Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol ír a Biblia az Antikrisztu...

Hol ír a Biblia az Antikrisztusról?

Figyelt kérdés

2023. jan. 11. 10:53
 1/9 Darius- ***** válasza:
90%
A végén
2023. jan. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 KZitus ***** válasza:
100%

Szia

Sokféle képen írnak itt is az antikrisztusról. Mivel nagybetűvel kezdted, lehet te is egy valakire gondoltál? Talán hasznos lenne megvizsgálni a Biblia mit ír erről az antikrisztusról. Figyeld meg kérlek, ott nem egy konkrét személyről van szó, Ennek a

görög szónak két jelentése is van. Egyrészt utalhat bárkire vagy bármire, aki vagy ami Krisztus ellen van. Másrészt egy hamis krisztusra is utalhat, aki Krisztus helyébe emeli magát. Jogosan nevezhető antikrisztusnak az a személy, szervezet vagy csoport, aki vagy ami Krisztus vagy a tanítványai ellen fordul, illetve hazug módon azt állítja, hogy Krisztust képviseli, vagy hogy ő maga a Messiás: 1János 2:22 "Ki a hazug, ha nem az, aki tagadja, hogy Jézus a Krisztus? Ez az antikrisztus, igen, az, aki tagadja az Atyát és a Fiút."

Ahogyan már idéztem is, János 1,2,3 levelében olvashatsz az antikrisztusról.

2023. jan. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Darius- ***** válasza:
100%
2-Igy van . Olvastam olyat is, hogy Nero-ra gondolnak ezzel kapcsolatosan. Mert a 666 héber betuosszetétele adja ki, a héberben nem voltak nagyobb szamok, ezt betukkel jelolték.
2023. jan. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rákerestem a bibliában arra a szóra hogy antikrisztus, de úgy tudom a fenevadat és a törvénytaposót is az antikrisztussal teszik egyenlővé. Érdekelne még milyen kifejezések vannak az antikrisztusra.
2023. jan. 11. 14:14
 5/9 KZitus ***** válasza:
100%

2-es vagyok

talán még ez is érdekelhet...Ez a téma nem volt újszerű a keresztények között, amikor János megírta leveleit (kb. i. sz. 98-ban). Az 1János 2:18-ban ezt olvashatjuk: „Kisgyermekeim, az utolsó óra ez, és amint hallottátok, hogy antikrisztus (gör.: an·ti ʹkhri·sztosz) jön, úgy már most is sok antikrisztus támadt; ebből a tényből ismerjük fel, hogy az utolsó óra ez.” János kijelentéséből feltárul, hogy egyénenként sok antikrisztus van, de ezek együttesen egy összetartozó egészet is képezhetnek, akit „az antikrisztus”-nak hívnak ("Mert sok csaló ment ki a világba, azok, akik nem ismerik el, hogy Jézus Krisztus eljött testben. Ez a csaló és az antikrisztus." 2János 7).

János más írásaiban is találunk példát arra, hogy az „óra” szót egy időszakra használja, legyen az akár viszonylag rövid, akár meghatározatlan hosszúságú. Például a: János 2:4; 4:21–23; 5:25, 28; 7:30; 8:20; 12:23, 27. Így tehát János nem korlátozta az ilyen antikrisztus megjelenését, létezését és tevékenységét pusztán valamilyen jövőbeli időre, hanem rámutatott, hogy az antikrisztus akkor is jelen volt már, és folyamatosan jelen lesz: 1János 4:3.

Annak tagadása, hogy Jézus a Krisztus, és hogy ő Istennek a Fia, szükségszerűen magában foglalja minden olyan szentírási tanításnak a tagadását is, amely Jézusra vonatkozik: azt, amit a Biblia ír a származásáról; az Isten elrendezésében betöltött szerepéről; a megígért Messiással kapcsolatos, Héber Iratokban lévő próféciák beteljesítéséről; a szolgálatáról és tanításairól meg próféciáiról; továbbá felöleli azt is, ha bármilyen módon szembeszegülnek Jézussal mint az Isten által kinevezett Főpappal és Királlyal, vagy mással akarják helyettesíteni ezekben a szerepekben. Ez egyértelműen látszik más írásszövegekből, ahol ugyan nem fordul elő az „antikrisztus” szó, de lényegében ugyanazt a gondolatot fejezi ki a Szentírás. Ezért jelentette ki Jézus: „Aki nincs az én oldalamon, ellenem van, és aki nem gyűjt velem, szétszór” (Lk 11:23). A 2János 7 rámutat, hogy az ilyenek ámítóként viselkedhetnek, ennélfogva az „antikrisztus” fogalmába beletartoznak azok is, akik „hamis Krisztusok” és „hamis próféták”, illetve akik hatalmas cselekedeteket visznek ugyan véghez Jézus nevében, ám az ő szemében ’törvénytelenség művelői’ Máté 24:24; 7:15, 22, 23.

2023. jan. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pl. Jelenések 17: Éppen elon musk "szállt ringbe" a titulusért.


KZitus: szép munka

2023. jan. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Én valami olyasmit hallottam az antikrisztusról hogy az egész világon uralkodni fog. A sátán megtestesitője. És magát fogja istennek nevezni.

2023. jan. 11. 16:05
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fontos mendemondákra hagyatkozni. A Jelentések könyvében mindenez benne van.
2023. jan. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azt is lehet mondani, hogy az Antikrisztus birodalma a Bábel tornya, Babilon. És azért kell angolul tanulnunk, hogy egy nyelv legyen a világon és az Antikrisztus tudjon uralkodni az egész világon. A Bábel tornyát azért tudták felépíteni mert egy nyelv volt. És most azon dolgoznak hogy megint egy nyelv legyen és újra építik a Bábelt.
2023. jan. 25. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!