Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha kettő vagy több, saját...

Ha kettő vagy több, saját magát az egy igaz és egyetlen valódi vallásnak állító vallás egymással nem kompatibilis eszméket vall, melyik élvez prioritást?

Figyelt kérdés

2022. okt. 5. 16:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Hol? Hol melyik élvez prioritást?
2022. okt. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Egyik vallás állít A-t, másik vallás állít B-t. A és B egyszerre nem lehet igaz. Mi alapján dől el hogy melyik vallás élvez prioritást, ha mind a kettő azt állítja hogy az amit saját maga állít az az egyedüli igazság?
2022. okt. 5. 16:50
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
A valláshoz tartozók és oda tartozni kívánók szerint A élvez prioritást, a B-hez tartozók és azzal szimpatizálók szerint pedig B.
2022. okt. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Drakula ***** válasza:
22%
Az hogy melyiknek van igaza.
2022. okt. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
27%

Konkrétan 2 vallás között vacillálsz?


Nézd meg, hogy mit ír a Biblia a kérdéses témákról!


Mind2nek a lelkészét/papját kérdezd meg, hogy ez a bizonyos hitelv min alapul, hol ír erről a Biblia! Én ezt tenném.

2022. okt. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Miért pont a Biblia? Miért ne másik helyette? Miért igazabb a Biblia más vallások könyveinél?
2022. okt. 5. 17:07
 7/28 anonim ***** válasza:
15%
Azt te tudod, hogy keresztény vallás, vagy hindu, vagy milyen iránt érdeklődsz. Statisztika alapján írtam. Képzeld, a legtöbb vallásos Magyarországon keresztény. Nem Magyarországon élsz? És a magyar himnuszt ismered?
2022. okt. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
25%

Sok vallás hiteles út.

Úgy érdemes elképzelni, hogy mind bent vagyunk egy gömbben, és minden irányban vannak kivezető utak, ezeket hívjuk vallásoknak.

Sokkal több ilyen út van mint amit ismerünk, sok tízezer az emberiség számára nem is ismert.

Egymásnak ellentmondhatnak, de ez nem számít, egyszerre két úton úgysem lehet haladni.

Vannak negatív kivezető utak is, - bár ezek számomra nem szimpatikusak- de valósak.

2022. okt. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
25%
@8, ha az a cel, hogy kijussunk a gombbol, es minden ut kivezet belole, akkor nem mindegy melyik utat hasznalod?
2022. okt. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
72%

Fuu, látom nehéz megérteni a kérdést.

A kérdező nem azt akarja tudni, hogy a református vagy a katolikus felekezet mond igaz (vagy két hindu pap közül melyiknek higgyen), hanem, hogy mi alapján dől el, hogy a kereszténységet vagy hinduizmust (vagy bármely más vallást, hitet) tekintjük valósnak, igaznak objektív szempontból - azaz nem azért mondom azt, hogy na, legyen a kereszténység, mert én keresztény vagyok, és én is ebben hiszek. Tehát tök mindegy, hogy mit ír a Biblia, mert épp az a lényeg, hogy a Bhagavad-gíta meg mást állít.

(A hinduizmus ilyen szempontból amúgy pont nem jó példa, mert tisztel más vallásokat, és át is vesz tőlük sok elemet, és Gandhi pl gyakran olvasta az evangéliumokat, Jézust a tanító mesterének tartotta.)


Kérdező, szerintem az a legjobb, ha nem élvez prioritást egyik sem. Ez persze sajnos nem mindig működik a gyakorlatban, de igenis ugyanúgy el kellene ismernünk és tisztelnünk a nagy világvallásoktól kezdve a legkisebb kis afrikai törzsön át az északi népekig mindenki vallását. Ez a vallásszabadság lényege. Persze európában, és a gyarmatosított területeken ez sokáig nem így volt. Ott egyértelműen a kereszténység élvezett prioritást. Milyen alapon. "Mi így hisszük, szóval így az igaz" alapon. (Sok nép hite egyébként simán összeegyeztethető a kereszténységgel, csak meg kellett volna hallgatni, hogy ők miben hisznek, nem pedig tönkre tenni őket, elvenni mindenüket, beleértve a hitvilágukat is.)

Elvi szintén tehát nem lenne szabad egyiknek sem prioritást élveznie, gyakorlati síkon az élvez prioritást, amelyik vallás gyakorlóinak jobb fegyverei vannak, illetve amelyik vallást a politikai vezetők is támogatják (Magyarországon pl ez a kereszténység, de külföldi példa lehet mondjuk az iszlám.)

2022. okt. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!