Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Középfiatalként el vagyok...

Középfiatalként el vagyok bizonytalonodva a vallásban. Az idősek tanácsait nem tudom a helyén kezelni. Van még valaki így? Mit tehetek, ki segíthet?

Figyelt kérdés
2022. szept. 26. 08:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet én vagyok ezen a téren tudatlan de nagyjábból mennyi az a középfiatal?


Mik a tanácsok amiket nem tudsz követni?

2022. szept. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel kapcsolatban van szükséged tanácsokra amivel az idősebbek tanácsai nem tudnak a hasznodra válni?
2022. szept. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 KZitus ***** válasza:

Szia

Az idősek mélyen hisznek abban, amit az életük folyamán hallottak a vallással, Istennel, a halállal kapcsolatban. Rengeteg téveszméjük van, hiszen a pokollal pár évtizede még inkább félelemben tartották az embereket.

Egyetlen módja az, hogy "lehámozd" a félrevezető tanításokat, ha (tiszteletből) meghallgatod őket, de minden Istennel kapcsolatos tanítást a Bibliából győződsz meg: - igaz-e? Hiszen a Biblia Isten Szava, amiről Krisztus azt mondta: "a te szavad igazság", a János 17:17 versében.

Lehetnek jóindulatúak az idősek tanácsai Istennel kapcsolatosan, de csak többnyire "hallomásra" épülnek. Persze tisztelet a kivételnek. A személyes meggyőződés mindennél fontosabb.

2022. szept. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Miben vagy elbizonytalanodva?

Pl. megkerdezhetsz minket. Vagy egy fiatal papot /lelkeszt.

2022. szept. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!