Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Történelmi egyházak keresztény...

Történelmi egyházak keresztény testvérei! Szabad gyűlölettel fordulnom a Jehova tanúi felé?

Figyelt kérdés

Most, hogy itt vannak a téli ünnepek, kinek karácsony, kinek hanuka, az újév meg mindenkinek, végül a keresztényeknek a vízkereszt, gyakran találkoztam velük, és volt szerencsém abban, hogy lelkesen kvázi sátáni egyházaknak nevezték az összes történelmi felekezetet, sőt, a zsidókat is igaztalannak nevezték, akiknek semmi köze nincs a bibliai zsidók vallásához. Egyedül ők tojták ki a spanyolviaszt, ők az igaz hit képviselői egyedül, bármilyen érv ellenük hazug stb.


Engem rettenetesen fel tudnak dühíteni a térítésükkel, az arroganciájukkal, és a gyakran félinformációk, vagy egyenesen téves információk alapján való érveléseikkel.


Az is mélységesen felháborít, hogy miattuk gyakran az egész kereszténységet hasonlónak képzelik el. A kevésbé tájékozott nem hívők közül voltak olyanok, akik rögtön viszolyogni kezdtek tőlem amikor megtudták, hogy keresztény vagyok, mert úgy képzelték, hogy legtöbb keresztény hasonló, mint a tanúk többsége.


Szabad gyűlölettel fordulnom feléjük? Mit tegyek, ha egyszerűen én nem keresem őket, de akár itt, interneten is folyamatosan maguktól jönnek? Esetleg hogy győzzem meg őket arról, hogy hagyjanak fel ezzel a mentalitással és magatartással?



2022. dec. 30. 21:39
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Fogd fel ezt egy próbának:

- egyrészt a türelmed próbája, hogy elviseld őket,

- másrészt az eszed próbája, hogyan bizonyítod be másnak, hogy te nem vagy olyan, mint ők.


Amúgy értelmes ember sose keveri a jehovistákat a többi felekezettel. Nagyon jellegzetesek.

2022. dec. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 Lucifer-666 ***** válasza:
0%
Természetesen igen. Hogyan fejezed ki a gyűlöleted? Lefejezed őket? Iszol? Mi tetszik még Istennek?
2022. dec. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

#2.

Mondjuk úgy, hogy kimondom, hogy utálom a felekezetük tévtanításait.

2022. dec. 30. 22:13
 4/32 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a válaszokat!
2022. dec. 30. 22:14
 5/32 anonim ***** válasza:
81%

Nem, mert ugyanolyan embertarsaid, mint barki mas. Ahogy a bortonben ulo bunozoket is meg kell latogatni es nekik megbocsatani.


Na szoval - elvben. A valosagban ezt nem tudjuk rendesen, tokeletesen csinalni, sosem, a gyulolet pedig egy erzelem, amit nem tudsz nem erezni, ha tudatosan el akarod nyomni.

Ha gyozkodni probalnak, allitsd le oket, azzal nem zaklathatnak. Nekem van JT ismerosom, es semmi konfliktusunk nincs, sosem beszelunk a hitrol.

2022. dec. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyűlölettel gondolsz rájuk, akkor nem vagy jobb náluk. Nem a bűnöst kell gyűlölni, hanem a bűnt.

Ha felhívod a figyelmüket arra, tévúton járnak, azt azért tedd mert jót akarsz ezzel nekik, ne gyűlöletből.

Engem is idegesít a farizeusi fennhéjázásuk. Ezért kell rámutatnunk, hogy az ilyen viselkedés méltatlan egy magát kereszténynek nevező emberhez, de ha gyűlölni fogod őket, akkor te mitől vagy jobb?

2022. dec. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
81%

Nem szabad.


Ők viszont a sajátjaik felé és gyűlőlettel, álszentséggel fordulnak.


Sokan anno a Hit Gyülit támadták, hogy benne van a történelmi egyházakban. Számomra meg a jehovásak a megdöbbentőek, hogy ott vannak.

Egy alávaló, teológiailag félremagyarázott hazug szekta.

(Nem vagyok hitgyülis)

2022. dec. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Ezt úgy mondod mintha nem gondolná minden egyház magáról hogy a többi bűnös, sátáni míg ők az igazság és Isten kegyeltjei
2023. jan. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

#8.

És megjött az antiteista, aki meg akarja mondani a hívőknek, hogy miről szól a hitük. Nevetséges, ezért szeretem ezt az oldalt...


Nem, nincs ilyen tanítás egyik történelmi egyházban sem!

2023. jan. 3. 20:43
 10/32 anonim ***** válasza:

Valóban nem minden egyház mondja ezt, de ez egy új dolog.

100 éve minden keresztény felekezet azt mondta, hogy a másik tévelyeg, a sátán műve, stb.

A többi vallásról meg aztán különösen.

2023. jan. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!