Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Manapság miért van, hogy...

Manapság miért van, hogy minden második zsidó nem tartja a tórát? Önmagában ezzel szerintem nincsen gond de akkor miért zsidó?

Figyelt kérdés

2022. aug. 13. 10:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"de akkor miért zsidó?"

A zsidó szót nem csak a vallás, hanem a népcsoport megnvezésére is használják. Tehát simán születhet valaki zsidónak úgy, hogy a felmenői több generációra visszamenőleg ateisták.

Egyébként meg a keresztények közül is egyre kevesebb a vallásos ember, ha megnézed.

2022. aug. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
mert nehéz a keskeny úton járni inkább beadják a derekukat a világi sátáni élvezeteknek: falánkság, bujaság, restség , körülmtéletlenség, szombat nélkölözés, meritetlenség stb stb stb
2022. aug. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%

Annyit kéne tudni, hogy a zsidó az elsősorban testi származás Ábrahámtól.

Egy kiválasztott nép amelynek van feladata az emberi történelemben. Közülük támadt az üdvösség.

A múltban is ketté szakadt Izrael és most is.

2022. aug. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem sok más vallás esetén is elmondható hogy manapság egyre több a névleg követője akik azt mondják hogy azok de közben élik az életük mint akárki más.
2022. aug. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4

Igen, én is erre gondoltam.


#1, 3

Értelek Titeket de én most a vallásosságra értettem és nem a származásra.

Pl. Minek tér be valaki zsidónak ha aztán egy darab törvényt nem tart meg? Ha valaki a Héber Bibliát tartja a Szentírásnak akkor látja, hogy úgy vannak a törvények megírva, hogy örökérvényűek.

Akkor megkéne tartania a törvényeket.

2022. aug. 13. 13:10
 6/13 anonim ***** válasza:
13%

Valójában nincs hit a szívükben, látszat hívők. Társadalmi, kulturális, hagyomány elvárás.(?)


Márk 7:6 Ő ezt mondta nekik: „Találóan prófétált rólatok Ézsaiás, ti képmutatók, ahogy meg van írva: »Ez a nép az ajkával ugyan tisztel engem, de a szíve messze eltávolodott tőlem.


A Messiás azért is jött el, hogy helyreállítsa, bemutassa a tiszta imádatot. Hogy kell imádni Jah-ot. De Izraeliták közül kevesen fogadták el az új frigyet. Ma is inkább a hagyományokhoz ragaszkodnak, ezért sem fogadja már el őket Jehova Isten.

2022. aug. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
24%
De minden nemzetből, népből, nyelvből, törzsből származó embert elfogad, ha úgy imádja Őt, ahogyan kéri. Nem az áldozatot, (mert egy elegendő volt, Jézus mint messiás) hanem irgalmat akar, kér.
2022. aug. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A zsidóság nem feltétlen a hit gyakorlásában mutatkozik meg.Ez egy erős közösségi vallás is.
2022. aug. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Manapság miért van, hogy minden második zsidó nem tartja a tórát? Önmagában ezzel szerintem nincsen gond de akkor miért zsidó?"

Mint korábban is írták:

Manapság miért van, hogy minden második keresztény nem tartja a vallását? Önmagában ezzel szerintem nincsen gond de akkor miért keresztény?

"de én most a vallásosságra értettem és nem a származásra."

"Zsidó, akit zsidó anya szült, vagy aki betért." Ezt mondja a halacha(zsidó vallási jog) és Izrael hazatérési törvénye is. F¨ggetlenül attól, hogy Te hogy érted.

Egyébként Izraelben a legnagyobb a vallásgykorlók száma,de ott se több kb 40% nál, szóval a "minden második" erõsen túlbecsüli a vallásgyakorlók számát. Valójában (Izraelen és Amerikán kívül) nem több kb 20%-nál.

(A holokauszt nem igazán változtatott az arányon:

volt túlélõ, aki úgy élte meg, hogy õt "az Örökkévaló, ádott Õ, hazahozta", tehát ezentúl "mintazsidó" lesz. (Ismertem ilyet.)

volt túlélõ, aki úgy élte meg, hogy ha ez megtörténhetett, akkor nincs I-ten, tehát ezentúl nem foglalkozik vallással.

Valszeg kb ugyanannyi, "hivatalos" statisztika nincs.

2022. aug. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem minden második, sokkal kevesebb. Még a történelemben a zsidó vallás fontos szerepet játszott hogy a zsidók fennmaradtak, ez ma már nem feltétlen van így.

Szerintem ma sokkal inkább identitásbeli, származási és kulturális dolog. Pl egy átlag keresztény kereszténysége kimerül abban hogy karácsonyra ajándékoz meg húsvétkor locsolkodik, de nem olvas bibliát nem jár templomba, a kereszténysége csak kulturálisan van jelen. Szóval egy átlag zsidó valláshoz való kapcsolódása is kb hasonló. Én sokkal inkább a tudományban hiszek mint valami isteni erőben, ettől függetlenül ünneplem mondjuk a Hanukát, mert összejön a család stb szóval jó buli.

2022. aug. 15. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!