Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám szerinti kamattilalo...

Az iszlám szerinti kamattilalom jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Gazdasági és erkölcsi szempontból kérdezem.

2022. aug. 3. 11:03
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
 161/348 anonim ***** válasza:

De amúgy azen a grafikonon azt is láthatod hogy csak az elmúlt pár évben volt 0% az irányadó német kamat.


Tehát ebben is nekem volt igazam.

2022. aug. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/348 anonim ***** válasza:

#160:


"Ha nagyon eldurvulna a helyzet, akkor majd a fejlett államok is fogják emelni a kamatrátát, ne félj."


Elkezdték.


Tekintsd meg Te is a német irányadó kamatot első lépcsőben 50 bázisponttal emelték.

2022. aug. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/348 anonim ***** válasza:

"Nézd itt a német kamatemelés az elmúlt évekhez képest nagyon jelentős."


Mivel az elmúlt 6 évben 0% volt a kamat ami egyébként engem igazol, ahhoz képest tényleg jelentős a fél százalék :) De valójában minimális.



"Emelik a kamatot még Európa LEGSTABILABB gazdasága Németország is. Tehát valótlanságokat állítottál."


Németország nem emelt semmit. Németország az euro zóna tagja így az Európai központi bank hatásköre a kamatpolitika.

Lehet már fáradt vagy mert én azt írtam nem emeltek vagy minimálisan emeltek nem azt hogy senki nem emelt a listán szereplők közül.

2022. aug. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/348 anonim ***** válasza:

"minden statisztika azt mutatja hogy a keresztény tárasdalmak toronymagasan a legerőszakosabbak. Keresztény társadalmakban történik a legtöbb gyilkosság és keresztény társadalmakban történik a legtöbb nemi erőszak, cask hogy kép példát mondjak."

Már ne haragudj, de te milyen keresztény társadalmakról beszélsz? Hol vannak a világban keresztény társadalmak? Lököd itt ezt az eszetlen dumát évek óta, és közben bele se gondolsz, hogy mekkora hülyeségeket beszélsz.

Egész európában csak és kizárólag szekularizált világ van, gyakorlatilag olyan társadalmak, amelyek se nem vallásosak, se nem ateisták, hanem pártatlanok e kérdésben, és azt mondják, hogy náluk bármilyen vallású vagy vallás nélküli ember élhet, amíg a vallása nem ütközik az állam törvényeivel. Pont. Európában nincsenek keresztény társadalmak, Európában vallásszabadság van.

Az USA ugyanez, csak képmutatóan még kereszténynek is hazudja magát mellé.

Szóval mégis milyen keresztény társadalmakról beszélsz?

2022. aug. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/348 anonim ***** válasza:

"Nem minden hadíszt hanem azokat amik legenda szerűek vagy hasonlitanak néhány általunk hiteltelennek tartott keresztény történethez."


Ezt én nem értem. Eddig három muszlimmal beszélgettem életemben, ti hárman vagytok azok. Konkrétan én egy darab muszlimot nem ismerek rajtatok kívül. De ti hárman háromfélét gondoltok az iszlám vallásról. Létezik egyáltalán két muszlim a világon, akik ugyanazt gondolják a muszlim vallásról, ugyanúgy viszonyulnak hozzá, ugyanazokat és ugyanannyira tartják fontosnak és kevésbé fontosnak az iszlám vallásból?

2022. aug. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/348 anonim ***** válasza:

"Németország nem emelt semmit. Németország az euro zóna tagja így az Európai központi bank hatásköre a kamatpolitika."


Igen, hajlamos vagyok összemosni az EKB- t a németekkel. Az Eu gazdaságilag legerősebb állama Németország.


"Mivel az elmúlt 6 évben 0% volt a kamat ami egyébként engem igazol, "


Ezeket a félmondataidat imádom. Ugyan miért igazolna Téged ?

Engem igazol, én mondtam hogy csak az utóbbi 5 évben volt 0 % az alapkamat. Bocsánat akkor talán 6 évben...nem néztem meg.


0,5 százalék első lépcsőben nem minimális.

0,25 százalék felett már inkább jelentős a kamatemelés

2022. aug. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/348 anonim ***** válasza:

"Ezt én nem értem. Eddig három muszlimmal beszélgettem életemben, ti hárman vagytok azok. Konkrétan én egy darab muszlimot nem ismerek rajtatok kívül. De ti hárman háromfélét gondoltok az iszlám vallásról. Létezik egyáltalán két muszlim a világon, akik ugyanazt gondolják a muszlim vallásról, ugyanúgy viszonyulnak hozzá, ugyanazokat és ugyanannyira tartják fontosnak és kevésbé fontosnak az iszlám vallásból?"


Én ugyanígy vagyok a keresztényekkel. Nem igazodok el rajtuk.


Figyelj én is egy erősen európai gondolkodású ember vagyok, de úgy érzem bizonyos tekintetben én vagyok hármunk közül a legortodoxabb.

2022. aug. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/348 anonim ***** válasza:

"Létezik egyáltalán két muszlim a világon, akik ugyanazt gondolják a muszlim vallásról, ugyanúgy viszonyulnak hozzá, ugyanazokat és ugyanannyira tartják fontosnak és kevésbé fontosnak az iszlám vallásból?"


Igen létezik.


Eredetileg mindenkinek el kéne fogadnia hitelesnek az annak nyílvánított hadíszokat és nem önkényesen válogatni köztük.


Továbbá 4 vallásjogi iskola közül kéne választani és azt az iskolát követni.

2022. aug. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/348 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy nem az egyetlen. De az egyik legegyszerűbb, legkézenfekvőbb, és elég hatékony is, ezért alkalmazzák. De nem csodaszer."


Egyáltalán nem hatokony, rendkívül káros és csak minimális hatása van. Ezért nem is alkalmazzák a a fejlett országok vagy csak alig.



"Ez így igaz."



Akkor ezzel ellentmondtál magadnak.



"Nincs olyan, hogy csak rossz, csak jó, minden megoldásnak vannak előnyei és hátrányai is. Mindig, minden helyzetben. A kamatemelés egy eszköz, önmagában se nem jó, se nem rossz. Az hogy jó-e vagy nem, az attól függ, hogy mikor, milyen helyzetben, és hogyan alkalmazzák. Ennek eredményeképpen kijön majd aztán az, hogy jó volt-e vagy rossz."


Hogy mi van? :) Aki magas kamatpolitikát folytat már rövid távon is nagyon ráfázik mert hazavágja a gazadságot, hosszabb távon pedig garantált az államcsőd és a gazdasági összeomlás.



"Nem emelne, mert az megöli a gazdaságot, és senki épelméjű vezető nem akarja megölni a gazdaságot. Nem akarja levágni az aranytojáshegyeket tojó tyúkot. De ők megtehetik hogy nem emelnek, mert van elég tőkéjük hozzá, a gazdaság még mindig elbírja a megpróbáltatásokat. Belefér annyi infláció még, belefér annyi gázáremelés még, nem fogja igazán földhöz vágni a fejlett országokat. Oké, kicsit majd meghúzzák a gatyaszíjat, aztán átvészelik majd. De a gazdaság addig pörögjön, amíg csak bír, mert most arra van szükség."


Láttom már totál önellentmondásba kerültél. Eddig az volt hogy a magas infláció azért van mert túlpörgött a gazadság ezért kell kamatot emelni. Most meg azt írod addig pörögjön a gazadság, amíg csak bír mikor magas az infláció :)



"Ha nagyon eldurvulna a helyzet, akkor majd a fejlett államok is fogják emelni a kamatrátát, ne félj. De akkor a fejletlenek már nagyon el lesznek csórósodva. Reméljük nem lesz rá szükség."


A fejletlenek akkor lesznek elcsórósodva ha jelentősen kamatot emelnek, a fejlettek pedig sosem tesznek ilyet. Láthatod 9% az infláció az EU-ban amire évtizedek óta nem volt példa de mégsem emelt kamatot az európai központi bank eddig és nullán hagyta, csak most emelt fél százalékot.

2022. aug. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/348 anonim ***** válasza:

"Én ugyanígy vagyok a keresztényekkel. Nem igazodok el rajtuk."

A keresztényeknél is pontosan ugyanezt vettem észre. Ők is, ahányan, annyifélét gondolnak a kereszténységről. Nagyjából ugyanazt, a főbb kérdésekben többnyire egyetértenek (most hagyjuk a neoproti kisegyhátzakat), de ha beszélgetsz velük, és odafigyelsz arra amit mondanak, ahogy látják a világot, a vallásukat, egyre több és több olyan pontot találsz, ahol mást gondol, mint az előző, akivel beszélgettél. Aztán találsz még egy ilyen pontot, aztán egy harmadikat. Aztán beszélgetsz egy harmadik kereszténnyel, és ott is találsz ilyen pontokat, máshol, más kérdésekben. Nincs két keresztény, aki a vallása minden egyes apró kérdésében ugyanúgy gondolná a dolgokat, ugyanazokat tartaná fontosabbnak és kevésbé fontosnak. Legalábbis én még nem találkoztam két ugyanolyannal.


"Figyelj én is egy erősen európai gondolkodású ember vagyok, de úgy érzem bizonyos tekintetben én vagyok hármunk közül a legortodoxabb."

Bizonyos szempontokból meg nem. És ezzel nem megbántani akarlak, csak ezt veszem észre ahogy egyre többet beszélgetek veletek. Példát ne kérj most, nem tudok mondani. Ahhoz tól jó volt most az estém :)

2022. aug. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!