Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények: meddig jártatok...

Keresztények: meddig jártatok együtt a párotokkal, míg össze nem házasodtatok? Mit engedtetek meg magatoknak a házasságig?

Figyelt kérdés

Amíg "csak" jártatok, addig összeköltöztetek?

Csókolóztatok?

Volt petting?

Milyen mértékig volt petting?

Volt orális kényeztetés akár kézzel, akár szájjal?

A petting ruhán keresztül történt vagy meztelenül?

Láttátok egymást ruha nélkül házasság előtt?



#vallás #szex #petting #kereszténység #Házasság utáni szex
2022. aug. 15. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

A keresztény tanítások azt mondják, hogy még csók se legyen, mert könnyen elfajulhat.

Ezek után...

2022. aug. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Szia,

Szerintem ezek intim kérdések. Én három évig udvaroltam a feleségemnek, ő volt az első nő az életemben. Szerintem minden elfogadható amitől nem esik teherbe, nyilván már a jegyesség ideje alatt. Javasolt is meggyőződni róla, hogy passzoltok egymáshoz szexuális értelemben.

Üdv. Péter

2022. aug. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%

Na, Péter, ezt örömmel hallom tőled.

Csak sajnos a kereszténység nem ezt mondja - de még így is jobb, hogy ezt gondolod.

2022. aug. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%

Szerencsére annyira nem vagyok keresztény, hogy megtagadjak tőlem és a szerelmemtől mindent, amikor a házasság az anyagi és a családi dolgokon múlik. Akkor 5 évig csak fogjuk egymás kezét? :)


Komolyan, inkább át fogom térni a buddhizmushoz, mi is jobban járunk.. :)

2022. aug. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%

"Komolyan, inkább át fogom térni a buddhizmushoz, mi is jobban járunk.. :)"


Térjél. A buddhizmus szigorúbb ilyen téren. :D

2022. aug. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%

Látom le lettem pontozva, de kit érdekel.


5. Amikor a kereszténység ölte meg a legtöbb embert és búcsú cédulákat árusított, te komolyan nem kérdőjelezed meg a vezetők és a vallás szerepét? Komolyan mondom, mennyi vak ember létezik. :)

Isten ovjon az ilyenektől. :)

Vallás nélkül is lehetek hívő, hisz Istennek nincs vallása. Isten nem tartozik csak egy egyházhoz, Isten mindenkié. Mindenki máshogyan hívja és máshogyan beszél vele. :)

A vallás csak egy felesleges körítés. :)

2022. aug. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

6-os, vagy valami baj van a szövegértelmezéseddel vagy rossz embernek válaszoltál.

Én csak arra reagáltam, hogy a buddhizmus tanítása szigorúbb a szexualitás terén, mint a kereszténységé. Hogy jönnek ehhez a búcsúcédulák? :)

5-ös voltam.

2022. aug. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
77%

Túl szexközpontú a kérdés... ahogy a fundamentalizmus általában.


Teljesen tisztának azt érezném ha az első csók az esküvőn lenne. Gyakorlatilag ez kivitelezhetetlen, mert nem angyalok vagyunk, hanem csak emberek. Ennek minden részével együtt, amihez a szexuális vágy is hozzátartozik. Plusz ahogy az intimitás kialakul két ember között, úgy a mély beszélgetések közben megjelenik az igény a testi közeledésre is. Ezt egymás között kell előre tisztázni hol vannak a határok. Hogy mi az, amivel nem okoznál maradandó sérülést ha mégis szakítanátok. Mert bizony ez megtörténhet, és jobb is, ha a házasság előtt történik meg.


De azért ne felejtsd el azt se, hogy a bibliai időkben nem volt ám monogámia, a szexualitás nem volt ennyire tabu mint a mai fundis közösségekben. A házasságod meg simán tönkremehet úgy is ha vártok a szexszel az esküvőig...


Másfelől meg ha ezen felbátorodva arra juttok, hogy a házasság előtt akarjátok csinálni akkor arra lehet számítani, hogy a kapcsolatotok elmegy testi irányba. Akkor meg nem egymás lelkét fogjátok megismerni, csak azon gondolkodtok hogy legközelebb milyen testi gyönyört fogtok átélni.


A legfontosabb házasság előtt nem az a kérdés, hogy meddig lehet elmenni, ebből látszik hogy ez tölti ki a gondolataidat. Hanem az, hogy a megfelelő emberrel ismerkedsz-e épp. Tudnál-e vele lenni egy életen át. Ehhez meg az kell, hogy megismerd, és elsősorban nem testi értelemben, hanem a személyiségét, hogy az passzol-e teljesen a tiedhez. Kijössz-e a családjával. Tudtok-e közösen célokat kitűzni és aztán együtt megvalósítani. Tudtok-e gördülékenyen és könnyen kommunikálni. Elég empátia van-e bennetek egymás iránt.


Ahhoz, hogy ezek kiderüljenek, legalább 1-2-3 év kell, meg sok együttlét, lehetőleg minél kevesebb testi élvezettel (hogy ez ne vonja el a figyelmeteket egymás mély megismerésétől).

2022. aug. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
Minden volt amit el tudsz képzelni. Csóktól az análig.
2022. aug. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
3%
Még jó h nem vagyok ekkora őrült h az életem tönkretegyem egy kitalált vallással és aszerint éljek. Azok vallásosak akik félnek a haláltól és nemtudják mihez kezdjenek az életbe és így a bibliából tanulnak amit egy rakás marha írt meg. Én inkább égetném mint h olvassam.
2022. aug. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!