Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Nem rossz érzés...

Keresztények! Nem rossz érzés megismerni vagy jó kapcsolatot ápolni egy olyan emberrel aki nem keresztény ezáltal tudod, hogy nem fog üdvözülni hited szerint? Én is kereszténynek vallom magam de valahogy ezt a részét nem tudom megemészteni.

Figyelt kérdés

Bennem rengetegszer felmerül ez a gondolat ha egy számomra szimpatikus ember nem keresztény.


A kérdésnek nem célja a provokáció, kérlek ne essünk egymásnak a kérdés miatt.



2022. okt. 29. 00:11
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
69%

A keresztény tanítás szerint, csak az Isten tudja, ki fog üdvözülni. És potenciálisan a nem-keresztény is üdvözülhet, ha jó életet élt.


Tulajdonképpen egy tanítást kapunk, hogy kell jól élni, de az nincs az orrunkra kötve, hogy Ő ezt hogy fogja megítélni.


Szóval lehet, hogy lesz ott fent néhány elképedt ateista is. Meg jólelkű arab aki a szüzeket keresi. Meg csalódott budhista, hogy nincs nirvana, hanem boldogság van. Lehet ott lesz Kurt Cobain is és mutat az angyaloknak néhány jó riffet? Ki tudja?


Dante pl. kicsit máshogy ír erről, de Dante nem a hitről ír, hanem az ő korának a politikájáról, csak becsomagolva.

2022. okt. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Keresztényeknél tudtommal úgy megy az üdvözüléstan, hogy azok üdvözülhetnek akik elfogadják Jézus Krisztust Istennek és személyes megváltójuknak.

A protestánsok szerint csak hit által üdvözülünk a katolikusok és ortodoxok szerint csak hit ÉS cselekedetek által.

Tehát a Jézusban való messiás és Isten hitnek mindenképp meg kell lennie ahhoz, hogy valaki üdvözülhessen.

2022. okt. 29. 01:27
 3/34 anonim ***** válasza:
56%

Kivéve ha fent máshogy döntenek, mert a dogmákat mi itt lent írjuk, de dönteni ott fent döntenek.


Legalábbis protestáns hittanon ezt mondták, mikor megkérdeztem, mi lesz az igaz életű bennszülött gyerekkel az eldugott szigeten, aki sosem hallott Jézusról.


És a magam részéről ebben hiszek, mert ez így kerek.


Vagy szerinted meggondolja magát az Isten ha a zsinat valamit ráír egy papírlapra?

2022. okt. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Amit írtam arra a Bibliából jöhetünk rá.


A katolikusoknál van valami olyasmi, hogy "aki nem hallotta az evangéliumot az nem kérhető számon".

2022. okt. 29. 01:37
 5/34 A kérdező kommentje:
Ha pedig a teljes írás tévedhetetlen és Istentől ihletett (szinte az összes keresztény így gondolja) akkor Isten is így gondolja és nem emberek változtatták meg.
2022. okt. 29. 01:38
 6/34 A kérdező kommentje:

"A katolikusoknál van valami olyasmi, hogy "aki nem hallotta az evangéliumot az nem kérhető számon"."

De erről a témáról pl. nem beszél a Biblia, ezt egy zsinaton hozták.

2022. okt. 29. 01:39
 7/34 anonim ***** válasza:
78%
Az írás tévedhetetlen, de a Te magyarázatod meg az én magyarázatom már nem az. Meg a római pápa magyarázata se az (protestáns-vagyok-alert)
2022. okt. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
Szóval az üdvözülésbe én tuti biztos vagyok, aki jó mind üdvözül.
2022. okt. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim válasza:
100%

Én konkrétan keresztényként szégyellem, ahogy eltorzult ez a vallás, a hívei értékrendjével együtt.


Olvastam a Bibliát, az Újszövetséget többször is, bár nem eredeti nyelven. Nem akarom elhinni, hogy a mi Istenünk egy ilyen lekezeléssel, idegenkedéssel és gyűlölettel teli utat szánt volna nekünk. Vagy talán az én hitem túl univerzális? Én hiszek abban, hogy a szívünk valódi működése Isten ajándéka és szívünkbe fogadni azt is, akitől az egész világ elfordul a mi valódi erőnk és jóságunk a világ számára. Sosem bírnék egy embertársamra sem ferdén nézni, hacsak nem tett megbánás nélkül valami kegyetlenséget. Ártatlan, szerethető emberek, nem érdemlik ezt. Mi sem érdemeljük, hogy meggyalázzák a hitünket azzal, hogy belemagyarázzák az igaz szavakba a saját zsarnokságuk.

2022. okt. 29. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

"És a magam részéről ebben hiszek, mert ez így kerek."

Na jó, akkor most ez igaz, vagy csak te gondolod így?

2022. okt. 29. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!