Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok az unitárius...

Mit gondoltok az unitárius egyházról/felekezetről? Hosszú ideje keresem az én nézeteimnek leginkább megfelelő felekezetet és talán most megtaláltam. Nektek mi a véleményetekróluk? Mit gondoltok a teológiájukról? Van itt esetleg unitárius felekezetű?

Figyelt kérdés

2022. aug. 21. 18:38
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

#10-nek

Állította-e valaha Jézus, hogy ő Isten?

[link]


No és ki fog visszatérni másodszor, amit előre meg is mondott?

Ki fog ítélni?


"Az Atya nem is ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta át, hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút, ahogyan az Atyát tisztelik."

2022. aug. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Isten itt van mindenben, bennünk is.

Hogy mehetett volna el, és térne vissza, ha egyszer mindannyian részei vagyunk?!

Jézus egy nagyon magas szintet elért megvilágosodott mester, ahogy ebben a világban nevezik ezt. Voltak/vannak mások is, mégha nem is mindig ilyen nagy hullámokat keltve.

Az unitáriusok felfogása-megértése helyes.

A hívőknek kellene sokkal kritikusabban hozzáállni a saját felekezeteikhez, hogy tényleg a názáreti útján haladnak-e.

2022. aug. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

#12

24,37 A miképen pedig a Noé napjaiban vala, akképen lesz az ember Fiának eljövetele is.

24,38 Mert a miképen az özönvíz előtt való napokban esznek és isznak vala, házasodnak és férjhez mennek vala, mind ama napig, a melyen Noé a bárkába méne.

24,39 És nem vesznek vala észre semmit, mígnem eljöve az özönvíz és mindnyájukat elragadá: akképen lesz az ember Fiának eljövetele is.


Szíved joga abban hinni, hogy Isten maga a világ. Ez a panteizmus.


Jézus által hirdetett Isten Személy, aki a teremtéstől független akarattal és cselekvőképességgel rendelkezik. Imádkozhatunk is hozzá.

A keleti tanokban Isten ilyen értelemben nem Személy.

2022. aug. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Nem rég voltam az unitáriusoknál és beszéltem is a lelkésszel. Nagyon kedvesek voltak, de szerintem a hitükben már átestek a ló túloldalára. A Bibliából szinte már semmit nem hisznek el és még abban sem hisznek, hogy Krisztus egyáltalán feltámadt. Szertarásaikban úgy néznek ki mint a reformátusok. A dalaik, az egész nagyon egy református istentiszteletre hasonlít. Ha nem tudnám, azt hittem volna egy református istentiszteleten vagyok. De amikor teológiáról beszéltünk, akkor kiderült, hogy annál is szélsőségesebben gondolkodnak, mint én azt eredetileg hittem.

Annyira racionalisták, hogy mondhatni szinte már semmit nem hisznek el a kereszténységből. A lelkész érve mindezekre, számomra nem volt meggyőző, mert csúsztatás volt benne. Tehát minden tiszteletem feléjük, de nem értek velük egyet. Pedig én tudom is, hogy mit miért mondott, (és én részben meg is értem) tudom hogy mivel kapcsolatban mire hivatkozna, még annak kapcsán is, amiről nem beszéltünk. Ennek ellenére nem értek velük egyet.

Szerintem a kereszténység több annál, mint aminek ők hiszik.

2022. szept. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a mai ember számára nyilván csábító. Első lépésnek jó is lehet. De a hitben felnőtté váláshoz ennél több kell. Nyilván vonzó bizonyos szempontokból, de az én tapasztalataim alapján, ez még egy hiányos hit. Nekem visszalépés lenne.
2022. szept. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Bizony, az a vallás ami nem épít fényes palotát, nem halmoz fel millárdos vagyont, nem burokolja aranyba-ezüstbe a templomot, nem éget el élve embereket, nem manipulálja a hatalmat, semmit sem ér!

Tovább kell keresni, az unitáriusok túl unalmasak.

2022. szept. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

#16

Így van ezeket se csinálják és még tudod mit nem csinálnak? Nem hisznek Krisztusban, nem hisznek az apostoloknak. De kinek a külsőségeken van a hangsúly, mint nálad (mert láthatóan téged csak ez foglalkoztat), s kinek a hiten, mint a többi kereszténynek.

Amúgy Pál apostol írja, ha Krisztus nem támadt fel, akkor a hitünk semmit se ér. Érdemes ezen elgondolkodni.

2022. szept. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Rákerestem most hogy miben hisznek, nekem úgy tűnik rendben vannak.


Unitárius hitvallások


Hiszek Istenben az élet teremtőjében, gondviselő Atyánkban!

Hiszek Jézusba, Isten legjobb fiában, a mi igaz tanítómesterünkben.

Hiszem a szentlelket.

Hiszek az unitárius egyház hivatásában.

Hiszem a bűnbocsánatot és az örökéletet. Ámen.


Szerintem rendben vannak.

Jézus azt mondta, a gyümölcséről ismerni meg a fát.

Akinek a Vatikán, a felhalmozott vagyon, az évszádokon keresztüli gyilkosságok, erőszak, manipulációk, stb a "finom gyümölcs", az válassza azt.

Az ördög atyának is joga van a hívekhez, meg Jézusnak is.

2022. szept. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

"Szerintem rendben vannak"

Szerinted, a Biblia szerint pedig nem. Én inkább Isten szavára hagyatkozom egy anonim 3 pipásnál :)

2022. szept. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Szíved joga.....azok is pont ezt mondták, akik megkínoztak százezreket, élve égettek el embereket, stb.

Sok sikert :)

2022. szept. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!