Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn, ha néha radikálisan...

Bűn, ha néha radikálisan vallásellenesnek, antiteistának adom ki magam, hogy megismerhessek más gondolatokat és érveket is?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, hogy különböző gyakran elhangzó vallásellenes, harcos antiteista, új ateista stb. érvekre hogy reagálnak akár keresztény, akár más vallású, hívő testvérek. Ezenkívül nyitott vagyok megismerni vallásellenes érveket is, hogy aztán később akár egy hitvitánál, akár máshol fel legyek rájuk készülve.


Ettől még persze szívemben nem tagadom meg a kereszténységet, ugyanúgy hiszek a hitemben, hiszem a kereszténységet. Olyan vagyok, mint a páva: minél több mérget eszik, annál fényesebb a tolla. Azért teszem, hogy később ez a javamra váljon.


Bűn ezt tenni?



2022. nov. 29. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát, a megbotránkoztatás az, ami bűn. De egyébként nem kell kiadnod magad senkinek, ezt úgy is meg lehet csinálni, hogy vállalod a kereszténységed. Aquinói Tamás például úgy kezdi a Teológia foglalatát, hogy felsorolja a legerősebb érveket saját magával szemben, és érvel is mellettük, hogy miért megalapozottak. És csak utána kezd azok cáfolatába.


Szóval ezt lehet játszani, és jó is. Amúgy Nagy Gergelynek is volt ilyen vitája ateistával, ahol mindketten a másik álláspontja mellett érveltek.

2022. nov. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amúgy az ötlet nem rossz, mert sokat segít megérteni a másik oldal álláspontját. De embereket ezért ne tévesdz meg szerintem, képzeld el, hogy valakit épp te térítesz ki vagy ingatsz meg, ahelyett, hogy megerősíteni próbálnál. Az őszinteség mindig jobb.
2022. nov. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!