Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténységnek mi a...

A kereszténységnek mi a véleménye a meditációs gyakorlatokrol?

Figyelt kérdés

Mivel ez alapvetően egy keleti dolog nem bűnös az egyház szemében?


Mivel a kereszténység isten megváltasabban hissz nincs szükség onismeretre és önálló lelki fejlodesre?


Vagy a kereszténység már sokkal befogadóbb a keleti vallások bolcsesegei iránt?



2022. szept. 22. 11:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Vannak keresztény meditációs gyakorlatok is. Loyolai Szent Ignác lelkigyakorlatai például 500 évesek.
2022. szept. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2%

Totálisan démoni. Az ember ördögi befolyásoknak teszi ki magát. Utat enged a démon hatalmának,erejének. Én is meditáltam régen sajnos. Olyan volt mintha repültem volna egy sötét térben. Jó érzésekkel töltött el,olyan volt mintha szabad lettem volna. Amikor abbahagytam azután nem sok időre kezdtem depressziós lenni,és öngyilkos akartam lenni. És majdnem sikerült. A sátán ad egy keveset ezzel a meditációs gyakorlattal de aztán benyújtja a számlát,sokkal többet kér vissza. Elveszi az egészséget,örömöt,békességet,szabadságot. Ne nyisson senki sem ajtót neki!

Sok mindenki kipróbál bizonyos dolgokat:jóga,akupunktúra,természet gyógyász,jósnő,kártya vetés,táltos,néző.És miután valamelyikét,vagy többet kipróbáljnak rájönnek hogy egyik sem segít,sőt még rosszabbul lesznek. Utoljára hagyják Jézust(az egyetlen gyógyítót,szabadítót) már ha eljutnak odáig.

2022. szept. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Olyan meditáció nincs, hogy leülünk és csakráunkat, vagy miket nyitogatjuk, viszont van olyan imádság, amiben elmélyedünk, például a rózsafüzér egy úgynevezett szemlélődő imádság, amikor csak mondjuk monoton módon az imát és hagyjuk hogy Isten szóljon hozzánk, de ott van a szentségimádás, amikor elcsöndesedünk és a jelenlévő Krisztusra figyelünk. Aztán ott vannak a zarándoklatok és csomó minden. Nem tudom pontosan mire gondolsz meditáció alatt, de ezek talán olyasmik lehetnek mint a meditáció, ha egyre gondolunk a fogalom alatt. De már maga az imát is tudnám ehhez hasonlítani.
2022. szept. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2# igen utoljára hagyják mert az embernek könnyebb azt elfogadni hogy önmagát is meg tudja váltani


Mert a keleti vallások lényege hogy saját magad ered el a megvilagosodast a gyakorlatok és a bölcsesség álltál. az istenek csak szemlélődők


A kereszténység meg feltétlen hitben és isteni megvaltasban hisz.

2022. szept. 22. 13:08
 5/16 anonim ***** válasza:
Két jelentés is van. Az egyik egy okkult tevékenység, pontosabban olyan vallás(ok) gyakorlata, amelyek kapcsolatban állnak az okkultizmussal. A másik jelentése az, amikor gondolkodunk, elmélkedünk, imádkozunk. Pl. az angol nyelvben a "tanulmányozd az Igét" kifejezést gyakran úgy mondják, hogy "meditate on the Word", azaz meditálj az Igén.
2022. szept. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

Meditáció: Eredet [meditáció < latin: meditatio (elmélkedés) < meditor (töpreng) < görög: medomai (gondot fordít rá, törődik vele)]


Medi=valaminek a közepe.


Tehát a meditáció önmagunkkal való törődés és az arany középút megtalálása a gondolataink között.

A kereszténység azért veti el ezt a fajta "önvizsgálatot" mert még mindig túl merev és dogmatikus.

2022. szept. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
12%
Végülis mindegy minek nevezzük. Attól még okult,sátáni szellemiség áll a hátterében.
2022. szept. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

1. "Mivel ez alapvetően egy keleti dolog nem bűnös az egyház szemében?"

nem keleti dolog


2. "Mivel a kereszténység isten megváltasabban hissz nincs szükség onismeretre és önálló lelki fejlodesre?"

de


3. "Vagy a kereszténység már sokkal befogadóbb a keleti vallások bolcsesegei iránt?"

nem nagyon


A meditacio nem keleti dolog, onmagaban nem "tilos". A meditacio "elmelkedest" jelent. Attol fugg tehat, hogy min elmelkedsz.

Vannak vilagnezet-fuggetlen meditaciok, amelyek a relaxaciokhoz hasonlitanak vagy ahhoz kapcsolodo vizualizaciok. Ez a klasszikus: "lazulj el, majd kepzeld el, hogy egy felhon lebegsz, vagy tengerparton setalsz, naplemente, hullamveres, siralyok". Ezeknek tobbek kozott figyelemrogzito szerepuk van.

Ezen kivul vannak kereszteny meditaciok, ahogy fent irtak. Valoban pl. a lelkigyakorlatok soran szoktak ezeket vegezni, de egyes imaformak is vannak. Kontemplativ, szemlelodo imak, csendes imak, Lectio Divina, Examen, a Jezus ima, a rozsafuzer, de az imaorak liturgiai is. Felekezettol es egyeni meggyozodestol fugg, melyiket gyakorlod.

Amit valoban ellenez a keresztenyseg, az olyan ezoterikus vagy mas vallashoz kapcsolodo meditacio, ahol pl. a nirvanat akarod elerni, vagy ki akarod nyitni a torokcsakradat, vagy a trenszcendentalis meditaciok.

Vannak olyan, pszichologusok / orvosok altal ismert meditaciok, pl. a szeretet / josag meditacio, amelyeket depresszio ellen, vagy harag lekuzdesere hasznalnak a terapian, ez is egyeni dontes kerdese.

Aztan vannak keresztenyek, akik a sima relaxaciot, pl. az autogen treninget, vagy a szorongas elleni legzogyakorlatokat sem tartjak a hitukkel osszeegyeztethetonek. Vagy a csak testgyakorlatokbol allo jogat.

2022. szept. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
13%
A paráznaságnak is adtak egy "szép" nevet:párkapcsolat,élettársi viszony. Lehet szépíteni,megmagyarázni dolgokat de attól még bűn marad.
2022. szept. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem mindegy, hogy minek nevezzuk, anelkul azt sem tudjuk, mirol van szo
2022. szept. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!