Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Muszlimok! - Ti...

Tisztelt Muszlimok! - Ti hogyan viszonyultok Hermész Triszmagisztoszhoz, aki az egyistent hirdette a hellenizált Egyiptomban az emberi civilizáció kezdetén?

Figyelt kérdés

Az egyistenhit nagyon ősi. Megjelenik Eknaton fáraónál is, és Hermésznél is.

EGYETLEN EGY TEREMTŐRŐL BESZÉL, MÓZES ÉS ÁBRAHÁM ELŐTT! Nem istenekről, elveti a több isten hitet!


[link]


Én ezt egy szent könyvnek tartom csak úgy mint a Tórát, a az Újtestamentumot és a Koránt. Ugyan azt mondják gyakorlatilag.



2022. szept. 26. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok muszlim de több korai muszlim hagiográfus és krónikás is úgy gondolta, a Koránban említett Idrísz próféta nem más mint Hermész Triszmegisztosz.

De ma már inkább úgy gondolják a muszlim vallástudósok, hogy Idrísz valójában Énok.

A síita iszlámból kinőtt vallási mozgalom, a bahá’í hit alapítója, Baháʼu'lláh szintén Idrísz prófétával azonosította Hermész Triszmegisztoszt.

2022. szept. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

A hellenizált Egyiptomot az emberi civilizáció kezdetének nevezni elég nagy tájékozatlanságra vall.

Ekhnaton egyistenhite sem olyan volt, mint amit ma értünk monoteizmus alatt.

2022. szept. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
Ha Hermes azt az egyistenhitet és vallást hirdette volna, ami az igazi, akkor meg kellett volna jelennie a Koránban egyértelmű módon. Én sosem olvastam Hermesről a Koránban, illetve ahogy utánanéztem most, nem igazán vannak rá bizonyítékok vagy egyértelmű utalások, hogy Hermes és Idris ugyanaz.
2022. szept. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az iszlám szerint Allah minden néphez küldött prófétákat. Egyeseket név szerint említ a Korán de nyilván nem mindet mivel akár több mint 100 ezer próféta is lehetet. Szóval elképzelhető hogy Hermész is egy volt ezek közül a próféták közül.
2022. szept. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!