Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves keresztények! Megbocsát...

Kedves keresztények! Megbocsátható Isten szemében a házasság előtti szex?

Figyelt kérdés
Világi családba születtem, nevelkedtem, de a legjobb barátom hatására 16-17 éves koromban megtértem. Azonban azóta rengeteg megpróbáltatás ért, kiszakadtam a támogató közösségemből (IFI), mert más városba mentem suliba, utána meg még ugyan, mert elkerültem egyetemre egy szintén más városba... Ezeken a helyeken rengeteg kísértés ért engem és nemrég elkövettem egy végzetes bűnt: házasság előtt szexeltem egy olyan lánnyal, akit épp aznap ismertem meg tinderről... Ez kicsit ironikus, mert a környezetemnek mindig azt sugallom, hogy a megtérés jó dolog és keresztényként is viselkedek. És ez valóban így is van... Azonban ezzel a cselekedettel teljesen ellent mondtam Istennek, az Ő Szent Írásának... Vajon ezek után még van megbocsátás? Már imádkoztam ezért Isten színe előtt és nagyon, de nagyon megbántam, amit tettem. Ennek ellenére nem hagy nyugodni a gondolat, hogy így talán nem jutok a mennybe, hiszen ez egy megbocsájthatatlan bűn Isten szemében...

2022. szept. 10. 12:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Ha azt írod, hogy végzetes és megbocsájthatatlan bűn isten szemében akkor mi az istenért kérdezed, hogy megbocsájtható-e?
2022. szept. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

A házasság előtti nemi kapcsolatot, mint bűnt Isten valóban elítéli.

De ha elolvasod a Jn 8-at a házasságtörő asszonyról, láthatod, hogy Jézus nem íteli el a bűnöst magát.

Nem tudom, melyik felekezethez tartozol, mindenesetre a Katolikus Egyházban erre a bűnre feloldozást kaphatsz a paptól. De egy bűn sem zárna ki a Mennyországból, mert Istennek hatalma van megbocsátani minden bűnt, amit megbánsz.

2022. szept. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
1-es teljesen jogos, nagyon nehéz volt ezt leírni és nem is néztem át, mielőtt kiírtam. Bocsánat.
2022. szept. 10. 12:41
 4/19 anonim ***** válasza:

minden bűnt megbocsát Isten, efelől nyugodsz lehet

nem tudom, melyik felekezetbe tartozol, de szerintem ez mindenhol így van (csak ahogy a 2-es írja, van, ahol meg kell gyónnod)

2022. szept. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
47%

Ha Isten minden bűnt megbocsát, akkor mi a visszatartóerő?

És kik kerülnek a pokolba?

Mert ha megbocsát, akkor ugye nem bűnös.

Ha nem bűnös, akkor nem a pokolban a helye!


Ezzel az erővel be is lehet zári a pokolt!:)

2022. szept. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

igy van, sok felekezet szerint nincs olyan ertelemben pokol, ahogy azt gondolod, tehat mar be is van zarva

egyebkent azt a bunt bocsatja meg, amit megbantal es megfogadtad, hogy nem teszed meg ujra

es vannak olyan felekezetek is, amelyek szerint nem bun a hazassag elotti szex (a kerdezo nyilvan nem olyanba tartozik)

2022. szept. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Én pl. ezért nem megyek bele HÁZASSÁGON KÍVÜLI(!) szexuális kapcsolatba. Már korábban is nagyon-nagyon rossz volt. Nem tudnám megismételni!!!


(Jelenleg túl erősen próbálkozik testileg megkapni egy férfi ismerősöm - még Ő vallja "hívő" kereszténynek magát - miközben egyértelmű, hogy szeretné a fiatalságát ÚJRA ÉLNI...)


Remélem nem az összes 60-as éveiben járó férfi ilyen. (Legalábbis nem tapasztaltam, csak ennél az egynél ezt az őrült tinédzseres szintű "nyomulást".) De teljes gőzzel!

2022. szept. 11. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
38%
A vallás az emberiség legnagyobb rákfenéje! Azért volt szex, mert a hormonok mindig győznek, különösen a te korodban. Addig csajozz ameddig lehet! Ki kell próbálni, mielőtt elveszed feleségül! Ne a vallásra hallgass, hanem a józan eszedre! Te is átestél egy vallási agymosáson. Tanult ember vagy, még is olyanban hiszel, amit nem láttál. A hit nagy erő, erre épülnek a vallások. Ne félj, nincs se pokol, se mennyország! Különben a pokolban van a termálfürdő, minden katlanban más a víz hőfoka. A legtöbb ismerőst ott találod, meg a jó csajokat!🤣🤪A gyónás miért oldozna fel? Ezzel szedték ki az emberekből a titkaikat, jól kitalálták, ugye te is érzed? Sportolólj, tanulj, csajozz!👍🙂
2022. szept. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

8-as, tiszteletben tartom a nézeteid, de akkor kérlek te is tartsd tiszteletben az enyémet. Záró akkordként:


Jézus csak ennyit mondott: "Hittél, mert láttál. Boldogok, akik nem látnak, mégis hisznek."

Jn 20:29

2022. szept. 11. 15:11
 10/19 anonim ***** válasza:
56%

Hogyan tértél meg, ha nem tudod erre az alapvető kérdésre a választ?


Az Örömhír, az Evangélium éppen arról szól, hogy VAN MEGBOCSÁJTÁS, mert Krisztus meghalt a bűneidért a kereszten.


Az óember (megtérés előtti ember) vétkeit Krisztus vére mossa le!


Elmondjuk a Miatyánkban, az apostoli Hitvallásban rendszeresen, hogy VAN megbocsájtás, Krisztus ezért a megbocsájtásért áldozta fel az életét.


Ha nem volna bocsánat erre a vétkedre, hogyan bocsáthatott volna meg Krisztus Mária Magdolnának vagy a mellette megfeszített, utolsó leheletével megtérő és hitvalló latornak?


Jézus a kövezéstől megmentett parázna asszonyhoz így szól: "Kelj fel és ne vétkezz többé!"


Mindössze ennyi a dolgod, ha már megtértél: "Kelj fel és ne vétkezz többé."

2022. szept. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!