Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a taoizmusró...

Mi a véleményetek a taoizmusról? Számotokra mi az ami szimpatius benne és mi az ami nem? Kérlek írd meg a válaszodhoz a vallásod vagy azt az eszmét amit követsz.

Figyelt kérdés

2022. aug. 10. 01:31
 1/2 A kérdező kommentje:
szimpatikus*
2022. aug. 10. 01:31
 2/2 anonim ***** válasza:
45%

Lao Ce-től a Tao Te King-et olvastam (Weöres Sándor verses fordításában). Fiatalabb koromban szerettem.

Viszont később rájöttem, kb. egy sztoicizmussal egyenlő. Légy jó és erényes, a saját erődből. Ha komoly nehézségbe kerülsz, ilyen filozófiák nem bizonyulnak elegendőnek, nincs megtartó erejük.


Jézus tanítása szerint Isten személyes (sőt fel is veheted Vele a kapcsolatot). Ez nagyon markáns különbség a keleti gondolkodással szemben (panteizmus). Utóbbiban Isten nem személyes, nincs a teremtésétől különálló tudata, cselekvőképessége. A világ minden részecskéjében ott van.


Tehát nem kell attól elájulni, hogy fú, keleti, egzotikus... egyszerű sztoicizmusról van szó.

Egy jó összehasonlító írás a vallásokhoz: Albert Schweitzer: A kereszténység és a világvallások, ebben elemzi a keleti vallásokat is.

(Albert Schweitzer, a gondolkodó c. könyvben)

2022. aug. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!