Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlámban miért nincs...

Az iszlámban miért nincs Messiásvárás, mint a kereszténységben vagy a zsidó vallásban?

Figyelt kérdés

2022. dec. 3. 19:58
 1/3 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
75%

A legendáinkban van "messiás várás".


Mahdinak hivják: [link]


Semmilyen koráni alapja nincsen és én meg a szüleim nem hiszünk benne.


De sok muszlim hisz benne.

2022. dec. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
#1 Én úgy tudtam, hogy a muszlimok szerint is Jézus a messiás. A Mahdi azelőtt jön és megpróbàlja legyőzni a Dajjalt(antikrisztus), de nem sikerül neki, de Jézusnak sikerülni fog. Javíts ki, ha nem igaz.Keresztèny vagyok, de a tiktokon láttam olyan videókat ahol a muszlimok ezt mondták.
2022. dec. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

"#1 Én úgy tudtam, hogy a muszlimok szerint is Jézus a messiás. A Mahdi azelőtt jön és megpróbàlja legyőzni a Dajjalt(antikrisztus), de nem sikerül neki, de Jézusnak sikerülni fog. Javíts ki, ha nem igaz.Keresztèny vagyok, de a tiktokon láttam olyan videókat ahol a muszlimok ezt mondták."


Nos a mahdinak a legendákban jézus fog segiteni hogy legyőzze az antikrisztust.


És ja jézus messiés, de a legenda hivőit leszámitva nem nagyon várjuk hogy ő vagy bárki más vissza jöjjön.

2022. dec. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!