Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézust majd 2000 évvel ezelőtt...

Jézust majd 2000 évvel ezelőtt nem a hagyományos "latin keresztre" (ami egyben a Római Katolikus Egyház jelképe) feszítették meg, hanem valami egészen más történhetett?

Figyelt kérdés

2022. dec. 30. 13:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%

Mivel Jézust a rómaiak feszítették keresztre, ezért elég valószínű, hogy nem valami óperzsa vagy japán kivégzőeszközt használtak, hanem a saját, jól bevált keresztjüket.

Ez úgy nézett ki, hogy állt egy függőleges rúdból, amit a földbe állítottak és állt egy vízszintesből, amire az elítélt kezeit kötözték, szögelték kitárva.


Mivel minden beszámoló, ami fennmaradt az eseményről, ezt támasztja alá, ezért nehezen történhetett bármi más.

2022. dec. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
42%

1


Ez valószínűleg egy jehovista álkérdés. Szerintük oszlopra feszítették azt a szerencsétlent.

2022. dec. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
51%

2. Nem tudok sokat Jehova tanúiról, de tegnap ment egy dokufilm a viasat historyn, amiben történészek arról beszéltek, hogy Jézust valószínűleg fellógatták és nem keresztre feszítették.

Szóval valószínűleg akkor nem csak a jehovisták gondolják ezt.

Lehet a kérdező is azt a műsort látta, mert dél körül ment. Én vizsgáztam és aztán mentem ebédelni. Közben ment a tévé és ez a műsor ment.

2022. dec. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
34%

3


Én meg láttam egy dokufilmet ugyanezen a csatornán, ami szerint létezik a Jeti!

2022. dec. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
39%

4. Az a History channel és nem a Viasat History. A két csatorna nem ugyanaz.

De a lényegen nem változtat.

Kösz a lepontozást, viszonzom.

2022. dec. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 KZitus ***** válasza:
54%

szia

A zsidók a törvényük értelmében azokat, akik olyan gyalázatos bűnöket követtek el, mint az istenkáromlás vagy a bálványimádás, először megkövezték (vagy másképp ölték meg), majd a holttestüket egy fára vagy oszlopra erősítve közszemlére tették intő példaként.

Ez volt a törvényes alap erre, és be is tartották:

5Mózes 21:22, 23

"Ha valaki olyan bűnt követ el, hogy halálbüntetést érdemel, és kivégzik, ti pedig oszlopra akasztjátok, ne maradjon a holtteste egész éjjel az oszlopon. Temessétek el még aznap, mert átkozott Isten előtt a felakasztott ember, és ne szennyezzétek be a földeteket, melyet Jehova, a ti Istenetek ad nektek örökségül.

Józsué 8:29

Ai királyát pedig oszlopra(fára) akasztotta, és ott hagyta estig. Naplementekor Józsué parancsára levették a holttestet az oszlopról. Odadobták a városkapu bejáratához, és nagy kőhalmot raktak föléje, és ez a mai napig ott áll.

Józsué 10:26

Majd Józsué lesújtott a királyokra, és megölte őket. Öt oszlopra akasztotta őket, és ott függtek az oszlopokon estig.

Talán még az is érdekelhet, még ha az első századi zsidóknak jogukban állt is vallási okokból oszlopra feszíteni valakit – bár ez némileg vitatott kérdés –, az egészen biztos, hogy polgári jogot érintő bűncselekmények esetén nem járhattak el így; erre csak a római tisztviselők voltak felhatalmazva, például Poncius Pilátus: János 18:31; 19:10. Krisztus oszlopra feszítéséért azonban elsősorban a zsidókat, és még inkább a papi elöljáróikat és vezetőiket terhelte a felelősség.

Itt olvashatsz ezekről: Márk 15:1–15; Cselekedetek 2:36; 4:10; 5:30;

2022. dec. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
58%
Na, mit mondtam? Már itt is a jehovista válasz a jehovista álkérdésre.
2022. dec. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
17%

János evangélista ott volt, szemtanuként látta és leírta.


Másik három evangélista akik nem voltak ott ők is leírták.


Miért és hogyan lennénk annál tájékozottabbak?


Amúgy T alakú lehetett a keresztfa, nem latinkereszt alakú.

2022. dec. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
20%

Ateista vagyok, de ne zavarjon :)

Miért is vagyok hányadék?

Ha neked szimpatikus ez az embertelen szekta, akik folyton összeszemetelik az oldalt térítés céljából, lelked rajta. De én hadd emelhessek már szót ellenük.

2022. dec. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
59%

Én is ateista vagyok.

Én meg ellened emelek szót, mert hányok attól, ahogyan bandásodtok a keresztények ellen, mint egy hányadék bully, amik vagytok.

2022. dec. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!