Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet hogy én magam is ebben...

Lehet hogy én magam is ebben az állapotban vagyok, vagyis ebbe az állapotba kerültem?

Figyelt kérdés

A Lélek világosan állítja, hogy a végső időkben némelyek elpártolnak a hittől, megtévesztő szellemekre és ördögi tanításokra hallgatnak. Ezek képmutató hazudozók, akiknek meg van a lelkiismeretük bélyegezve. Tiltják a házasságkötést és bizonyos ételek folyasztását, jóllehet ezeket azért teremtette az Isten, hogy a hívő és igazságot ismerő ember hálaadással fogyassza. Hiszen Istennek minden teremtménye jó, és semmi sem megvetendő, amit hálaadással veszünk magunkhoz, mert az Isten tanítása és az imádság megszenteli.

1Timóteus 4: 1-5

Egyébként a Szent István Bibliatárdulat fordítása.


Az a helyzet, hogy anno én is megtértem és újászülettem Krisztusban, de mostanság sőt egy jó ideje magam is néha úgy vagyok, hogy a bensőm, a lelkiismeretem valamiért kárhoztat az evés miatt.

Ez miért lehet?

Most azért ezt az igerészt idézem, mert valamiért nem hagy nyugodni.

Mit jelent a megbélyegzett lelkiismeret?


2022. dec. 2. 18:21
 1/7 Lucifer-666 ***** válasza:
Ez pont azt írja, hogy egyél és aki tiltja, az bigott. Jó étvágyatt!
2022. dec. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mit értesz azalatt, hogy az evés miatt? A böjti hústilalomra gondolsz?
2022. dec. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egész pontosan melyik gyülekezetbe jársz? Hidd el, sokat segít a kérdés megválaszolásában.
2022. dec. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3-as

A közösségi életem jelenleg annyiban kimerül, hogy katolikus misékre járok heti egy alkalommal.

2022. dec. 2. 22:15
 5/7 anonim ***** válasza:

A házasság tiltása tudtommal katolikus hagyomány.

A megbélyegzett lelkiismeret kiégetett lelkiismeretre utal.

Régen a bilogozást tűzzel végezték. Az ember nyelve is válhat olyan hazug képmutatóvá, hogy kiégeti vele a saját lelkiismeretét is. A vallásos szerepjátszó emberek tudnak Isten embereinek a legnagyobb ellenségeivé válni és sok hivőt tudnak elszakitani a hittől.

Az eledelektől való tartózkodás alatt pedig olyan hamis tanokat ért a szövegkörnyezet amely a húsevést démonizálja, holott Isten mindent hálaadással való ÉLVEZETRE teremtett persze mértékkel. Ha amiatt van lelkifurdalásod mert degeszre eszed magad vagy mert van 50 kg súlyfelesleged akkor nagyon helyes. :d

2022. dec. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4

A mise nem a közösségi élet része, arra más különböző alkalmak valók, hanem az Istennel való kapcsolatod építi. Úgy is lassan itt a karácsony, gondolom mész majd gyónni, beszélgess el ezekről a pappal.


#5

Te valamit nagyon keversz... A katolikusok pont ellenkezőleg, tiltás helyett túlságosan propagálják a házasságot, annyira, hogy az egyedül élők (nem özvegyek, hanem fiatalok, középkorúak) kirekesztve érezhetik magukat sokszor. Szóval kicsit átestek a ló túlsó oldalára, pedig a Biblia szerint erény a nőtlenség (vagy férjezetlen állapot), már ha sikerül tisztán, erkölcsösen élni.

Amit valóban tilt, az az újra házasodás, mert a Biblia szerint az paráznaság.

2022. dec. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A megtérésed után bemerítkeztél már, és megkaptad a Szentlélek keresztséget? Enélkül aligha születtél újjá.
2022. dec. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!