Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az, hogy valaki a Jehova...

Mi az, hogy valaki a Jehova Tanúja?

Figyelt kérdés
2008. jan. 2. 20:37
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
15%
A jehova egy vallás, és annak híveit nevezik jehova tanuinak.
2008. jan. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
79%

Az előző válaszolót kicsit javítanám:

Jehovának Istent hívják azok, akik ezt a vallást követik. Ők Jehova tanúi.

Alapvetően a Bibliára épül a vallásuk, de vannak különbségek a keresztényekhez képest. Vannak dolgok, amiket másképp értelmeznek, vannak, amiket sarkítottan szó szerint vesznek. Elég rámenősen térítenek, mert ezt kötelességüknek tartják. Amit még elég sokan tudnak róluk: nem engedik a vérátömlesztést, bármilyen életmentő is lenne, mert szerintük Isten tiltja.


Nyilván ebből látszik, hogy nem nagyon szimpatizálok velük, ezért úgy korrekt, ha elmondom:

alapvetően nagyon jó emberek. Amíkor nem akarnak megtéríteni, semmi bajom velük, tisztességes, rendes emberek.

2008. jan. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
22%

A Jehova nem egy vallás, ahogy a fentibb szerencsétlen mondja. Jehova a latin-héber megfelelője az Isten szónak.

A Jehova Tanúi egy szekta. Így nevezik magukat. Utána tudsz olvasni. Amerikából indult meg bla bla bla nekem pl. itt laknak pár utcával arrébb. Ilyen üzlet meg bisznisz nagy seftes négerek nagy köpenyben. Vágod

2008. jan. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
32%

Sziasztok!

Hat errol a Jehova tanuirol annyit szeretnek meselni:;

Aranylag kis faluban elek,mindenki kereszteny keresztelo,elsoaldozas,bermalkozas,ez a falunkba nagy unnep mindenkinek./Van egy csalad 4 gyerekkel az apa Jehova .a gyerekekt nem engedi templomba,nincsenek megkeresztelve !az annyuk nem tartozik a Jehovakhoz mert o itt not fel a faluba, es o is vegigcsinalta ,mint a faluba mindenki!

Nagyon sajnallom a gyerekeket!meg azt se engedte meg az apa ,hogy karacsonyfat allitsanak a gyerekek!

Se karacsonyt ,se uj evet nem unnepelnek:(Hat ennyit a JEHOVA TANUIROL.....

udv

2008. jan. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
65%

Egy vallási szekta, amely az utóbbi időben teret nyert.

Hasonló a keresztény valláshoz (legalábbis a gyökereit tekintve), viszont jópár különbség is fellelhető.

Pl. a már említett karácsony meg nem ünneplése, stb.

(Ettől függetlenül semmivel sem rosszabbak, mint a keresztények. Azért ,mert ők nem ünneplik a karácsonyt, attól még nem kell elítélni őket. Pláne, hogy a karácsony alapvetően nem is keresztény eredetű ünnep. A Mithras-kultuszból lett "ellopva", mint ahogy Jézus életének is nagyrészt más vallások "messiásainak" története eredetileg.)


Egyébként itt utánanézhetsz, mit is jelent:


[link]


[link]


[link]


Ja, nem vagyok Jehova tanúja. Semmi közöm hozzájuk.

2008. jan. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim válasza:
20%

En vagyok a 4 dik valaszolo!

azt nem tudom,ha valaki elmesel egy tortenetet,ami igaz!!!

arra mert 0 pontot adnak??nem a kerdesre valaszoltan ,az igaz ,de amit leirtam az megtortent!!!

velemenye csak lehet,az ember fianak:)

2008. jan. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
16%

Jehova Tanúi egy szekta, vallás, mindegy minek nevezzük. Ha valaki ebbe belép, akkor ő Jehova tanúja lesz.


Az elző hozzászólóhoz: Nem mindegy, hogy mennyi pontod van? Szerintem teljesen lényegtelen. Amúgy meg mindenki annyit ad rá, amennyit akar. Nehogymá' kötelező legyen adni csak azért, mert te úgy gondolod!

(Csakazért is lepontozlak! Hehehe! :D )

2008. jan. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim válasza:
76%

"Ti vagytok az én tanúim - ez Jehova kijelentése -, igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy ismerjetek és higgyetek bennem ... Én, én vagyok Jehova, és rajtam kívül nincs megmentő." (Ézsaiás 43:10,11)

" Mert minden nép a maga istenének nevében jár, mi pedig Jehovának, a mi Istenünknek nevében járunk időtlen időkig, sőt örökké." (Mikeás 4:5)

2008. ápr. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
69%
Az utólsó válasz tömör és tökéletesen alátámasztott!Nem emberi téves gondolatok,hanem Isten igaz beszéde.:)Ennek utána lehet nézni a bibliában!:)
2008. ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
77%
A zsolt 83:18-ban ezt olvashatjuk:Hogy megtudják az emberek,hogy te,kinek neve Jehova,Egymagad vagy a Legfelségesebb az egész lakott földön.Ebből tudhatjuk hogy ki az Igaz Isten. Isten kijelenti az Ézsaiás 43:10-ben:Ti vagytok az én tanuim-ez Jehova kijelentése.Jehova Tanui nem maguk találták ki nevüket,ezt a biblia teljesen egészében alátámasztja.Az apostolok is naponta olvasták az írásokat ,hogy meggyőzödjenek arról valóban úgy vannak -e ezek a dolgok.Csel 17:11
2008. máj. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!