Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A májkrém húsnak számít? Lent...

A májkrém húsnak számít? Lent kifejtem.

Figyelt kérdés
A katolikus böjti fegyelem szerint a májkrémet lehet enni? Azt tudom hogy például a hal nem számít húsnak, mert más a szerkezete, és ezért kérdezem hogy vajon a májkrém alól van e valamilyen felmentés?

2022. nov. 18. 09:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha ennyire kiskapukat keresel akkor nincs sok értelme a böjtnek.

Egyébként szerintem húsnak számítható. Itt nem a biológiai szempontok a lényegesek.

2022. nov. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem kiskapukat keresek, csak érdekel. A hal is kiskapunak tűnhet, mégis egy elfogadott dolog. Keresem hogy mit ehetek egy átlagos pénteki böjti napon.
2022. nov. 18. 09:42
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Tucatnyi böjthagyomány van, neked kell tudnod, Te melyiket követed.


Amúgy igen, a májkrém nyilván hús.

2022. nov. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Belsőség, szóval igen. Húsnak számít.
2022. nov. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2022. nov. 18. 10:37
 6/17 Prókátor ***** válasza:
100%

A hal Jézus kenyérszaporítása miatt lett böjti étel. Viszont egy időben kiszéllesítették a halból kiinduláva a böjti ételek listáját. Előbb a vízi, vad szárnyasok kerültek fel, majd a többi vad.

A belsőségek is húsnak számítanak, így a májkrem is (mégha a májtartalma hírhedten kétséges is)

2022. nov. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A májkrém természetesen hús, egyébként is ott van az összetevők között, hogy pl 61% sertéshús, 25% sertésmáj, ezen felül szalonna, stb, pont minap néztem egyet meg Aldiban. Ha csak máj és szalonna lenne benne, akkor is húsnak számítana.

Sőt én dec. 24-t kivéve halat se eszek böjti napokon, mivel szerintem az is hús. Igen, a Biblia alapján tekinthető kivételnek, de amikor böjtöt tartunk, s messze nincs olyan sok böjti nap, mint 200 éve, akkor nem a kiskapukat kell keresni, hanem azt, hogy valóban érezzük a lemondást, valami ételnek a hiányát. Sokan állati termékeket se esznek ilyenkor, mint tej, tojás, egyebek. Loyolai Szent Ignác úgy böjtölt, hogy hideg vizet ivott és szikkadt vagy száraz kenyeret evett. Mennyivel közelebb van ez az ember számára lehetetlen krisztusi böjthöz, amikor Urunk 40 napon át nem evett a pusztában.

2022. nov. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 NTBS ***** válasza:
39%
Igen hús. Egyél inkább halat és sajtot böjt alatt.
2022. nov. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31%

Inkább fogalmazzunk úgy, hogy nem böjti étel. Aki azt írta, hogy a máj az belsőség, ő írta pontosan. A máj nem hús. A hús az kb az izom. A máj viszont belszerv. Pl az agyvelő sem hús, hanem velő.

Csak ne írjátok már, hogy a máj az hús, mert az nagyon nem igaz.

Gyerekek is olvassák ezt az oldalt, ne ilyen téves dolgokat tanítsatok nekik.

Pl kapható csirkemáj, sertésmáj, kacsamáj, stb, ezek állati eredetűek. Nyilván nem böjti kaja, de NEM HÚS.

2022. dec. 5. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#9

Tudsz olvasni? A kérdésben májkrém szerepel. Ugorj le bármelyik boltba, keress egy májkrémet, majd nézd meg az összetevőit. Szerintem meg fogsz lepődni.

2022. dec. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!