt vannak gondok ha neked a nyaralás se telik jól:D
2022. aug. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
89%

Először is légy hálás azért, amid van, ami jó az életben. Biztosan van ilyen, pl nem éhezel, egészséges vagy stb.

Próbálj nem követelni Jézustól, hogy segítsen. Inkább adj neki hálát, és bízd rá az életed. Nyugodj meg ebben az érzésben, és próbálj türelmesebb lenni.

2022. aug. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Látom sokan félre értettek.


#5

Igen erről beszélünk jó ideje de mondjuk akkor már érdekelne, hogy Te ezek szerint nem lennél dühös vagy szomorú akkor ha felgyújtanám a lakásodat és az összes szeretted utálni Téged mert az afrikai gyerekekhez viszonyítva minden probléma áldás


#6

Nekünk. És igen vannak gondok.


#7

Elmondtam, hogy minden nap hálát adok akkor is mikor épp az a dolog zajlik és este is ima kereteiben.


Kifejezetten oda figyelek arra, hogy nem követelek. Kérem Őt és ha Ő úgy látja akkor alávetem magam az Ő akaratának csak nem értem, hogy ennyi ideje miért nem segít nekem.

2022. aug. 2. 22:22
 9/32 anonim ***** válasza:

Pl. imadkozz kicsit konkretabb dolgokert. Hogy holnap a kozos csaladi ebeden legyen kicsit tobb turelmed. Vagy hogy x dologban ne vesszenek ossze a szuleid holnap. Apritsd kisebb darabokra. Akkor jobban fogod latni, hogy van-e az imanak eredmenye.

Es nyilvan tudod, hogy a "nem" is valasz. Bar nehez elfogadni es elviselni, de Isten nagyobb idotartamra kivetitve latja a dolgokat, es amit mi jonak latnank, lehet, hogy pont az ellenkezoje felel meg hosszabb tavon annak, amit o akar.

Sajnalom, hogy ilyen borzalmas a hangulat nalatok, emiatt te is rengeteget szenvedsz. Nekem ugy tunik, hogy csodanak kellene tortenni egyik naprol a masikra, hogy magatol hirtelen harmonikusabb legyen a legkor.

Gondolkozz inkabb azon, hogy amig el nem tudsz koltozni, mit tehetnel, es ahhoz kerj Istentol erot, lehetoseget. Mondjuk egy pszichologussal elbeszelgethetsz, akar 2-3 alkalom is eleg, vagy egy lelkesszel, pappal. Telefonos lelkisegely szolgalat. Hatha lenne tippjuk, hogyan bird ki. Vagy igyekezz minel tobb idot hazon kivul tolteni, menj el egy baratodhoz orakra, ha teheted, aludj is ott. Ha van sajat szobad, menj oda, es akar fuldugoval a fuledben nemitsd el oket.

Nagyon elkepzelheto, hogy nem fog ez a hangulat valtozni, biztos megvan az oka, es ha ok maguk nem akarjak vagy nem tudjak maskepp csinalni, akkor legyel "onzo", es tartsd magad minel tavolabb a problematol.


Ami a ketelyeidet illeti. A csaladtagok kozotti konfliktusokat erzed probatetelnek, vagy a sajatjaidat (masokkal, nem a csaladdal)? Fontos tudni, hogy a felelossged nem terjed ki masokra, vagyis csak a sajat viselkedesedert vagy felelos, es a konfliktusok legalabb 2 emberen mulnak. Ezen kivul magaddal szemben is legyel megerto: szep elvarasaink vannak magunkkal szemben, hogy egy keresztenynek hogy kell egy konfliktusban viselkedni, de azert az nem igy megy. Nem vagyunk tokeletesek, barmennyire is torekszunk. Nem is lehetunk.


Jelet varsz, azt irod. Nem maradt vilagos, hogy arra vonatkozoan varsz jelet, hogy Isten / Jezus letezik? Barmilyen jelet? Vagy csaladodhoz kotodoen? Szerintem ha altalaban Isten leterol jelet varsz, kapni fogsz, csak nem biztos, hogy olyat es akkor, ahogy gondoltad. De hitem szerint Isten megmutatja magat.

2022. aug. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
27%

Én Pikacsuhoz szoktam imádkozni meg a Tévémackóhoz, és mégsem segítenek, vajon miért lehet ez?

Na ugyanazért nem segít neked a Jézi sem.

2022. aug. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!