Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám szerinti kamattilalo...

Az iszlám szerinti kamattilalom jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Gazdasági és erkölcsi szempontból kérdezem.

2022. aug. 3. 11:03
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/348 anonim ***** válasza:
100%

#49

Értem, tehát a kamatmentes hitel csak ócska hazugság volt, mert nem lehet ilyet kapni. De akkor mi a probléma a kamattal? Nyilván nem az uzsora kamatra gondolok

2022. aug. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/348 anonim ***** válasza:
0%

Ki mondta hogy nem lehet kapni? Azért mert én nem adok neked kölcsönt? Egy észlény vagy :) Nézz utána mi az az iszlám bank és hogyan müködik például.

Hogy mi a probléma a kamattal, leírtam.

2022. aug. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/348 anonim ***** válasza:
Az már biztos, hogy nem vagy jó muszlim, mert nem adsz, de foglald össze, hogy miként adnak kamat nélkül hitelt. Főleg ilyen infláció mellett, ami a világon mindenhol jelentkezik különböző mértékben. Például a török infláció 80%-os már. Milyen jól járt, aki egy igazi iszlám török bankban vett fel pár millió lírást, vett belőle aranyat, majd annak eladásából nevetve fizeti vissza a felvett néhány milliót.
2022. aug. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/348 anonim ***** válasza:
100%

"A keresztényeknek nem tetszik hogy szembesítem őket az igazsággal"

Nincs krisztofóbiád, de azért egyfolytában a keresztényekkel jössz :) Szép öngól.

Az embereknek, olvasóknak leginkább az nem tetszik, hogy te arrogáns öntelt pökhendi módon mindenáron le akarod tuszkolni a keresztények torkán a te saját verziódat a keresztény vallásról. Te akarod megmondani nekik, hogy miben hisznek és miben higgyenek, és nyilván a keresztényeknek ehhez jó pofát kellene vágni és bőszen bólogatni rá, hogy te milyen okos vagy. Igaz?


"Ateistákal is volt néhány vitám, felhívtam a figyelmüket hogy mennyire primitív tudományellenes a világképük így ők sem kedvelnek."

Azok pedig kábé jól kiröhögtek. Egy újságcikket sem tudsz megkülönböztetni egy tudományos tanulmánytól. Te meg a tudomány...

2022. aug. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/348 anonim ***** válasza:

"Az már biztos, hogy nem vagy jó muszlim, mert nem adsz,"


Hogy mi van ? :) Nem feltétele az iszlámnak hogy mindenkinek kölcsönt kell adni aki kér. Ha akarom adok ha akaron nem. Ha úgy döntök hogy adok kölcsönt akkor csak annyit kérhetek vissza amennyit adtam. Ha rászoruló vagy az más kategória.



"de foglald össze, hogy miként adnak kamat nélkül hitelt."


Bőven találsz magyar nyelvű leírást az iszlám bankokról, angol nyelven pedig még többet.

2022. aug. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/348 anonim ***** válasza:

"de foglald össze, hogy miként adnak kamat nélkül hitelt."

[link]

Elég hosszú, de legalább részletes.

2022. aug. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/348 anonim ***** válasza:

"Amúgy ha felveszem az iszlámot, akkor kapok tőled vagy a gazdag iszlám országoktól kamatmentes hitelt?"


Zakatot kaphatnál tőlünk, amennyiben nyílvánvalóan rászoruló muszlim testvérünk lennél.

Sem kamattal sem pedig kamat nélkül, sohasem kellene visszafizetned !


Allah megveti a kamatot, de előírja az adakozást.

2022. aug. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/348 anonim ***** válasza:

"Nincs krisztofóbiád, de azért egyfolytában a keresztényekkel jössz :) Szép öngól."


Hát ezt benézted mert pont most jöttem az ateistákkal is.



"Az embereknek, olvasóknak leginkább az nem tetszik, hogy te arrogáns öntelt pökhendi módon mindenáron le akarod tuszkolni a keresztények torkán a te saját verziódat a keresztény vallásról."


Azt kihagytad hogy bizonyítékokkal alátámasztva teszem és ez a bizonyíték maga a Biblia és ez itt a lényeg. Persze nem minden áron. Én csak szembeítem őket az igazságal. Hogy elfogadják vagy elutasítják az igazságot az ő dolguk.



"Te akarod megmondani nekik, hogy miben hisznek és miben higgyenek, és nyilván a keresztényeknek ehhez jó pofát kellene vágni és bőszen bólogatni rá, hogy te milyen okos vagy. Igaz?"


Igaz, mivel a Biblia alapján teszem, a keresztények pedig állítólag a Bibliát követik.



"Azok pedig kábé jól kiröhögtek. Egy újságcikket sem tudsz megkülönböztetni egy tudományos tanulmánytól. Te meg a tudomány..."


Emlékszem. Te vagy az az ateista aki azóta rám van kattanva :) Mi történt? Összeomlott a világképed a vitánk után és azóta morci vagy rám? :)

2022. aug. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/348 anonim ***** válasza:

Remélem van itt olyan fórumtársam akinek van közgazdász végzettsége, elnézést hogy nem olvastam végig minden hozzászólást.


Ugyebár a PÉNZ IDŐÉRTÉKE miatt használja a nyugati pénzrendszer a kamatot. A most megkapott 100 forint többet ér mint az a 100 forint amit a jövő héten kapok meg.

Mivel várni kell 1 hetet a pénzért, ezért erre az időszakra kamatot számolhatnak fel.


A muszlim gazdaság totálisan másként működne mint ez a nyugati keresztény-zsidó rendszer.

2022. aug. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/348 anonim ***** válasza:

Emberek !


A kamaton és hitelen alapuló nemzetközi pénzrendszer az egész Földet a tönk szélére sodorja. Nem fogok konteókat gyártani, de a Föld erőforrásai végesek, míg pénzt korlátlanul tudnak teremteni a jegybankok.


A Koránnak ebben is igaza van, a kamatszedés végső soron bűnös dolog.


De megértem ha valaki ebben a gonosz rendszerben gondolkodik, hiszen logikusan épül fel, és ebben nőttünk fel sajnos. Még ha nem is szedtünk kamatot sohasem.

2022. aug. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!