Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha csak egy Isten van, akkor...

Ha csak egy Isten van, akkor miért gondolják a muszlimok azt, hogy a keresztények/zsidók más Istenben hisznek?

Figyelt kérdés
Illetve miből gondolják azt, hogy Mohamed Allah küldötte? Mi bizonyítja azt, hogy nem csak egy egyszeŕű emberről van szó, aki csak írt egy könyvet?

2022. okt. 21. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolják a muszlimok, hogy a keresztények/zsidók más Istenben hisznek. Azt gondolják, hogy a keresztények/zsidók szándékosan meghamisították a saját szent irataikat, amikre a megváltásukat alapozzák, ezért nem egyeznek meg azok a Koránnal.

Miből gondolják azt, hogy Mohamed Allah küldötte? Benne van a Koránban, önigazolás.

2022. okt. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Mert mindegyiknek hazudtak olyan Gyurcsányosan .
2022. okt. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Ha csak egy Isten van, akkor miért gondolják a muszlimok azt, hogy a keresztények/zsidók más Istenben hisznek?"


Valójában senki sem tudhatja ki miben és hogyan hisz. Elképzelhető hogy vannak olyan keresztények és zsidók akik helyesen hisznek Istenben, és Isten ezért majd megjutalmazza őket.

Nem tudhatom így van-e ezt kizárólag Allah tudhatja.


"Illetve miből gondolják azt, hogy Mohamed Allah küldötte?"


Mohammed (Allah dicsérje és üdvözítse) életében prófétaságát megelőzően is rendkívül szavatartó és becsületes embernek számított.

Engem személyszerint a Korán csodálatos versei győztek meg arról, hogy az Iszlám az igaz vallás. Ebből kifolyólag elfogadom hogy Isten küldötte (Rasool Allah) volt Mohammed (SAW).


" Mi bizonyítja azt, hogy nem csak egy egyszeŕű emberről van szó, aki csak írt egy könyvet?"


Hit kérdése, nyílván egy vallást tárgyi bizonyítékokkal nem lehet ma már bizonyítani.


Ha a Korán emberi kreálmány lenne, biztos vagyok benne hogy nem ilyen lenne. olvasom és érzem hogy isteni eredetű. Nekem ennyi is bőven elegendő.

2022. okt. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Drakula ***** válasza:

Nem azt hiszűk, hogy más istenben hisznek, hanem azt hogy rosszul csinálják.

De ahogyan Abdullah írta nem lehet tudni pontosan. Én például az ariánusokat és az adventistákat eléggé meg értem.

2022. okt. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ha csak egy Isten van, akkor miért gondolják a muszlimok azt, hogy a keresztények/zsidók más Istenben hisznek?"

Pontosabb úgy hogy egy téves Istenképben hisznek. Egy nem létezőbben.


"Illetve miből gondolják azt, hogy Mohamed Allah küldötte?"

Keresztények miért hiszik azt amit Jézusról? Mert le van írva a könyvükben.

"Mi bizonyítja azt, hogy nem csak egy egyszeŕű emberről van szó, aki csak írt egy könyvet?"

Mi bizonyítja hogy az Biblia nem csak ember alkotta könyv? Semmi. De ha lenne bizonyíték onnantól nem hitről beszélnénk.

2022. okt. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mert túl sokat dugták a kecskéket, és az agyukra ment.
2022. okt. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!