Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Iszlámban vallásban siíták...

Az Iszlámban vallásban siíták miért csak háromszor imádkoznak egy nap a szunnitákkal ellentétben akik ötször?

Figyelt kérdés

2022. nov. 7. 22:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Az Iszlám vallásban a siíták*
2022. nov. 7. 22:47
 2/6 A kérdező kommentje:

Illetve a szunniták és a siíták melyik imaidőket tartják?

Csak mert akárhány imaidős naptárat(?) megnézek mindenhol 6 imaidőt ír amiről még nem hallottam.

2022. nov. 7. 22:48
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Többféle van, én szunnita vagyok és a "Muslim World League" alapján tartom az imaidoket. Egyes országokban a helyi adottságokhoz mérten változhatnak az imaidők.

6 imaidőn szerintem azt láttad, hogy a Fajr és a Dhuhr imák között van egy napfelkelte időpont bejegyezve.

2022. nov. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a sííták imaidőit lehet kombinálni, egyes imákat összevonni, és ezáltal lehet az, hogy egy nap 3x imádkoznak, nem pedig 5x, mert a 3x imából kettőt összevontan végeznek el.

De javítsatok ki, ha nem így van.

2022. nov. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
38%
Mert a napi 5 ima nem a Koránban, hanem a hadiszban van, a szunniták más hadisz köteteket fogadnak el mint a siíták.
2022. nov. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24%

"Mert a napi 5 ima nem a Koránban, hanem a hadiszban"


Rosszul tudod. A napi 5 ima a Koránban is szerepe:


20/130 És viseld türelemmel, amit mondanak! És hirdesd Urad dicsőségét napkelte és napnyugta előtt! És magasztald őt az éjszaka bizonyos óráiban, és a nap két végén!

2022. nov. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!