Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám szerinti kamattilalo...

Az iszlám szerinti kamattilalom jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
Gazdasági és erkölcsi szempontból kérdezem.

2022. aug. 3. 11:03
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/348 anonim ***** válasza:

"Ugyebár a PÉNZ IDŐÉRTÉKE miatt használja a nyugati pénzrendszer a kamatot. A most megkapott 100 forint többet ér mint az a 100 forint amit a jövő héten kapok meg."


Nem egészen. Kamat már akkor is létezett amikor még arany vagy ezüst pénz volt forgalomban. A kamat inkább a pénz használatának ellenértéke.



"A muszlim gazdaság totálisan másként működne mint ez a nyugati keresztény-zsidó rendszer."


Valójában a Biblia is tiltja a kamatot a zsidóknak egymás között. Tehát egy zsidó nem szedhet kamot egy másik zsidótól de nem zsidótól szedhet. Egyébként ez is bizonyítja hogy a zsidók meghamisították a Bibliát mert hát ha a kamat rossz akkor azt senkitől nem lehetne szedni.

A kersztény világban is sokáig tilos volt a kamat.

2022. aug. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/348 anonim ***** válasza:

"Azt kihagytad hogy bizonyítékokkal alátámasztva teszem "

És a keresztények nagy ívben szarnak a te bizonyítékaidra, nem vetted még észre? Nem érdekli őket, de te ennek ellenére is erőszakoskodsz velük. Aztán meg csodálkozol, hogy utálnak.


"Persze nem minden áron."

Nyilván, mert nem tudod megverni őket így interneten keresztül. De a verbális sértegetés az még belefér nálad, gond nélkül.


"Én csak szembeítem őket az igazságal."

A saját igazságoddal ami őket nem érdekli.


"Hogy elfogadják vagy elutasítják az igazságot az ő dolguk."

Na ez az ami nem igaz, mert mikor elutasítják, akkor elkezded provokálni és sértegetni őket.


"Igaz, mivel a Biblia alapján teszem, a keresztények pedig állítólag a Bibliát követik."

Te nem a Biblia alapján teszed, hanem kimásolod valami keresztényellenes iszlám oldalról, és utána nagyon büszke vagy magadra, hogy te milyen okos vagy.


"Emlékszem. Te vagy az az ateista aki azóta rám van kattanva :)"

Tévedsz, nem azóta, annál sokkal előbb. Az csak a hab volt a tortán, mikor tökismeretlenül megrágalmaztál egy csomó ócska hazugsággal, a saját "igazságoddal".


"Mi történt? Összeomlott a világképed a vitánk után és azóta morci vagy rám? :)"

Nem omlott össze, ettől nem kell félned :) Mondjuk tényleg rosszul esett, mikor megrágalmaztál, de hamar kihevertem. Nem gondoltam volna, hogy annyira aljadék tudsz lenni, mint amilyen voltál, és ez esett kicsit rosszul. Alábecsültem az aljasságodat. De azóta már tisztában vagyok vele, hogy nálad aljadékabb embert ritkán találni a világban.

2022. aug. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/348 anonim ***** válasza:

"Nem egészen. Kamat már akkor is létezett amikor még arany vagy ezüst pénz volt forgalomban. A kamat inkább a pénz használatának ellenértéke."


A pénznek akkor is van időértéke Testvérem ha aranyfedezet van mögötte.

Ha várnod kell hogy visszakapd a pénzedet az számodra költség és hátrány, hiszen nem költheted el azonnal. Ezt kamat formájában is megfizethetik Neked.


De ahogyan korábban utaltál is rá, más lehetőségek is lehetnek erre, például a pénzedért cserébe rögtön részesedést kaphatsz és nem kamatot szedsz. A részesedésedet pedig bármikor eladhatod, hiszen Magasztos Allah nem tiltotta meg az adásvételt csak a kamatot.


Örömmel beszélgetek erről bárkivel, tudok a Sharia-kompatibilis értékpapírok piacáról is.

2022. aug. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/348 anonim ***** válasza:
Minden muszlim figyelmét felhívnám a Sharia kompatiblis értékpapír befektetések lehetőségére, ezek olyan részvények amelyeket kibocsátó vállalatok halal tevékenységből szerzik jövedelmüket, és sok esetben osztalékot is fizetnek.
2022. aug. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/348 anonim ***** válasza:

"Örömmel beszélgetek erről bárkivel, tudok a Sharia-kompatibilis értékpapírok piacáról is."

Remek, ezért hajlandó vagyok befejezni az értelmetlen vitát itt a másfélpipással, elrakni a csatabárdot ennél a kérdésnél. Majd máskor máshol folytatjuk.

2022. aug. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/348 anonim ***** válasza:

#65:


Valójában az egész kérdés egy közgazdasági-szakmai kérdés. Ráadásul elképesztően bonyolult.


Mindenesetre a vadkapitalista hitelpénzrendszert az egész emberiség érdeke hogy valami más működő alternatívával váltsák ki. Eddig működött, de már belepusztul a bolygónk lassan.

2022. aug. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/348 anonim ***** válasza:
Nem magával a kamattal van a baj, hanem inkább a kamatos kamattal, szerintem. Az már tényleg a ló túloldala.
2022. aug. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/348 anonim ***** válasza:

"És a keresztények nagy ívben szarnak a te bizonyítékaidra, nem vetted még észre?"


De észrevettem és ez itt a probléma. Gondolom te sem vagy jó véleménnyel azokról akik nem akarják elfogadni a bizonyítékokat.



"Nem érdekli őket, de te ennek ellenére is erőszakoskodsz velük. Aztán meg csodálkozol, hogy utálnak."


Hol erőszakoskodom velük? Miért kell állandóan hazudozni?



"Nyilván, mert nem tudod megverni őket így interneten keresztül. De a verbális sértegetés az még belefér nálad, gond nélkül."


Már meg is akarom verni őket? :) Egyre jobb :) Nagy ritkán lehet előfordul hogy olyat mondok amit nem kellene de ők sokkal gyakrabban sértegetnek engem, ami viszont már nem zavar téged.



"A saját igazságoddal ami őket nem érdekli."


Egy igazság létzik. Nincs kétféle igazság.



"Na ez az ami nem igaz, mert mikor elutasítják, akkor elkezded provokálni és sértegetni őket."


Na ez az ami nem igaz. Mikor elutasítják nem cáfolják csak kijelentik hogy nem úgy van.



"Te nem a Biblia alapján teszed, hanem kimásolod valami keresztényellenes iszlám oldalról, és utána nagyon büszke vagy magadra, hogy te milyen okos vagy."


Újabb hazugság. Én mindig Bibliai versekkel igazolom amit állítok.



"Tévedsz, nem azóta, annál sokkal előbb. Az csak a hab volt a tortán, mikor tökismeretlenül megrágalmaztál egy csomó ócska hazugsággal, a saját "igazságoddal"."


Megrágalmaztalak csómó mindennel, persze :)



"Nem omlott össze, ettől nem kell félned :) Mondjuk tényleg rosszul esett, mikor megrágalmaztál, de hamar kihevertem. Nem gondoltam volna, hogy annyira aljadék tudsz lenni, mint amilyen voltál, és ez esett kicsit rosszul. Alábecsültem az aljasságodat. De azóta már tisztában vagyok vele, hogy nálad aljadékabb embert ritkán találni a világban."


Na ezt nevezik rágalmazásnak meg sértegetésnek szóval valójában te csinálod azt amivel engem rágalmazol.

2022. aug. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/348 anonim ***** válasza:

#67:


A klasszikus államkötvények nem fizetnek kamatos kamatot, hanem minden évben ugyanannyi fix kamatot.


Azonban meg kell értened, ha TE MINDEN ÉVBEN ÚJRA BEFEKTETED EZEKET A KAMATOKAT AKKOR KAMATOS KAMATOT kapsz. Gondold végig.


Működik ez a rendszer, és még logikus is. Csak éppen már nem fenttartható, és a Korán figyelmeztet minket arra, hogy ez gonosz dolog és bűn.

2022. aug. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/348 anonim ***** válasza:

"Újabb hazugság. Én mindig Bibliai versekkel igazolom amit állítok."


Most sokkal inkább a Mikroökonómia könyvet kell elővenned.

2022. aug. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!