Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet katolikus templomi...

Lehet katolikus templomi esküvője egy olyan párnak, ahol csak az egyik fél katolikus?

Figyelt kérdés
A másik fél nem vallásos, de a párja kedvéért szívesen esküdne katolikus templomban. Lehet ilyet, vagy kötelező, hogy katolikusnak legyen keresztelve mindkét fél?

2022. szept. 16. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Minek? Arra a pár évre amire, a jelenben szokás házasodni felesleges pénzkidobás.
2022. szept. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Lehet. Mi is így hazasodtunk össze. Nem volt semmi akadálya. Egy kérelmet kellett kitölteni az esküvő előtt.
2022. szept. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Ahogy akarjatoj
2022. szept. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Természetesen lehet, a Biblia is engedi keresztényeknek, hogy pogányokkal házasodjanak. Később, ha a másik fél megtér, akkor ő is megkeresztelkedhet, de az esküvőnek ez nem feltétele.
2022. szept. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
1-es Te ezzel élvezkedsz?
2022. szept. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet.

A nem megkeresztelt aláír egy nyilatkozatot, hogy tud arról, hogy a házastársa ígéretet tesz a közös gyerekek katolikus nevelésére.

Az esküvő során is elhagyhatók nála bizonyos részek, ha nem szeretné (pl. a feszületre esküszés).

2022. szept. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Lehet. Nekünk is így volt. Nekem alá kellett írnom katolikusként, hogy a gyerekeinket a katolikus hit elvei alapján fogom nevelni, felveszik a szentségeket stb, stb... nyilván ez formalitás, ha nem akarod, úgysem tartod. A férjem pedig aláírta, hogy elfogadja mindezt. Illetve jegyesoktatásra kellett járnunk. Ennyi. Ez is csak bürokrácia.
2022. okt. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

"Ez is csak bürokrácia."

Azért aki minimálisan egyenes ember, az nem ír alá, nem fogad meg olyat, amit nem áll szándékában betartani. Persze vannak olyanok, akik fűt fát ígérnek, ha kell valami, aztán szarnak rá magasról. Őket nevezzük gerinctelen embereknek.

2022. okt. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Tényleg az, akárhogy is nézzük. Legalábbis nekem teljesen annak tűnt. Nyilván más kérdés, hogy betartottuk-e. (Igen, úgyhogy remélem nem engem gerincteleneztél le...)
2022. okt. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ja, és férjem is a feszületre esküdött... (#9 voltam)
2022. okt. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!