Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki váltott már hitet, világné...

Aki váltott már hitet, világnézetet vagy vallást: melyikről melyikre váltott vagy tért át és miért? Csalódáson túl kérem ha kifejtenétek.

Figyelt kérdés
Ateizmust, a materializmust, felekezeten kívüliséget is ide gondolom.

2022. nov. 27. 18:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Hívőről hitetlenre. Mert ahogyan telt az idő azt láttam rendszeresen igazolódni, hogy nem igaz. Nincs Isten, lélek és egyéb hasonlók.
2022. nov. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%
Az 2020-ban volt igen a pandémiában és beláttam hogy a hatalom nem értünk az uralmunk alatt van hanem ellenkezőleg és azóta nem hatnak meg a lózungjaik meg egy picit pesszimistább,realistább és egy picit jobban hajlok a konteók felé.
2022. nov. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

'Az 2020-ban volt igen a pandémiában' - ez mit jelent?

Azért olvasd el az egészet, mielőtt elküldöd...

2022. nov. 27. 20:01
 4/13 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.Ez azt jelenti hogy talán egy picit meg is őrültem,és tönkre is mentem idegileg és még most sem hevertem ki igazán a pandémiát és az egész abszurd volta miatt kezdtem kételkedni és azóta minden pártot,politikust,ideológiát idegenkedve nézek.


Egyébként úgy fogalmaztál hogy:"Aki váltott már hitet, világnézetet vagy vallást" igen én is váltottam egyszerüen fogalmazva baloldaliból-jobbra váltottam, dióhélyban.

2022. nov. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A politikának nem szabadna hiten alapulnia, szóval nem is oda írtam a kérdést.

Magyarországon mostanában amúgy sem egyértelmű melyik párt melyik oldalt képviseli valójában.

Úgy is fogalmazhatunk, hogy jobboldal nincs is nagyon sajnos.

2022. dec. 21. 13:29
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én kereszténységről váltottam, Isten igazságainak megismerésére, értelmezésére. Ennek már 5éve.

Rengeteg hazugságra amit a kereszténység összemosott az igazi Megváltón és tanítványai keresztül adott igazságokat az I.Konstanin és "vallasszakértői" általi keresztény vallással. Ebből jöttem ki, mert teljesen pogány alapú a kereszténység Jóformán semmi nem igau, amit tanítanak a különféle egyházakban, gyülekezetekben. Mióta kizárólag az Isten igéjét tanulmányozom 2-3 egymásra mutató igén/történeten keresztül, tehát egy igében található kulcsszavakat, további 2-3 igén keresztül értelmezek, azóta rengeteg minden igazságot tudtam meg. Nem is hinné az ember, hogy milyen aljas, észrevétlen módon téveszti meg az embereket a kereszténység, mint vallás.Nem csoda, ha nem értik az írásokat, vagy nem hisznek az Istenben a keresztény tanítás alapján.

2022. dec. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Keresztényből ateista majd buddhista.

Nyilván nem egyik napról a másikra történt.


Kiábrándultam a kereszténység ellentmondásaiból, dogmáiból, sok esetben igazságtalanságából és ennek következtében ateista de néha akár antitesita lettem.

Idővel megismerkedtem a buddhizmussal amivel kapcsolatban sok előadást hallgattam és sok könyvet olvastam el és végül nagyon bevonzott.

Az Isten hitet sem tartom hülyeségnek csak nem valláson keresztül kell látni.

(SZERINTEM)

2022. dec. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
antitesita - ez valami irányzat? Kifejtenéd.
2022. dec. 27. 11:46
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

Teizmus = Isten hit

Ateizmus = Istenben való hitnek a hiánya

Antiteizmus = Istenben való hit/vallások ellenzése


Jellemző ezekre az emberekre azoj mondatok mint pl:

"A vallás tehet a legtöbb konfliktusról az életben"

"A vallások az emberek manipulálására és hülyítésére lettek kitalálva"

-szándékosan hívő emberek előtt rágalmazzák Istent, hogy bemutassák milyen menő gyerekek mert nem félnek Istentől


Összeségében nagyrészt megkeseredetr emberek akik így élik meg a belső törésüket kb. mint a sátánisták.

2022. dec. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

Agyvérzést kapnak ha valaki az "Isten hozott"-al köszönti őket.

A kisfiát sirató édesanya imájáról szóló Facebook poszt alatt neki esnek az anyukának, hogy miért hisz ilyen baromságokban, a fia sehol nincs mert nincs túlvilág.


Egyéb ilyen kicsit sem frusztrált dolgok.

2022. dec. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!