Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Én azt hittem a hit az egy...

Én azt hittem a hit az egy 100%-os meggyőződés. Akkor mi, ha nem? 95%-os?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=yL27ti8Mzi0

1óra 05 perc körül van erről szó



2022. aug. 29. 23:15
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Hit kérdésében ki lehet mondani azt, hogy tévedett valaki? Ez nekem teljesen új! Lehetséges elvileg, hogy egyszer a mondjuk a pápa kimondja, hogy a melegség nem bűn, és az volt évszázadokig, és másnaptól nem lesz az? Ez nem eretnekség az adott vallásban?
2022. aug. 29. 23:18
 2/25 A kérdező kommentje:

ez az egész ilyen udvariaskodó hülyeségnek tűnik számomra, azt mondja Hodász, hogy néha ragaszkodunk a hülyeségünkhöz, de itt nem általános vitáról, ahnem hitvitáról van szó, a hite alapja egy egy vallásosnak elég alapvető, amiről ha kiderülne egyik pillanatról a másikra, hogy hülyeség, az elég fura lenne, és rögtön egy másik vallásba meg kéne térjen


a másik meg az, hogy miért nem lehet eldönteni a hitvitákat, ha azt mondják, hogy két okos, episztemilogikusan egyenlő fél vitázik? Miért udvariaskodnak és válnak el egy jót beszélgetve, de nem eldöntve a vitát? Az egyiknek nem kéne elfogadnia a másik érveit? Akkor végülis egyik érvei sem voltak jók, mert a máésik okos ember nem értette meg? Ez is kissé paradoxon számomra

2022. aug. 29. 23:23
 3/25 anonim ***** válasza:
90%

Nem arrol a hitrol van szo, hogy van-e Isten vagy nem.

Hanem a reszletekrol: van-e purgatorium, imadkozunk-e a halottakert, mi az urvacsora, lehet-e szentkep a templomban, szabad-e keresztet vetni, keresztelunk-e kisbabakat vagy csak felnotteket, lehet-e pap nos, lehet-e pap homoszexualis, lehet-e pap no, lehet-e hazassag elott szex, milyen szinu legyen a pap ruhaja.

Ezek a levezetesek, tortenelmi magyarazatok az atlaghivot nem annyira erdeklik, es egy felekezetben is lehet ellentetes velemenye valakinek valamirol, nem kell rogton atrohanni a masikba.

A kulonbozo felekezetek gyakran valtoztatjak, hogy mirol mit gondolnak, mit hogyan csinalnak. Vannak progresszivabb es fundamentalistabb felekezetek.

A lenyegen nem valtoztat. Az ember nem egy felekezetben hisz, hanem Istenben.


"Az egyiknek nem kéne elfogadnia a másik érveit?"

Nem, ezek vélemények. A beszelgeteseknek nem csak az a celja, hogy a masikat meggyozzem valamirol.

2022. aug. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
5%

A hit az soha nem lehet 100%-os, azért hit.

Nincsenek rá bizonyítékok.

2022. aug. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%
Amiben 100% biztos vagy az az a hit, amit Istentől kapsz, amit senki és semmi nem vehet el tőled. Ami 99% vagy kevesebb az a te sajàt hited, hitrendszered, ami változhat. Èn ezt hivnám vallásnak ami csak emberi tákolmány, silány utánzata az istentől kapottnak. És Hàt hamis.
2022. aug. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
A meggyőződés nem tud kevesebb lenni 100%-nál. Márpedig Pál apostol azt mondja, hogy a hit a nem látott dolgokról való MEGGYŐZŐDÉS. Olyan nincs, hogy x%-ban vagyok meggyőződve valamiről. Vagy meggyőződtem vagy nem.
2022. aug. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
4%

Na igen.

Csakhogy a hit NEM meggyőződés.

A hit pedig mindig %-os.

2022. aug. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
14%

#7

Szerinted nem az. A Biblia szerint viszont az.

2022. aug. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
43%

Nem ez az egyetlen hely, ahol a Biblia nem mond igazat.

Persze tudni lehet, hogy ez miért van, de attól még nem lesz igaz.

Hit=/=bizonyosság.

Ha egyeznének, akkor egy szó lenne.

2022. aug. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%

"Nem ez az egyetlen hely, ahol a Biblia nem mond igazat."

Nyilván te tudod, mi az igazság. De akkor sorold fel, hogy hol nem mond igazat, és cáfold bizonyítékokkal.

"Ha egyeznének, akkor egy szó lenne."

Szerintem ne te akard megmondani a kereszténységnek, hogy melyik szónak milyen jelentést adjon.

2022. aug. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!