Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezek zsidó, keresztény,...

Ezek zsidó, keresztény, buddhista, vagy mégis milyen zenék?


2022. szept. 28. 18:09
 1/5 Drakula ***** válasza:

Hát az első nem vallási zene.

A másodikról nehéz meg állapitani.

Kicsit arabos a beszéde, a sapka hasonlit egy kipára raszta verzióban, valamint keresztény hippi érzés fog el amikor hallgatom.

2022. szept. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1.

A szövegében lévő vallási motívumok alapján következtettem erre: Rasztafari (Salamon király és Sába királynőjének az egyik leszármazottja, talán unokája), Isten egyik neve, Babilon, Sion.


A keresztény hippi amúgy milyen? Olyanról még én nem hallottam.

2022. szept. 28. 19:23
 3/5 Drakula ***** válasza:
Amolyan szeretetről éneklő hippi, csak hozzá füzi hogy jézus.
2022. szept. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3.

A jelenlegi világvallások többségében fontos szerepet tölt be a szeretet, a béke és a szerény lemondás.

2022. szept. 28. 23:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Rasztafariánus.


Alapvetően magában a vallásban benne van a judaizmus és az ókereszténység, szinte teljesen ezen alapokra épül. Ugyanakkor kölcsönzött pár bölcsességeket más hitektől, például az iszlámtól, buddhizmustól. Maga a hit erőteljesen misztikusabb, mint sok más esetben. Itt elsősorban a közvetlen istenkapcsolaton van a hangsúly, ellentétben más irányzatokkal, ahol ez általában közvetett. A közeg miatt, ahol kialakult (Jamaicába hurcolt afrikaiak) mutat hasonlóságokat a nagyon régi történelemre visszatekintő etióp (ortodox) judaizmussal, etióp ortodox kereszténységgel, valamint az Etiópiában és környékén elterjedt f. ábrahámi hitekkel.

2022. szept. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!