Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Baj, ha én keresztényként és...

Baj, ha én keresztényként és magyarként is kimondottan tisztelem a zsidó kultúrát? És az baj, hogy az iszlám vallással sincs bajom?

Figyelt kérdés

Többször megkaptam már a filoszemita, meg a cionista jelzőket, pusztán azért, mert radikálisan elvetem az antiszemitizmus, valamint az antijudaizmus minden formáját, támogatom Izrael Állam létezését, mivel úgy gondolom, hogy az a föld az ókorban jogosan az övék volt, majd a rómaiak egy szerencsétlen háborút követően elűzték őket diaszpórába a saját hazájukból. Véleményem szerint a kereszténységgel összeegyeztethetetlen bármiféle antiszemitizmus, vagy anitjudaizmus - emiatt szintén sokszor megkaptam a "neoprotestáns szektás" jelzőt, annak ellenére, hogy a római katolicizmust gyakorlom. Véleményem szerint egy rettenetesen ősi kultúrához tartoznak, amihez ha hozzávesszük a héber őseiket, akik Mezopotámia és Egyiptom között vándoroltak, akkor a világ talán egyik legősibb máig fennmaradt kultúrája, amit rendkívül becsülök.


Az iszlámmal sincsen bajom. Valószínűleg az ősi magyarok körében is megjelent egy bizonyos szinten a (keleti) kereszténységgel együtt. Legalábbis a környező népek hitét alapul véve, valamint a történetüket figyelembe véve logikus következtetés. Szorosan rokon vallás a kereszténységgel, talán ez a legközelebbi, nem szinkretista hit a kereszténységhez. A törökökkel elvileg rokonok is vagyunk, akiknél meg ez a vallás, illetve kultúra lett a meghatározóbb.


Ja, és elég erőteljesen konzervatív világnézetű ember vagyok, mielőtt még jönne valami idióta jelző valakinek a fejéből.


Baj, ha nem gyűlölöm a zsidóságot, és az iszlám vallást, sőt, kimondottan tisztelettel fordulok mindkettő felé?



2022. szept. 25. 02:41
 1/10 anonim válasza:
20%

"Baj, ha nem gyűlölöm a zsidóságot, és az iszlám vallást, sőt, kimondottan tisztelettel fordulok mindkettő felé?"


Szerintem egyáltalán nem baj, de miért vagy meglepődve azon hogy lecionistáztak? A leírásod alapján valamennyire szimpatizálsz vele, hiszen támogatod Izraelt.


Egyvalamire viszont kíváncsi vagyok: Szerinted nem igazságtalan valamilyen szinten ha ennyi idő után igényt formálsz egy területre?

2022. szept. 25. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

A nagy része nem baj, ez viszont "támogatom Izrael Állam létezését" eléggé.

Az hogy mi történt jó két évezrede nem mentség arra a terrorra amit a modern korban elkövetnek azon a földön. Még a nyugati zsidók sem támogatják Izraelt, szóval neked sincs rá okod. Emberi jogok csorbulnak, és életek vesznek oda emiatt a konfliktus miatt, márpedig ezt támogatni egy történelmi igazságoztás címszóval ízléstelen.


De persze mindenki úgy gondolkodik ezekről a kérdésekről ahogy akar.

Személy szerint én az arany középút támogatója vagyok: úgy gondolom hogy minden eszmének, kultúrának és vallásnak joga van létezni, de csak akkor, ha ez az eszme, kultúra vagy vallás nem árt hús-vér embereknek, akik ki vannak szolgáltatva neki. És mindent lehet, sőt, kell is kritizálni, ha arra érdemes, de megint csak úgy, hogy az emberek érdekeit tartod szem előtt.

2022. szept. 25. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

"támogatom Izrael Állam létezését, mivel úgy gondolom, hogy az a föld az ókorban jogosan az övék volt, majd a rómaiak egy szerencsétlen háborút követően elűzték őket diaszpórába a saját hazájukból."


Ez elég nagy baj ugyanis Izrael népirtást követ el a palesztinok ellen és jogtalanul elveszi a földjüket.

2022. szept. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3.

Nem létezik olyan nemzet, illetve nép, hogy palesztin, és nem létezett a történelem folyamán soha sem, ahogyan Palesztina, mint ország sem létezett soha.


https://www.youtube.com/watch?v=Zfm56YjN4kE

2022. szept. 25. 12:35
 5/10 anonim ***** válasza:
18%

"erőteljesen konzervatív világnézetű ember vagyok, mielőtt még jönne valami idióta jelző valakinek a fejéből"

Ez vicces, hiszen az erőteljesen konzervatív szinonímája az idiótának.

2022. szept. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, tulajdonképpen nincs abban ellentmondás, hogy te konzervatív vagy, és más régi, meglehetősen konzervatív, és szakrális felfogású kultúrákat tisztelsz.


Azért lehet furcsa a megítélése, mert itt egy csomagban szokott érkezni a konzervativizmus, a nacionalizmus. Vagy ha a "csak katolikus" elemét nézed a csomagnak, akkor arra a következtetésre kellene jutni, hogy ők nem fogadják el Jézust Isten fiának, tehát tévúton járnak.

A külső, pláne nem európai kultúrákat elfogadása (itt nem tisztelet, hanem elfogadás szót használtam!) pedig pont nem a katolikus vagy konzervatív feliratú csomagban, hanem a balliberális csomagban érkezik.

2022. szept. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is konzervatív katolikus vagyok, és elfogadok, sőt tisztelek más kultúrákat.
2022. szept. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nem létezik olyan nemzet, illetve nép, hogy palesztin, és nem létezett a történelem folyamán soha sem, ahogyan Palesztina, mint ország sem létezett soha."


Ezt hazudja Izrael is. Egyébként meg teljesen mindegy hogy palesztinnak vagy arabnak nevezzük őekt, akkor is jogosan őket illeti az a terület. Ők élnek ott az utóbbi legalább 1500 évban. Izrael logikája alpján akkor például az olaszok maguknak követlhetnék a Dunántúlt mondván egykor a Római-Birodalom része volt Pannónia. Teljsen nevetséges abszurd állítás ahogy Izral állítása is. Ha te mint Istenhívő mégis Izraelt támogatod, azzal helyesled a népirtás, emberek elüldözését és javaik, földjük jogtalan elvételét. Szerintem gondold át ez mennyire ütközik Jézus tanításával.

2022. szept. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ehhez ismerni kell a próféciákat. Minden meg van írva.


A Tóra, az Evangélium, a Korán szent könyvek. Isteni eredetűek, de emberek által terjesztett könyvek. Emberekről szólnak embereknek, ezért hibák is előfordulnak benne, mert az életről szól. (A próféta látott valamit, hallott valamit amit más nem és leírta - most bármelyik a szent könyvekben.Tulajdonképpen ez ez üzenet, ez a lényeg.)


Remélem ezt látják jó sokan: mert ez egy ív. A Korán az utolsó isteni kinyilatkoztatás az idők végéig és Mohamed a klasszikus próféták pecsétje.

Ezután lejár a türelmi idő.


Válaszolva: nem nem baj hiszen az Ábrahámita vallások, gyakorlatilag egy vallás, JHWH követése! Én a három nagy irányzatra más-más tradícióként tekintek. Ezek egy egész. Ez az igazi vallás. Csak egy isten van az Úr!

2022. szept. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KZitus ***** válasza:

Szia

A keresztény embereket erre buzdította Péter apostol: „Tiszteljetek mindenfajta embert . . ., féljétek Istent, tiszteljétek a királyt!” 1Péter 2:17. Ebben benne van az általad említett is, de az összes többi is.

2022. szept. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!