Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Korán szerint nem bűn...

A Korán szerint nem bűn megölni a nem muszlimokat?

Figyelt kérdés

2022. nov. 2. 20:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
53%
Hallottam ilyen es olyan verziot is. Szerintem dobbenetes es felhaborito, hogy kepesek artatlan embereket gyilkolni valami kitalalt leny neveben.
2022. nov. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
0%
A Korán szerint a zsidók, a keresztények, a szabeusok, és a politeisták a létező legrosszabb lények, alsóbbrendűek a jószágoknál, a kutyáknál, a patkányoknál, a csótányoknál (Korán 98:6). Tehát ne csodálkozzunk azon, hogy nem sajnálnak megölni minket, hiszen eleve nem is vesznek minket emberszámba.
2022. nov. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
66%

Minden társadalom bűn ölni, nem értem hogy lehet ekkora ökörséget kérdezni?


Nincs olyan vallás, ami azt tanítja nem bűn ölni.


A muszlimok meg tök normális rendes emberek, vannak barátaim, laktam velük. KB annyit olvassák a Koránt, mint felénk a Bibliát, tehát leszarják a vallást többnyire.


Elképesztő, mintha 100 évvel korábban lenne, csak a zsidók helyett most mindenki muszlimot mond, mintha attól más lenne.

2022. nov. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Nyilván nem azok fogják követni a muszlimok közül sem a Koránt, akik leszarják... Nem azokból lesznek vallási fanatikusok, olyanok, akik felrobbantják magukat a keresztények között, meg belehajtanak teherautóval a tömegbe, meg petárdát dobálnak rájuk.
2022. nov. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Isti22 ***** válasza:
De, bűn. Nem ismerek olyan kultúrát, ahol ne lenne szabályozva az emberölés.
2022. nov. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
0%

Miért lettem lepontozva? Csak azt mondtam, amit a Korán is állít.


"Verily, those who disbelieve (in the religion of Islam, the Quran and Prophet Muhammad (Peace be upon him)) from among the people of the Scripture (Jews, the Christians, the Sabians) and Al-Mushrikun will abide in the Fire of Hell. They are the worst of creatures." (Qur'an 98:6)


"Bizony, azok, akik nem hisznek (az iszlám vallásban, a Koránban és Mohamed prófétában (béke legyen vele)) a Szentírás népei (zsidók, keresztények, szabeusok) és a politeisták közül, azok a tüzében maradnak. Ők a legrosszabb lények." (Korán 98:6)


Hogy lehetne máshogy értelmezni, hogy azok akik nem hisznek az iszlám vallásban, azok a legrosszabb lények? Érvelni is kellene ám, nem csak lepontozni...

2022. nov. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
55%
A Korán egyértelműen leírja hogy tilos ártatlanokat gyilkolni. Nőket és gyerekeket pedig még háborúban sem lehet bántalmazni. Ezt már ezerszer leírtuk de mindig jön néhány keresztény aki elkezd hazdozni az iszlámról.
2022. nov. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

"Verily, those who disbelieve (in the religion of Islam, the Quran and Prophet Muhammad (Peace be upon him)) from among the people of the Scripture (Jews, the Christians, the Sabians) and Al-Mushrikun will abide in the Fire of Hell. They are the worst of creatures." (Qur'an 98:6)


Én nem akarom védeni az iszlámot, de én ezt inkább úgy fordítanám, hogy:


Azok, akik nem hisznek (az iszlámban és a prófétában) a Szentírás népei közül, és a bálványimádók/többistenhívők, azok fognak a pokol tüzében... Ezek a legrosszab teremtmények.


Among az között, tehát nem az összes zsidó vagy keresztény, viszont az összes pogány, bálványimádó, többistenhívő, szóval egyéb.


Ez gondolom már a meggyőzés, győzködés utánra vonatkozik, tehát semmiképp nem fogadják el az iszlámot, miután felajánlották nekik az áttérést. Mert előtte miért hinnének benne, ha egyszer zsidók vagy keresztények?

2022. nov. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

"Mert előtte miért hinnének benne, ha egyszer zsidók vagy keresztények?"


Azért mert az iszlám szerint az igazi, hívő zsidók és keresztények egyenlőek a muszlimokkal.

2022. nov. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
#8 Tehát akkor csak az után nem vagyok emberszámba se véve a Korán szerint, ha már meg akartak téríteni, de nem fogadtam el? Tehát a dzsihádisták csak akkor nem sajnálnák lecsapni a fejem, ha előtte próbáltak békésen megtéríteni, de ezt én elutasíttam? Hát ez igazán megnyugtat...
2022. nov. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!