Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csináljak ha nem tudok...

Mit csináljak ha nem tudok két vallás között dönteni már jó pár éve? Mindkettővel szimpatizálok, mindkettőt gyakoroltam már minimum 1 évet de nem tudom eldönteni melyik a helyes.

Figyelt kérdés

2022. okt. 15. 19:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
Ez nem választás kérdése.
2022. okt. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De.
2022. okt. 15. 20:09
 3/21 A kérdező kommentje:
Mindkettőben látok igazságot és nehezen tudom megmondani a kettő közül, hogy melyiknek van igaza és melyik életképes.
2022. okt. 15. 20:10
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Valaki egyszer azt mondta, hogy a vallás az, amit az ember akkor csinál, amikor egyedül van. És ebben szerintem lehet is valami.

A lelki fejlődés, nemesedés, a belső béke meglelése nem attól függ, hogy milyen formális szertartásokat ismételget valaki, vagy hogy milyen dogmákat tart igazságnak.

Ha nem tudsz dönteni hát ne dönts. Tanulmányozd mindkettőt tiszta gondolkodással, és nyitott szívvel, aztán majd kiforrja magát a dolog valamikor.

2022. okt. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 KZitus ***** válasza:
31%

Szia

Nem tudom mennyire tartod tekintélynek a Bibliát. Ott elég egyszerűen van megfogalmazva a problémád gyökere: "Ti pedig újra látni fogjátok a különbséget az igazságos és a gonosz között, aközött, aki szolgálja Istent, és aközött, aki nem szolgálja őt.” Malakiás 3:18 Szóval ameddig nem látod a különbséget, keresned kellene. Ehhez nagy segítség Krisztus tanítása. Jézus megbízható szabályt állított fel annak felismerésére, hogy vallási tekintetben mi az igazi és mi a hamis. Ezt mondta: „Gyümölcseikről ismeritek meg őket. . . . Minden jó fa jó gyümölcsöt terem, de minden romlott fa, értéktelen gyümölcsöt terem . . . Minden fát, amely nem terem jó gyümölcsöt, kivágnak és tűzbe vetnek” Máté 7:16–19. Ha meg akarjuk különböztetni tehát az igaz Istent a hamisaktól és az igaz imádókat a hamis imádóktól, azt kell megvizsgálnunk, hogy mit teremnek. „Jó” gyümölcsöt-e, avagy „értéktelent”?

2022. okt. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
13%

Egy igazság van és létezik! Jézus Krisztus, aki a testben megjelent Isten, azaz Isten kinyilatkoztatása, kivetülése a teremtett világ számára, Aki által van a mindenség! Isten megjelent köztünk testben Jézus személyében! Ő benne van és áll fen ISten igazsága! Egy vallás attól lesz és válik vallássá, hogy emberi rendeletek és szabályok és előírásokon alapszik!!!! ISten nem vallás és nem is akart vallást és Jézus sem vallásalapító! Az utókor és generációk tették vallássá szabályokkal, előírásokkal, rendeletekkel, dogmákkal, tantételekkel, stb. Egy vallásos ember nem szabad! Jézus viszont szabaddá tesz! A vallás nem szabadít meg csak megkötöz, Jézus viszont megszabadít!


Tehát ne egy vallásban keresd a megoldást, hanem személyesen Jézus Krisztusban. Szólj hozzá, tarts neki őszinte alázatos megtörtszívű bűnbánatot, bűnvallást és hívd be Őt az életedbe a szívedbe, hogy mindenkor veled legyen! Fogadd el Őt Uradnak, IStenednek és személyes megváltódnak! Ha igazán alázatos és őszínte leszel meglátod a csodát!

2022. okt. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

#5

A buddhizmus és a kereszténység is "jó fának" tűnik ami "jó gyümölcsöt" terem. Bár érdekes belegondolni, hogy a kereszténység keresztesháborút szült de ezt most hagyjuk mert a buddhisták ugyanúgy felgyújtották egymás templomait.


#6

Ezzel a gond az, hogy ha az általad leírtakban kicseréljük a Jézus szót Buddhára akkor megkapjuk ugyanezt a szöveget csak egy buddhista szemszögéből. (azzal most ne foglalkozzunk, hogy Buddha nem foglalkozottIstennel és nem is volt az.

2022. okt. 15. 22:49
 8/21 anonim ***** válasza:
94%

Ugyanebben a dilemmaban voltam pár éve én is. Nem tudtam dönteni és már teljes káosz volt bennem. Csak ezt kerdezgettem a lélekben szinte kialtva: kinek van igaza ki mond igazat. És akkor amikor elcsendesultem meghallottam egy hangot. A jó pásztor az életet adja a juhaiért!

Vizsgáld meg ki a hitelesebb, ki mit tett le az asztalra!

2022. okt. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

#8

Hogy érted, hogy egy hangot hallottál? Ezt így szószerint vagy csak eszedbe jutott? Nekem valamiért nem jelez semmi pedig már vagy 5-6 éve ilyen kérdéseken feszengek.

Nehéz megvizsgálni ki hitelesebb, pontosabban ki miben hitelesebb.

2022. okt. 16. 00:23
 10/21 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor ne eroltesd - valoszinuleg abbol a szempontbol, amilyenben te vallast keresel, nincs a ketto kozott olyan nagy kulonbseg. Tehat valaszthatod barmelyiket, vagy a kettot egyszerre, ha neked ugy all ossze a vilag.

Az is lehet, hogy ha mar nem fokuszalsz arra annyira, hogy melyik legyen es arra, hogy valasztanod kell, csak elengeded magad - akkor egyszer hirtelen meg fogod erteni magadtol. Neha akkor oldodnak meg a dolgok, ha elfordul a figyelmunk roluk.

2022. okt. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!