Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az összes gyógyulás kitaláció...

Az összes gyógyulás kitaláció lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

eddig a hosszú évek alatt rengeteg keresztény templomot, közösséget ( nem karizmatikus, nem szabadkeresztény, nem pünkösdisták! ) bejárva sem találtam hiteles esetet. Úgy érzem az emberek kitalálták az ima általi gyógyulásokat, és semmi valós alapjuk nincs igazából.

Gondolom a haszonszerzés, és a hírnév motiválhatta őket, semmi más.

Nektek erről mi a véleményetek?


A közelmúltban rengeteg szélhámos önjelölt "próféta" bulott le: Chris pásztor, Todd White...stb.:


Szerintem az emberek kitalálták ezt, hogy ima hatására bekövetkezhet gyógyulás...


36/F



2022. aug. 6. 21:38
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
64%

Az ima placebo hatása bizonyított.

Tehát adott esetben nagyon tudja segíteni a gyógyulást.

Persze a láb nem fog tőle kinőni, az egyelőre még nem működik.

2022. aug. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
88%

"eddig a hosszú évek alatt rengeteg keresztény templomot, közösséget bejárva sem találtam hiteles esetet"

(Kíváncsi vagyok, hogy jártál be rengeteg keresztény templomot, de) az a kérdés, mit nevezel hitelesnek.

Olyan, hogy valakiért imádkoznak vagy imádkozik, és valamilyen betegsége elmúlik vagy sokal jobban lesz, sokszor van.

Ez lehet véletlen egybeesés, placebo, lelkierő, pozitív hozzáállás, eredetileg rosszul felállított diagnózis / prognózis stb.

Az, hogy valaki deréktől lefelé bénultan ül egy tolószékben, ráteszik a kezüket és hirtelen feláll és soha nem bénul vissza, az már más tészta.

2022. aug. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Kb. szám szerint EZERKÉTSZÁZ, EZERHÁROMSZÁZ EMBERT interviewoltam meg, beszélgettem velük. Kezdve kórházi ápolóktól, komolyabb betegségeket megjártaknál, papokkal, püspökökkel, templomi sekrestyésekkel és egy olyan esetet se tudtak felhozni, mikor az ima hatására akár TARTÓS JAVULÁS állt volna be. :(


Persze a pünkösdista, adventista közösségek mondták, hogy eldobták a botot 2 perc ima után a mozgássérültek és elkezdtek futni, stb.: Természetesen őket nem számítottam bele élből a statisztikába, tehát a kb. 1300 emberen kívül eső kb. 100 embert tesznek ki.


Én arra gondolok, ha van is ilyen, hogy látszólag ima hatására jobban lesz valaki, az egy rossz diagnózis, vagy optimista életfelfogás hatására történhetett kizárólag.

2022. aug. 6. 22:11
 4/43 anonim ***** válasza:
20%

"A közelmúltban rengeteg szélhámos önjelölt "próféta" bulott le: Chris pásztor, Todd White...stb.:"

Konkrétan mivel is buktak le?

2022. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Pl. a lábkinövesztéses jól ismert trükkjeikkel. Továbbá, hogy 1 perc alatt kiugrott Chris pásztor tevékenysége folytán a tolószékből az ember.

Küldök forrásokat is szívesen, ezekről a szélhámosokról:


[link]


Lábnövesztés trükk leleplezése:

https://www.youtube.com/watch?v=WuyWgFb0p4g


https://www.youtube.com/watch?v=_T9d_Y5zb_0


Feliratokat kapcsold be, és add hozzá a magyar nyelvet!

2022. aug. 6. 22:19
 6/43 A kérdező kommentje:

Ez is érdekes lehet: TODD WHITE: https://www.youtube.com/watch?v=pIgwdnoA0vg


És ez is: https://www.youtube.com/watch?v=UmtWGjej79I


Sajnos az emberek rendkívül naivak és megvezethetőek......

2022. aug. 6. 22:25
 7/43 anonim ***** válasza:
75%

Olvasd el Lee Strobel: A Csoda-dosszié című könyvét. Ott hiteles, dokumentált esetekről is esik szó.


Szerintem az a baj, hogy azért mert van sok csalás, hiteltelen eset, emiatt elvesznek a valóban hiteles történetek.

Elvész a sok sallang között. Erre a tendenciára csak ráerősítenek az ilyen semmiből előtűnő alakok, mint akiket említettél. De ezek nem jelentik azt, hogy minden kitaláció. Eleve akik említve vannak csak egy kis szegletét teszik ki a teljes keresztény közösségnek. Hiszen nem csak a pünkösdista, advenista mozgalom stb. létezik. Ezek még a protestantizmusnak is csak részei. A teljes kereszténységnek meg a protestánsok is csak részei.

Tehát azért mert vannak csalások még nem jelenti azt, hogy minden csalás.

2022. aug. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
36%

#5

Már bocsi, de konkrétan mi is a nagy lebukás ezekben a videókban? Az első videóban semmi trükköt nem látok, a másodiknak meg annyi köze van Chris pásztorhoz, hogy beszél 50 másodpercet, még csak nem is imádkozik senkiért.

2022. aug. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

8-as válaszoló, akkor nézd figyelmesen végig újra a lábnövesztős videót.

De segítek, be is guglizhatod: Todd white fake, Pastor Chris fake kulcsszavakat. Vagy Todd White exposed, Pastor Chris exposed.

Angol szótár segít. ;)


Sajnos a magyar oldalakon nem fogsz hiteles dolgokat találni ezekről a csalásokról. Persze ezoterikus, new age videókat több ezrével találni fogsz magyar youtube-on is.

2022. aug. 6. 22:36
 10/43 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, 1200-1300 ember még mindig semmi a 7 milliárdhoz képest, ez még Magyarország lakosságnak sem teszi ki még az 1%-át sem. Még egy stadiont sem töltenek meg. És ezzel nem ledegradálni akarom a munkádat és azt amit tettél, csak szeretném felhívni a figyelmet, hogy voltaképpen még mindig csak egy kis szegletét ismered a nagy egésznek.
2022. aug. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!