Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Buddhista legyek vagy keresztény?

Buddhista legyek vagy keresztény?

Figyelt kérdés

Útkereső vagyok sok éve és ez a kettőt tartom igazságnak. A kérdés innentől kezdve az, hogy melyik igazabb? Igazabb-e egyik a másiknál?

Van értelme meditálni, karmát tisztítani ha aztán a halálunk után rájövünk, hogy ilyen dolgok nem is léteznek? Ellenben ha az ember az Úrt választja rosszul nem járhat.

Sok ehhez hasonló kérdés merült fel bennem és örülnél ha sikerülne pontot tenni ennek az egésznek a végére akár ezzel a kérdéssel.



2022. aug. 8. 17:22
A kérdező szavazást indított:
Keresztény vagyok
Buddhista vagyok
Valami mást tartok ésszerűbbnek
26 szavazat
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
örülnék*
2022. aug. 8. 17:23
 2/47 A kérdező kommentje:
a 3 közül bármelyikre is szavazol kérlek indokold meg, hogy Te miért azt a nézetet/vallást követed.
2022. aug. 8. 17:31
 3/47 A kérdező kommentje:
kérlek :D
2022. aug. 8. 17:31
 4/47 anonim ***** válasza:
90%

Én keresztényként nyilván csak azt tudom javasolni, hogy keresztény, mivel ebben látom az igazságot. Ha egy buddhista vagy antiklerikális esetleg ateista olvassa, ők biztos a buddhizmust javasolják.


De bármi is leszel, ajánlom figyelmedbe Jézus parancsát, hogy szeresd felebarátod úgy, mint magadat. Ezt a krisztusi parancsot betartva rossz ember nem leszel.

2022. aug. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
58%

Mindkettőt hiteles, ilyen értelemben jó választás.

Az újszövetséget önállóan tanulmányozd, és engedd át a szívedben az oda leírt dolgokat, mert vannak benne nem odaillő részek.


A buddhista utak is hitelesek, én talán a kettő közül azt választanám, de igazából nincs is nagy különbség köztük.

Mindkettőt hiteles mesterek hozták el, mindkettő pozitív irány, hasonló/azonos erkölcsi és morális irányelvekkel, és mindkettő mennyei világokhoz biztosít hozzáférést, a helyesen "hívők-gyakorlók" számára.

A kereszténységnél nehezítés a rengeteg szakadás, gyülekezet, csoport, szekta, stb., de ha a Jézusi tanításokat követed saját megértésed alapján, nem nagyon tudsz mellélőni.

2022. aug. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#4

Szerethetem felebarátomat úgy, mint magamat ha nem hiszek Jézus feltámadásában a pokol tüze vár rám.


#5

A buddhizmus is sem egy egységes vallás. Van aki a hínajána, van aki a mahájána és van aki a vadzsrajána utat járja. Ezek között nagy különbségek vannak és még ezen belül is megvannak a "felekezetek".


Egyébként maga ez a hit amit vázoltál inkább a buddhizmusra hasonlít.

2022. aug. 8. 18:16
 7/47 anonim ***** válasza:
64%
Én katolikus keresztényként azt tudom mondani, hogy a mi hitünk már bizonyosságot nyert Jézus Krisztus által, aki feltámadt a halálból. Nincs ember aki képes lenne saját magát feltámasztani, ezért bizonyos hogy ő maga Isten. Ha pedig a végső igazságot keressük Istenről az a legegyszerűbb ha Rá hallgatunk.
2022. aug. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
A Föld egy százmilliárdodik galaxis kétszázötven milliárdodik naprendszerének egyik bolygója....gondolod hogy más bolygókon is olyan nagy dolog a feltámadás?
2022. aug. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:
Nekik lehet másképp jelentette ki magát Isten
2022. aug. 8. 18:41
 10/47 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem tapasztaltam meg a valóságot, hogy Jézus tényleg él addig a 2.parancsolat szerint próbáltam élni. Olyant nem tettem mással, ami nekem is fájt... legalábbis emlékszem ilyen gondolat menetemre.

Viszont Jézus szeretete rabul ejtett, amikor megszólított és hívott,hogy kövessem Őt.

Különben utáltam a hazugságot és szeretni, segíteni szerettem. Szóval Isten országát nekem találták ki.

Az Úr valóban az Élet... Belőle fakad az öröm, béke, boldogság.. amire valamennyiünknek szüksége van, hogy emberként viselkedjünk a körülöttünk élőkkel.

Kívánom, hogy érjen utol ezaz égi kegyelem.

2022. aug. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!