Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor a keresztények...

Most akkor a keresztények szerint csak akkor lehet üdvözülni ha elfogadom Jézust, mint Istent aki megfeszült a bűneimért a kereszten? Mindenki aki nem fogadja el ezt az állítást a pokolba kerül? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
A válaszhoz kérlek felekezetet is írjatok mert sok az eltérés közöttük.

2022. aug. 14. 23:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
38%

"akkor lehet üdvözülni ha elfogadom Jézust" - ez túlegyszerűsítés.

Az első lépés az üdvözüléshez a keresztség. Utána jön a többi lépés...

2022. aug. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
84%

A hit nem állítások elfogadásáról vagy el nem fogadásáról szól. Nem elhinni kell dolgokat, hanem hinni dolgokban. Ez, hogy elfogadni Jézust, hogy meghalt érted, semmit nem jelent az égvilágon, ha nincs megfelelő keretbe ágyazva. Miért kéne elfogadnia valakinek, aki mondjunk nem is hisz Istenben? Vagy abban, hogy létezik bűn, vagy üdvösség?


A megigazulás egy transzformáció. Az embernek át kell formálnia magát, illetve hagynia magát formálódni. És ez egy hosszú, fáradságos, buktatókkal teli folyamat, amit nem lehet egy mondatban összefoglalni. Oka van annak, hogy csak az Újszövetség huszonhét könyvön át beszél róla, és nem egy kihajtható pamphlet az egész.


Katolikus vagyok.

2022. aug. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 A kérdező kommentje:

#1

Értem tehát aki nincs megkeresztelve elkárhozik. Ezt mondd el a halva született gyerekek szüleinek is + Istentől elég kegyetlen lenne ha még csak meg sem adná a lehetőséget a megtérésre egy embernek.


#2

Tehát aki állításod szerint nem "transzformálódik" az elkárhozik?

2022. aug. 15. 02:13
 4/62 anonim ***** válasza:
33%

Szia,

A Szentírás szerint a halála után minden ember a "pokolba" kerül, mert a pokolnak fordított bibliai kifejezés (héber seol, görög hádész) a halottak tartózkodási helyét jelöli. Innen lesz majd a feltámadás az igazak számára az örök életre a gonoszok számára pedig a kárhozatra.

Maga Krisztus így tanít erről: "Amikor pedig az Emberfia eljön az ő dicsőségében, és vele az angyalok mind, akkor odaül dicsősége trónjára. Összegyűjtenek elé minden népet, ő pedig elválasztja őket egymástól, ahogyan a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől. A juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja..." (Máté evangéliuma 25:31-46)

"Mert ahogyan az Atyának van önmagában élete, úgy a Fiúnak is megadta, hogy élete legyen önmagában. Sőt arra is adott neki hatalmat, hogy ítéletet tartson, mert ő az Emberfia. Ne csodálkozzatok ezen, mert eljön az óra, amelyben mindazok, akik a sírban vannak, meghallják az ő hangját, és kijönnek: akik a jót tették, az életre támadnak fel, akik pedig a rosszat cselekedték, az ítéletre támadnak fel." (János evangéliuma 5:26-29)

"És láttam, hogy egy angyal leszállt a mennyből, az alvilág kulcsa volt nála, és egy nagy lánc a kezében. Megragadta a sárkányt, az ősi kígyót, aki az ördög és a Sátán, és megkötözte ezer esztendőre, levetette az alvilágba, bezárta, és pecsétet tett rá, hogy meg ne tévessze többé a népeket, amíg el nem telik az ezer esztendő: azután el kell oldoztatnia majd egy kis időre. És láttam trónokat: ezekre ültek azok, akik ítélő hatalmat kaptak. És azoknak a lelkeit is, akiknek fejüket vették a Jézusról való bizonyságtételért és az Isten igéjéért, akik nem imádták a fenevadat, sem az ő képmását, és nem vették fel az ő bélyegét homlokukra és kezükre: ezek életre keltek, és uralkodtak a Krisztussal ezer esztendeig. A többi halott nem kelt életre, míg el nem telt az ezer esztendő. Ez az első feltámadás. Boldog és szent az, akinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak, hanem az Isten és a Krisztus papjai lesznek, és vele fognak uralkodni ezer esztendeig." (Jelenések könyve 20:1-6)

Azt hogy ki üdvözül és ki nem nem a mi dolgunk eldönteni, ezt hagyjuk az igazságosan ítélőre. Egy népszerű mondás szerint: “Amikor a Mennybe érkezem három csodával fogok ott szembesülni. Az első csoda az lesz, hogy sok olyan személyt látok majd ott, akikre nem számítottam, a második csoda az lesz, hogy lesznek olyanok, akikre számítottam, de nem lesznek ott; a harmadik, és egyben a legnagyobb csoda az lesz, ha én magam ott lehetek.”

JOHN NEWTON

Üdv. Péter

2022. aug. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
62%

János ev.

Aki hisz őbenne, az nem jut ítéletre, aki pedig nem hisz, már ítélet alatt van, mert nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.

2022. aug. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
24%

Mert a keresztény vallás elterjedése elött volt lehetőségük?


Vagy akik olyan elhagyatott helyen élnek hogy nem is hallottak még ma sem a kereszténységről?

2022. aug. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
22%

Ha valóbban jó lenne az isten akkor a kutyát nem érdekelné miben hittél, imádkoztál-e vagy hasonlók.


Élj boldog, jó életett aztán kész.


Arról nem is beszélve hogy már a mennyország, pokol koncepció sem egy igazságos, jó istent mutat.

2022. aug. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
67%

„Tehát aki állításod szerint nem "transzformálódik" az elkárhozik?”


Én csak annyit mondok, hogy létezik üdvösség, lehetséges a megigazulás, és az oda vezető egyetlen ismert biztos út Krisztuson keresztül vezet. Hogy mi a sorsa azoknak, akik más utakon járnak, azt nem tudhatom, és amúgy irreleváns. Krisztus követése egy praxis, olyan, mint követni az utat egy térképen, hogy eljuss egy bizonyos helyre. Aki nem akar oda jutni, annak nem kell követnie.


A kárhozat szintén specifikusabb annál, minthogy azt állítsuk, hogy minden, ami nem az üdvösség. A kárhozat Istennel való tudatos szembehelyezkedés, annak tudatos elutasítása. De a legtöbb nem keresztény nem Isten viszonylatában definiálja saját álláspontját, így nem lehet tudatos elutasításról beszélni, mert eleve nem ebben a keretben gondolkodik. Ezért mondom azt, hogy nem tudom, hogy más ösvények hova vezetnek, mert nem azokon járok. Én csak abban bízok, hogy amin én járok, az oda vezet, ahova én szeretnék eljutni.

2022. aug. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
65%
Te, aki már ismered az Evangéliumot, csak akkor üdvözülsz ha elfogadod és aszerint élsz. Aki nem ismeri, az más kérdés.
2022. aug. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 KZitus ***** válasza:
19%

Szia

Mivel a megmentéshez és ítélkezésre Krisztus kapott hatalmat az Atyjától, ezért az a mérvadó az "üdvözülésben", amit Ő mond. Krisztus pedig ezt mondja:

"Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust."

Hogy ez mit jelent? Más evangéliumokban további tanítást adott erről, majd később az apostolai is:

Lukács 10:25–28

"Egy törvénytudó pedig felállt, és hogy próbára tegye őt, így szólt: „Tanító, mit tegyek, hogy örök életet örököljek?” Ő ezt mondta neki: „Mi van megírva a törvényben? Hogyan érted?” Az ezt válaszolta: „»Szeresd Jehovát, a te Istenedet teljes szíveddel, teljes lelkeddel, teljes erőddel és teljes elméddel«, és »embertársadat, mint önmagadat«.” Ő így szólt hozzá: „Helyesen válaszoltál. Továbbra is tedd ezt, és életet nyersz.”

Cselekedetek 17:26, 27

"És egyetlen emberből alkotta az emberek minden nemzetét, hogy lakjanak az egész föld színén, és kiszabta a meghatározott időket és az emberek lakóhelyének határait, hogy keressék Istent, sőt, tapogatózva keressék őt, és meg is találják, bár a valóságban nincs messze egyikünktől sem."

1János 5:20

"Ám tudjuk, hogy Isten Fia eljött, és éleslátást adott nekünk, hogy megismerjük azt, aki igaz. És a Fia, Jézus Krisztus által egységben vagyunk vele, aki az igaz Isten és az örök élet forrása."

Efézus 4:13

"míg egységre nem jutunk mindnyájan a hitben és Isten Fiának a pontos ismeretében, és el nem érjük a felnőtt férfi szintjét, azt a termetet, amely Krisztus teljessége szerint való."

2Péter 3:18

"Ehelyett továbbra is egyre nagyobb mértékben részesüljetek Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak és megmentőnknek ki nem érdemelt kedvességében, és növekedjetek az ő ismeretében. Övé legyen a dicsőség mind most, mind az örökkévalóság napjáig! Ámen."

Erre van szükség a "üdvözüléshez".

2022. aug. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!