Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jóisten, hogy válaszol?

A Jóisten, hogy válaszol?

Figyelt kérdés

Nem egy nagyon jó ember voltam olyan bajba estem amin a Jóisten tud segíteni. Tavaly augusztus óta kezdtem bibliát olvasni, komolyan imádkozni és januárban talált meghallgatásra az imám, pedig minden nap imádkoztam. Azóta, ha imádkozok általában meghallgatja Isten. Jelenleg is vannak olyan dolgok, amit már a legokosabb ember sem tud megtenni és Isten 180 fokban teljesen meg tudja fordítani a bajt a jóra. Mostanában, ha valami jó történik, azt mind azt mondom, hogy a Jóisten tette.


Kértem már Isten, hogy válaszoljon, de nem teszi, mint régen Mózes idejében, a felhőből hang hallatszott. Inkább úgy m9ndanám, hogy érezteti, vagy egy másik ember megtudja, hogy milyen nagy bajban vagyok és szól, hogy ő hallotta azt, hogy bajban vagyok és tudja, hogy megoldódik a bajom, mert valahonnan többet tudott a bajomról és azt is mondja, hogy meg lesz oldva.


Ilyenkor isten tudatja egy másik emberen keresztűl, és nekem így szól az isten?


Mert, ha én megnyugszok, az valóban Istentől van.


Jól gondolom? Ha nem, akkor Isten hogy válaszol?



2022. aug. 8. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Igen, bármi történik azt mind rá lehet fogni "istenre". Itt már csak rajtad múlik mit tekintesz annak és mit nem.

Ez az önmeggyőzés a vallásosság alapja.


Az hogy hogyan válaszol? Nos, majd belemagyarázod valami pozitív eseménybe (vagy negatívba ha épp olyan a hangulatod)

2022. aug. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

8 féle mód, ahogy az Úr szól hozzánk



BENYOMÁSOK - ezek általában, érzések, érzékelések. Lehetnek finomak, nehezen észrevehetőek, és nagyon intenzívek is, de még így is az a jellemző, hogy az érzéseink területén történnek. Ennek ellenére ez az egyik alapvető módja annak, ahogy az Úr az Ő embereihez szól, és ezek nagyon erőteljesek és fontosak tudnak lenni. Viszont mivel annyira általánosak és nyitott az értelmezésük, nagy hiba, ha túlságosan dogmatikusan állunk hozzá bármihez, amit ezen a szinten kapunk.


SZAVAK - ezekkel az Úr velünk kommunikál, a mi nyelvünkön. Mint ahogy a benyomások, és a többi kijelentés többsége, ezek is az intenzitás széles skáláján mozognak - a "halk, szelíd hangjának" a meghallásától, az Ő hangos, fizikálisan hallható szaváig. Ez gyakori módja annak, ahogyan az Úr beszélni szokott az Ő embereivel, és nagyon hatékony tud lenni, ha már megtanultuk felismerni az Ő hangját.


A LÁTOMÁSOK olyan képek, amiket akkor látunk, amikor a szellemi szemeink megnyílnak, és elkezdünk látni velük. Ezek is lehetnek finomak, mint ha a szívünk szemével látnánk; könnyen elkerülhetik a figyelmünket, mint az Úr halk szelíd hangja, viszont lehetnek olyanok is, amiket "nyílt látomásnak" nevezünk. Ez már olyan, mintha mozivásznat néznénk, és nem tudjuk nem észrevenni.


ÁLMOK - nagyon gyakran szokott szólni az Úr ezek által az Ő embereihez, már a kezdetektől fogva, végig az Újszövetségben is, és talán most is ez a leggyakoribb.


RÉVÜLET - ez egy olyan mód, amely által a legfontosabb kijelentések közül adott néhányat az Ő embereinek, mint például amikor Péter révületbe esett, és ez vezette őt arra, hogy elmenjen Kornéliusz házába és megnyissa a hit kapuját a pogányok számára. A révület olyan, mintha ébren álmodna az ember. Úgy tűnik, hogy egyszerre két világban vagy - szellemileg látsz bizonyos dolgokat, de ugyanakkor tudatában vagy a természetes környezetednek is.


AZ ANGYALOK szolgáló szellemek, akiknek az a dolguk, hogy az üdvösség örököseinek szolgáljanak, ezért nem szabad, hogy furcsának találjuk a velük való találkozásokat. Valójában sokkal többször találkozunk velük, mint ahányszor tudatában vagyunk ennek. Feladatuk az Úrtól jövő üzenetek közvetítése. Kiemelkedő jelentőségű időkben, és Isten fontosabb munkálkodásai idején, az Isten emberei és az angyalok közötti kommunikáció gyakoribbá válik. Ez is olyan dolog, amit sokkal jobban meg kell szoknunk az előttünk álló időkben.


A MEGLÁTOGATÁSOK személyesen az Úr részéről, gyakoriak mind az Ó-, mind az Újszövetségben. Egy ilyen esetről olvasunk az ApCsel 23:11-ben: "A következő éjszakán pedig melléállván az Úr, monda néki: Légy bátor Pál! Mert miképpen bizonyságot tettél az énfelőlem való dolgokról Jeruzsálemben, azonképpen kell néked Rómában is bizonyságot tenned." Az Úr természetesen elküldhetett volna egy angyalt is, hogy megvigasztalja Pált ebben a helyzetben, de Ő úgy döntött, hogy személyesen jelenik meg Pálnak. Ez is egyre gyakoribb mostanában.


FELVITETÉS A MENNYBE, mint például amikor János kapta a Jelenések könyvét, és amiről Pál is állította, hogy átélte, sőt ma is történnek ilyenek. Sokan "vitettek fel" az Ő trónja elé, vagy más mennyei helyekre.


Ezek az alapvető módjai annak, ahogyan az Úr szólt és kijelentette magát a Szentírásban.


Esetleg hallgasd meg az alábbi videót:

[link]

Áldjon az Úr!

2022. aug. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem személy szerint speciel sehogy, soha.
2022. aug. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vannak még csodák. A Jó Isten az élő. A világot a gonosz irányítja. Az az isten tud segíteni aki már nem él. Nem tud még nem is annyira akár segíteni, mert itt minden gazdag a gonoszt támogatja. Egyáltalán nem lát jó embereket.
2023. jan. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne vegye komolyan a tíz parancsolat az csak akkor van miután be van vezetve az örök élet. Az csak egy útmutató. Lehet nyugodtan ölni a gonodzokat , meg a nem emberszabasu embereket. Pl. roman,szlovákok, csehet,jogot,osztrakot,stb.
2023. jan. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!