Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért teremtette a poklot?

Isten miért teremtette a poklot?

Figyelt kérdés

2022. nov. 25. 06:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
36%
Mert így hatékonyabb Istennel ijesztgetni.
2022. nov. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
41%
Sátánnak és a Sátán angyalainak.
2022. nov. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
74%
A poklot a teremtés következetes mivolta hozza létre. Nem Isten teremtette, legalábbis nem abban az értelemben, ahogyan az emberek a teremtést gondolják, hanem döntések következményeként létezik. Olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy Isten miért teremtette Magyarországot. Magyarországot sem Isten teremtette közvetlenül, de a keretét ő biztosította annak, hogy emberek döntéseként Magyarország létrejöhetett. Na, hát a pokol is ilyesmi.
2022. nov. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
41%
Amit a közvélemény gondol a pokol fogalmáról az teljesen hamis. Nincs égő tűz meg vulkánok ördöggel meg démonokkal ahova Isten küldi a rosszakat. Jóvolna egyszer s mindenkorra megjegyezni hogy az emberek tehetnek minden dologról ami velük történik, ugyanis a rossz cselekedetek következtében történik minden és tudjuk hogy a bűn zsoldja a halál.
2022. nov. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

#2

Akkor, hogy kerülnek oda emberek?


#3

Isten mindenható úgyhogy a "beleegyezése" nélkül semmi sem mehet végbe.

Illetve a poklot Isten teremtette és nem az emberek és nem is a sátán.


#4

Gondolom Jehova tanúja vagy adventista vagy.

Ebben az esetben szimplán csak mellőzzük egymás véleményét mert szerintem (és a legtöbb felekezet szerint) a pokol egy létező hely ahol emberek szenvednek.

Jézus is mondta, hogy lesz majd a pokolban sírás és fogcsikorgatás.

Ha csak egy egyszerű halál lenne a hitetlenek sorsa az élet után akkor az még csak nem is lenne annyira szörnyű.

De több más ige is erre utal.

De most erről lehetőleg ne nyissunk vitát mert teljesen elhatárolódunk a kérdéstől.

2022. nov. 25. 15:28
 6/30 anonim ***** válasza:

"De több más ige is erre utal.


De most erről lehetőleg ne nyissunk vitát mert teljesen elhatárolódunk a kérdéstől."

. Pedig jó lenne, mert én nem tudok arról, a Biblia - főleg Jézus szájába adva - hol ír erről.

(Nem a négyes voltam)

2022. nov. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

#4, 6


Márk 9:43 Ha a kezed botránkoztat meg, vágd le azt, mert jobb neked csonkán menni az életre, mint két kézzel menni a gyehennára, az olthatatlan tűzre,


Jel 20:3 és levetette a mélységbe, bezárta, és pecsétet tett rá, hogy többé meg ne tévessze a népeket, míg el nem telik az ezer esztendő, azután el kell oldoztatnia egy rövid időre.


Jel 20:14 A halál és a pokol pedig a tűz tavába vettetett. Ez a második halál, a tűz tava.


Mát 25:30 És a haszontalan szolgát vessétek a külső sötétségre, ott lesz majd sírás és fogcsikorgatás.


Jel 2:11 Akinek van füle, hallja meg, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek! Aki győz, annak nem árt a második halál.


2Th 1:9 Ezek majd örök veszedelemmel fognak bűnhődni az Úrtól és hatalmának dicsőségétől,


Jel 20:10 És az ördög, aki megtévesztette őket, a tűz és kénkő tavába vettetett, ahol a fenevad és a hamis próféta is van, és gyötrődnek éjjel és nappal örökkön-örökké.


Mát 11:20-24 Akkor korholni kezdte azokat a városokat, amelyekben a legtöbb csodát tette, és mégsem tértek meg: 21 Jaj neked, Korazin! Jaj neked, Bétsaida! Mert ha Tíruszban és Szidónban történtek volna azok a csodák, amelyek nálatok történtek, régen megtértek volna zsákban és hamuban! 22 De mondom nektek: Tírusznak és Szidónnak könnyebb lesz az ítélet napján, mint nektek. 23 És te, Kapernaum, nem az égig magasztaltattál-e fel? A pokolig zuhansz alá, mert ha Sodomában történtek volna azok a csodák, amelyek benned történtek, mind e mai napig megmaradt volna. 24 De mondom nektek, hogy Sodoma földjének könnyebb lesz az ítélet napján, mint neked.


Luk 12:47-48 Azt a szolgát, aki ismerte urának akaratát, és nem végezte el, sem annak akarata szerint nem cselekedett, sokkal büntetik meg, 48 azt pedig, aki nem tudta, és büntetésre méltó dolgokat cselekedett, kevesebbel büntetik meg. Akinek sokat adtak, attól sokat követelnek, és akire sokat bíztak, attól többet várnak el.


Jel 20:12-13 Láttam a halottakat, nagyokat és kicsinyeket a trón előtt állni, és könyvek nyittattak ki, majd egy másik könyv nyittatott ki, amely az élet könyve; és a halottak a könyvekbe írottak alapján ítéltettek meg, cselekedeteik szerint. 13 A tenger kiadta a benne levő halottakat, és a halál és a pokol is kiadta a náluk levő halottakat, és megítéltetett mindenki a cselekedetei szerint.

2022. nov. 25. 16:03
 8/30 anonim ***** válasza:
34%

4-es vagyok és nem, nem vagyok se jehovista se adventista se semmilyen -ista ami emberek által lett alapítva mert az mind mulandó és nem igaz. Én annak az utasítását követem akinek az országa nem evilágból való.

Amiket bemásoltál több mint fele nem is a pokolról szól hanem gyehennát ír, ami teljesen más. Nem írtam hogy nem létező hely, csak nem olyan mint amit a sokaság elképzel.

2022. nov. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Számítottam, hogy a gyehenna meglesz említve. Azt csak azért idéztem, hogy érzékeltessem, hogy Jézus a gyehennával kapcsolatban is elég keményen fogalmazott.

De legalább a második halállal kapcsolatos igékbe nem kötött bele senki.


"Amiket bemásoltál több mint fele nem is a pokolról szól"

Ezek viszont biztosan:


Mát 25:30 És a haszontalan szolgát vessétek a külső sötétségre, ott lesz majd sírás és fogcsikorgatás.


2Th 1:9 Ezek majd örök veszedelemmel fognak bűnhődni az Úrtól és hatalmának dicsőségétől,

2022. nov. 25. 16:52
 10/30 anonim ***** válasza:
15%

Kérdező: "Isten miért teremtette a poklot?"


A kérdésre a válasz nagyon egyszerű! Az emberek miért csináltak börtönöket fegyházakat? Azért van pokol amiért vannak börtönök és fegyházak. Rém egyszerű nem annyira bonyolult!

2022. nov. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!